Бишкотена торта

  • 1 939
  • 8
Много лесна, бърза и вкусна е.

2 пакетчета бишкоти
125 г масло
1 ч.ч. пудра захар
1 компот от кайсии или праскови
   Маслото се разбива добре с пудрата захар и нарязаните на по-дребни парченца плодове от компота. Три бишкоти се слепват изправени с тази смес в средата на чиния, в която ще е тортата. Около трите се намазва смес и върху нея се залепватв кръг бишкоти (отново изправени), но потопени за малко в сока на компота. Отново отстрани - смес, отново - бишкоти до свършването им. Тортичката се намазва отстрани и отгоре с останалата маслена смес. Отгоре я украсявам или със смлени орехи, или с кокосови стърготини, или с разтопен шоколад, който много красиво се стича отстрани.
Виж целия пост
# 1
Звучи доста вкусно! А, имаш ли снимка?
Виж целия пост
# 2
Звучи доста вкусно! А, имаш ли снимка?
Да, а снимка нямаш ли...Не се обиждай, но преди да сготвя нещо каквато и да било, първо искам да видя как изглежда. Вярвам че тортичката ти е невероятно вкусна, но пак бих искала снимка.
Благодаря за рецептата  smile3525 преди да си я запиша в тевтера ще изчакам снимка.
Виж целия пост
# 3
Звучи доста вкусно! А, имаш ли снимка?
Да, а снимка нямаш ли...Не се обиждай, но преди да сготвя нещо каквато и да било, първо искам да видя как изглежда. Вярвам че тортичката ти е невероятно вкусна, но пак бих искала снимка.
Благодаря за рецептата  smile3525 преди да си я запиша в тевтера ще изчакам снимка.

То ако нашите майки и баби готвеха само ако са видели предварително снимката на яденето-гладни да сме умрели  newsm78 . Мисля, че всеки според вкуса и своята си кухня може да прецени дали дадената рецепта е добра или не за него...но изглежда има хора из форума които държат да бъдат на всяка манджа мерудия.  Naughty А за рецептата - мисля да я правя тортата защото половинката ми обожава бишкотена и бисквитена торта.Мерси за рецептата  bouquet
Виж целия пост
# 4
Нямам снимки - ако ви харесва, направете я. Знам, че със снимки е по-предизвикателно, но няма как да снимам. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
vilism, просто не ми стана много ясно от обясненията как се подрежда тортата, затова помолих, ако има снимка да я качи. Защото ми се вижда малко трудно да напоя бишкотата и да я изправя - няма ли да се разпадне.....и после как ще се нареже тортата.  newsm78
Виж целия пост
# 6
Може би не съм обяснила добре - първите три бишкоти са сухи, защото са един вид стожер, който крепи тортата. Останалите се топват само в компота и се изваждат веднага и залепват към сместа. Много е лесно. Цялата торта е готова за 10 мин., преди да се сложи в хладилника.
Виж целия пост
# 7
Прияде ми се докато четях. Grinning Може ли се направи от нещо друго освен компот? За съжаление нямам в къщи, а незнам купешките дали са хубави.
Виж целия пост
# 8
GERY80, можеш да използваш нарязан на парченца банан, праскови, кайсии или сини сливи (каквото от тях имаш подръка), а бишкотите да ги потопяваш в прясно мляко или в кафе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия