Тънко и меко тесто за пици...

  • 16 330
  • 7
Моля, дайте рецепта на тесто за пица, което да не се надува, а да си стои тънко 4-5 милиметра. Търсих рецепти из книгите, пробвах да приготвя, но все стават или твърде дебели или много твърди.

Искам да е тънко, но да не стои твърдо, което значи, че не трябва да е сухо...

 Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124295.120 Заповядай!  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 2
Estellia, опитай това тестоБързо се замесва, може и с миксер.Вкусно е  ,лесно се разточва.Пицата ти ще стане толкова тънка, колкото я разточиш.
Един път като го питаш ,просто няма да спреш да го ползваш.Невероятно вкусно е!
Виж целия пост
# 3
Благодаря!
Разкошно!
Още тази вечер ще се развъртя  Party

  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 4
Рецептата е от форума, не помня на кой е, но за мен това наистина е "идеалната пица"


Идеалната пица

1п.суха мая,250гр.брашно,1ч.л.захар,1ч.л.сол,2с.л.зехтин(олио),150гр.вода
Маята,1/3 от брашното,захарта и водата се смесват добре.Прибавя се зехтина,а след това и останалите продукти.Измесва се меко тесто.Оставя се да втаса 30-60 мин и след това се гарнира по желание.
Виж целия пост
# 5
Estellia, опитай това тестоБързо се замесва, може и с миксер.Вкусно е  ,лесно се разточва.Пицата ти ще стане толкова тънка, колкото я разточиш.
Един път като го питаш ,просто няма да спреш да го ползваш.Невероятно вкусно е!
И аз съм "За"  "неостаряващото тесто" Simple Smile. Мъжо беше много доволен като му спретнах пица много тънък блат от него  Mr. Green
Само че според мен е по-добре на ръка да се меси Simple Smile.
Виж целия пост
# 6
Мога да се похваля,че правя супер пици днес направих 4тави,ето за тестото-1п.суха мая,300мл хладко мляко,малко захар,лъжичка сол,1ч.ч.кисело мляко плюс 1ч.л.сода за хляб,100мл олио 6-7с.л.сусам задължително го слагам на всякъде,около 1кг брашно правя меко тесто и ги почвам  food002
Виж целия пост
# 7
Estellia, опитай това тестоБързо се замесва, може и с миксер.Вкусно е  ,лесно се разточва.Пицата ти ще стане толкова тънка, колкото я разточиш.
Един път като го питаш ,просто няма да спреш да го ползваш.Невероятно вкусно е!
И аз съм "За"  "неостаряващото тесто" Simple Smile. Мъжо беше много доволен като му спретнах пица много тънък блат от него  Mr. Green
Само че според мен е по-добре на ръка да се меси Simple Smile.
и аз правих пица с това тесто и стана супер  chef
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия