Краят на лятото-колко тъжно!(Или как се поддадох на сантименталността)

  • 2 476
  • 55

Не съм от типа сантиментални женички,които се разплакват от най-малкото-напротив!Не плача на филми,не си падам по любовни романи и блудкави истории.Сантименталността обикновено ме кара да се чувствам неудобно.  Rolling EyesНо днес усетих с пълна сила,че лятото(и тази година,да му се не види!)си отива и това ме кара да се чувствам страшно тъжна(нетипично за мен!).Какво конкретно се случи?Ами нещо ,уж дребно,пък ме разстрои страшно много.Както си стоях пред яслата,където заведох малкия ми син за пръв ден(стискайте му палци Simple Smile),под едно разкошно дърво,едно жълто листенце ми падна на рамото и по-големият ми син,който беше с нас,най-сериозно ми каза:"Мамо,листенцето умира,нали?Защото му е мъчно,както на мен,че лятото си отива...".И аз едва не се разплаках.После,в типичния ми стил,ми стана смешно на самата мен.Явно това,че се тревожа за малкия,а и сигурно заради умилителния тон на големия ми син,съм се размекнала нещо(казах си).Все едно другата година лятото няма отново да дойде!Ха-ха...(ами така,де...).Замислих се обаче и за нещо друго.Какво пък толкова,че съм се размекнала?И така да е.Да си поплачеш понякога за нещо ,на пръв поглед смешно или дори тъпо,не е престъпление.Не е и лошо.Разтоварва.И не значи,че си задължително слаб или лабилен човек.Или поне така мисля аз.А вие?Какво мислите за сантименталността?Такива ли сте?Пречи ли ви това?Признавате ли си го или все се правите на "много печени"?
Виж целия пост
# 1
 И на мен ми е кофти точно когато лятото отшумява. Кръговрат, какво да се прави...
 Успех на хлапето и не го мисли, ще му е забавно там Hug
Виж целия пост
# 2
Сантиментална съм, да, на моменти е по-изострено и болезнено даже. Не го крия, не съм и искала де.
А това, че свърша лятото  ooooh! не само ме натъжава, направо ме депресира.
Виж целия пост
# 3
В края на лятото винаги има нещо тъжно.Може би защото си знаем,че идват дъждовете,мъглите,хората се затварят по домовете си, рано става тъмно....А курортния град е хубав през есента-при нас е топло до ноември почти винаги.Тогава Бургас е на бургазлии и най-много го обичам.Като че ли се разширява-прибират масите от уличните заведения,има повече въздух.Мирише на смокини.
Виж целия пост
# 4
Въпреки непосилните жеги тази година и на мен ми  е кофти,че лятото си отива.
Но пък идват други сезони със техните си красоти.
Ще ми липсват от тук насетне,клюкарските сбирки вечер до късно на прохлада вън пред блока.....Ще ми липсват децата,които до среднощ се поклащаха на люлките а те изтормозено скърцаха.......

Времето започва да захладнява,със това във къщи,някак си започва да става по населено.
Идва есента а докато се усетим ще дойде и зимата,всичко ще се покрие със снежец.
Едва ли ще ни подминат и снежните виелици,които,ми действат някак си релаксиращо,когато задуха вятър,започне да се сипе сняг  и да навява........А у дома децата на обед през уикенда,са се сгушили във топлата стая на огромното легло до татко си и тримата сладко похъркват,докато аз им се наслаждавам с усмивка,и приготвям вечерята а навън снегът вали ли вали......

Ще започнати  приготовленията за Коледа,украсяването на елхата,пазаруването на подаръци за всички.
Отрупаната трапеза за Бъдни вечери.
Радостта във очичките на децата,когато сутринта още полу заспали хукват по пижами към елхата,за да погледнат дали Дядо Коледа ги е зарадвал отново.

После ще дойде Пролетта,когато всичко живо ще се пробуди за нов живот и т.н и т.н
Кръговрат
Виж целия пост
# 5
Това, че лятото си отива не ме натъжава. Напротив.
Есента е красива.
А зимата - най-уютният сезон - топъл, семеен, с толкова хубави празници.

Кrisal, направи си букет от есенни листа-рози. Спомен от лятото.
Миналата година Lennie беше пуснала страхотна тема по тоя повод.
Виж целия пост
# 6
Аз съм сантиментална, понякога плача за дребни на вид неща, които обаче са важни за мен /значи съм и дребнава Blush/.
Снощи се прибирах от курса, на който ходя. Беше вече тъмно, хладно и като че ли щеше да завали. На спирката се бяха подслонили няколко души. Чуваше се само ядния шум на преминаващите коли /някои с бясна скорост, тръгнали за оня свят, май/.
Спирката е с витражи, през които могат да се виждат минувачите по улицата. Забързани също за някъде си. Точно до денонощната аптека стоеше детенце и чакаше майка си да купи нещо от гишето. Стоеше някак омърлушено, присвиваше се, беше му студено. Момиченце, на не повече от 5-6 години. Майката го беше облякла с изрязан на гърба черен потник и румба-поличка в кремаво, с невчесани дълги косици. Гледаше някак дивичко и изглаждаше уплашено.
Много мъчно ми стана за детето...искаше ми се да го гушна, да го стопля и да го прибера вкъщи, за да го нахраня.
Много съм луда, май?!
Виж целия пост
# 7
Сантиментална съм и то много. А преди бях още повече, ама се научих малко от малко да крия чувствата си.
Не искам лятото да си отива, не и това.Беше страхотно,но ще дойде другото, през зимата ще си мисля за него. Есента също ми харесва, много, не само защото съм родена тогава, а защото има нежно нежно и романтично в този килим от жълто-кафяви листенца. Всяко едно напомня за себе си, носи полъха на едно красиво и щастливо лято...
Виж целия пост
# 8

По-скоро си чувствителна. Това не винаги значи сантиментална. Дребнава - още по-малко.
Виж целия пост
# 9
Това, че лятото си отива не ме натъжава. Напротив.
Есента е красива.
А зимата - най-уютният сезон - топъл, семеен, с толкова хубави празници.

Кrisal, направи си букет от есенни листа-рози. Спомен от лятото.
Миналата година Lennie беше пуснала страхотна тема по тоя повод.
Verdad Само с няколко думи си го описала толкова добре,че повече не е нужно. Hug
А зимата - най-уютният сезон - топъл, семеен, с толкова хубави празници. Peace
Виж целия пост
# 10
Аз така се чувствам на плажа.Още малко и ще запустее и той.И аз не съм сантиментална,но една буца като ми заседне в гърлото...
Виж целия пост
# 11
Скоро гледах повторението на Синьо лято.Последната серия, когато всички си тръгват винаги ме е натъжавала много.А вас?
Виж целия пост
# 12
Винаги по това време на годината депресирам, поради смяната на сезоните, но тази година за пръв път не е така. Може би защото до скоро имах страшно много ангажименти, а занапред ми предстои по-спокоен период.
Виж целия пост
# 13
Скоро гледах повторението на Синьо лято.Последната серия, когато всички си тръгват винаги ме е натъжавала много.А вас?
Точно за това се сетих, когато прочетох заглавието на темата.
За натъжаване-едва ли, поне малко ще поутихне града, пък идва и времето, когато ще сме по-дълго у дома-време за разговори и семейни събирания по поводи и без...
Виж целия пост
# 14
Ето го букетът, за който споменах.

А помните ли To do листата на Анда?

"Things to do in October"
"Things to do in November"

Хайде да си направим такава и за септември. И да изпратим лятото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия