въпросник за избор на добър педиатър

  • 552
  • 3
Предстои ми да избера педиатър и се обръщам към вас с молба да ми помогнете в изготвянето на списък с въпроси, които да му задам, тоест как да тествам кой ще е най-добрият избор. Това със захранването и приема на антибиотици се сетих, обаче какво още да питам, за да се разбере той добър диагностик ли е или не става. Помагайте  smile3523
Виж целия пост
# 1
Най-добре е да се консултираш с други майки и те да ти препоръчат, да ти обяснят как се държи, как преглежда, обяснява ли, какви са му възгледите за захранването, кърменето, антибиотиците.

След като са ти препоръчали тогава се срещни и го "оцени" сама, въпреки че винаги има шанс за грешка.

Важно е да провериш дали е винаги на линия или зачезва, дали се чака много пред кабинета, дава ли часове (вярвай не е много приятно да висиш с ревящо бебе и около теб да подскачат десетина деца със сополи). Според мен най-важното е да провериш от другите майки дали обяснява какво,как и защо и дали има достатъчно време да те изслуша и посъветва.

Няма универсална формула, но се надявам да случиш при избора си. Ако искаш пусни тема в кой район търсиш и тук майките ще ти споделят мнения  Peace
Виж целия пост
# 2
Няма как да разбереш със сигурност предварително.
Важни въпроси са дали е на разположение денонощно - какво става, ако имаш нужда от лекар през нощта, в почивните дни или по празници? Изключва ли си телефона през нощта? Осигурява ли си заместник през отпуските?
Идеята да поискаш препоръка от други пациенти е добра.
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви момичета. Моят район е Младост 3 и в близката 25 п-ка наистина има страшно много педиатри, въпросът е явно да имам късмет да намеря правилния.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия