Мъжът ми иска да ходи в Испания?

  • 7 148
  • 99
Мъжът ми иска да ходи с брат си, братовчед си и още един приятел да работят в Испания, във Валенсия.Става въпрос за събиране на мандарини. ако работата стане и замине може да се върне в бг чак през март. не знам, да го пусна да замине или не?вие какво ще предприемете, ако бяхте в такава ситуация?
Виж целия пост
# 1
Как да постъпиш в тази ситуация можеш да си дадеш отговор само ти.
Зависи какво е финансовото положение на семейството ви, доколко съпруга ти има нужда от тази работа в Испания, рискува ли да загуби постоянната си работа,ако замине.
От друга страна стои и въпроса как ще ви се отрази раздялата, дали това заминаване ще породи съмнения и конфликти или пък обаратното- временната раздяла ще ви сближи и накара да разберете колко важни сте един за друг.От значение е и дали имате и дете и как ще се отрази на него липсата на баща му през тези месеци.
Мога да ти кажа как бих постъпила аз, но 'моето' семейство не е 'твоето',аз и съпругът сме различни от вас хора с различни проблеми и приоритети.
Така,че слагай нещата на кантара и решавай как да постъпиш.
Виж целия пост
# 2
а кумовете и майка ти какво казват по въпроса?
Виж целия пост
# 3
Мъжът ми иска да ходи с брат си, братовчед си и още един приятел да работят в Испания, във Валенсия.Става въпрос за събиране на мандарини. ако работата стане и замине може да се върне в бг чак през март. не знам, да го пусна да замине или не?вие какво ще предприемете, ако бяхте в такава ситуация?

"Приятелят" към кого ще се прикрепи - към брат му, към братовчед му, или към него?

И "събиране на мандарини"метафора ли е, или буквално?

Важно е да знам, за да ти отговоря на въпроса.
Виж целия пост
# 4
и във Валенсия имаме хора- ако трябва детективска агнеция това-онова - само свиркай


Сега сериозно.
Какво значи "да го пусна или не"?
От теб ли зависи неговото заминаване?
Помисли сама за себе си плюсовете и минусите за това пътуване и си прецени.
Ако чакаш някой от форума да ти каже "пускай го" или "не го пускай"   ooooh! ....
Виж целия пост
# 5
Ейй, коя и тема да отворя, все за мезе ги взимате хората. Simple Smile
Пита си жената, притеснява се.
По темата - ако имате финансови затруднения и тази работа ще спаси положението, нека замине. Но ако си с малко дете примерно и няма на кой да разчиташ през тези няколко месеца, да зарязва мандарините и да си седи в БГ. Туй е моето мнение.
Виж целия пост
# 6
Направете си сметката какви пари ще получи,колко за квартира,храна,цигари.Ако оставащите пари ви удовлетворяват,защо да не замине?
Виж целия пост
# 7
Вие не правихте ли бебе? Или се бъркам. Ако е така май ще трябва да помислите за отлагане на бебеправенето.
Виж целия пост
# 8
 В подобни теми винаги съм твърдяла, че дългите раздели не са никак здравословни за която и да е връзка.

 Сила и воля ти желая  bouquet
Виж целия пост
# 9
Ако иска да замине - не можеш да го спреш.
Ако го спреш, после ще натяква, че е пропуснал възможността. Въпреки, че няма гаранция за успех и богатство, той си го представя.
Остави го да си начеше крастата. На мъжете им се случва в един момент пак да искат да поемат на "ергенски" групички. Нямам предвид да кръшкат, а като ловци. Авно е от пола.
Виж целия пост
# 10
Ами какво да ти кажа- аз моят мъж го пуснах в Италия Simple Smile, но с нагласата да отидем и ние с детенце като се устрои и стъпи на крака! Peace
Виж целия пост
# 11
Мъжът ми иска да ходи с брат си, братовчед си и още един приятел да работят в Испания, във Валенсия.Става въпрос за събиране на мандарини. ако работата стане и замине може да се върне в бг чак през март. не знам, да го пусна да замине или не?вие какво ще предприемете, ако бяхте в такава ситуация?
Най-добре го вържи.
И го набий, за да му
избиеш тази мисъл.

Прецени си с главата какво ти се иска.
Има вероятност да те напусне, да те
забрави, да се пропие, да не изкара
много пари, да се замогне, да се прецака.
Но пък и ти можеш да го напуснеш, да го
забравиш, да се пропиеш, да не изкараш
много пари, да се замогнеш, да се прецакаш.
Ако замине, да си вземе кондоми и да ги ползва.
Ако замине, вземи си кондоми и ги ползвай.
Виж целия пост
# 12
Лично аз не бих го пуснала, а и той едва ли ще изяви желание да замине. Твърдо против съм такива разделяния, за какво сме семейство? Нали да се обичаме, подкрепяме, да сме заедно, според мен семейството е на първо място.
Виж целия пост
# 13
Нещата не зависят от теб, а от двама ви. Заедно трябва да решите дали да замине. Ако ти го спреш след време той може да те упреква за това, или ти сама да се упрекваш. Не са хубави разделите, но понякога са наложителни поради странични фактори - липса на добра работа и пари.
Не е задължително това да е раздяла завинаги. Все пак има хора, които след такива дълги раздели пак са заедно.
Решете двамата кое е най-добре.
Успех!
Виж целия пост
# 14
Абе, момичета, какви раздели, какъв край  Shocked, та това са само няколко месеца Peace Пък и мисля, че ще се отрази добре на връзката- после няма да може да се нарадвате един на друг Simple Smile Първите дни е много трудно Sad, но се свиква с тази мисъл, все пак е добре и е отишъл за да осигури по-добро бъдеще Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия