Мами на бебета от замразени ембриони, включете се и споделете своите истории.

  • 1 764
  • 18
Самата аз съм мама на "сладоледче". След стимулация за ICSI през 2005 год. "произведох" 18 яйцеклетки, от които се получиха 9 ембриона. Първоначално ми трансферираха 3 ембриона, а останалите 6 замразихме. След първоначалния трансфер забременях с близнаци. Радостта ни беше огромна. Бяхме се борили повече от 10 години. Уви, щастието ни беше краткотрайно. В 10 г.с. загубих първо единия близнак, а после и другият загина. Беше ужасно да видя, че моите "бебчета" нямат сърдечна дейност. Направиха ми абразио в патологията на МД, като лежах в една стая с жена, която се отказваше от детето си. Страхотно допълнение към личната ми драма! След 6 месеца размразихме 2 ембриончета. Имахме късмет, че и двете преживяха размразяването (лекарите казаха, че голям процент - около 40%, загиват при размразяването) и направихме трансфер. Успешно се имплантира единия ембрион и ето след близо 12 години чакане, вече от 2 месеца съм щастлива мама на Сияна - прекрасно здраво бебче-сладоледче. Започвам тази тема, защото, когато със съпругът ми ни предстоеше да вземем решение дали да замразим получилите се "в повече" ембриони и въобще какъв е шансът да се роди такова бебе, никъде не успях да намеря нужната ми информация. Май никой не знае колко такива бебета са родени в България. Нека разкажем своите истории и дадем кураж на момичетата, които сега преживяват нашите болки.
Виж целия пост
# 1
много вълнуваща история!честито  bouquet а останалите ембриони искаш да си ги замразиш и след време да си ги доизносиш ли Laughing звучи интересно и ако е така,защо не питаш лекарите какви са им шансовете да станат хубави бебенца Hug
Виж целия пост
# 2
това е невероятно геройство, ще следя темата с интерес, дано има повече като теб!!!   bouquet
Виж целия пост
# 3
О, страхотна история. Дано помогне на повече майки в Бг, лишени от дечица.
Браво за куража и търпението. Свалям Ви шапка.   bouquet
 Hug
Виж целия пост
# 4
И аз пиша, за да изразя своето възхищение!  bouquet
Честито, да ти е жива и здрава Сияна!
Виж целия пост
# 5
И аз пиша, за да изразя своето възхищение!  bouquet
Честито, да ти е жива и здрава Сияна!

От мен също! Бъдете много щастливи заедно! Дай Боже повече семейства във вашето положение да успеят да се сдобият с най-голямото щастие!   bouquet
Виж целия пост
# 6
здравейте, позволявам си и аз да се включа в темата!
Първо, искам да изкажа огромното си преклонение пред bubaranski, защото имам представа през какво си минала и ти и човека до теб(приятел/съпруг)! Волята която сте имали и любовта ви един към друг най-накрая ви е дарила с така желаното беб4е! Да ви е много здрава, щастлива, само радостни моменти с нея да имате и най-вече много да се обичате!   bouquet
Не съм от майките на замразени ембриони, даже още на съм майка, но в очакване, след по-малко от половин година и аз да зърна така дългоочакваната си рожба! До като стигнем до тук, минаха 4 години ходене по мъките, 3бр. ICSI процедури, 1 замразен трансфер с 3 оцелели ембрион4ета и 4 инсеминаций, от която, най накрая последната успешна  Grinning
Знам че има съвсем отделен под-форум, но когато видях пусната тази тема, реших и аз да се включа, ако мога да дам кураж на всички двойки борещи се да сбъднат мечтата си да имат детенце! Не се отказвайте никога! Все някога ще стане, ето и при мен стана, макар че честно да ви кажа след всеки науспешен опит се отчайвах все повече и повече.
Пожелавам ви много много любов, сили и късмет! Не се предавайте!   bouquet  Peace
Виж целия пост
# 7
Честно казано знам малко (да не кажа ,че нищо не знам) за т.нар. "замразени"ембриони.Но щом това е още една възможност някои хора да си имат деца,приветствам и много се радвам за вас!
Наистина ще ми е интересно да науча повече за това...
Виж целия пост
# 8
Възхищавам се на теб и на всички жени като теб, които се борят със зъби и нокти да си имат детенце  Hug

Да ви е жива и здрава Сияна!
Не съм "в час" с процедурите, през които се минава, но каквото и да са, се радвам, че дават резултат и дават щастие на много семейства!  Hug
Виж целия пост
# 9
bubaranski , поздравления за Сияна-от здраве да не се оттърве и само радост да ви носи . Браво за търпението Ви   bouquet.
mushmi, скоро и ти да гушкаш здравото си бебче  Praynig.
Виж целия пост
# 10
bubaranski, можеш ли с няколко думи, достъпно да ни обясниш в какво се състои този процес. Знам, че в нета ще намеря инфо, но ще бъде по-приятно да разберем за това от някой, който го е преживял и то успешно!
Виж целия пост
# 11
Здравейте момичета! Много се радвам, че темата Ви заинтересува, макар и да съм малко притеснена, че все още не се е включила нито една мама на бебче-сладоледче. Е надявам се, че и това ще стане. Макар да сме малко мамите, родили бебета от замразени ембриони, надявам се и друга освен мен да посещава този форум. А иначе накратко за процедурите. ICSI се прави, когато налице е "мъжки фактор" за стерилитета и когато ин витро няма шанс за успех (при ин витро, макар и в лабораторни условия, сперматозоидите сами трябва да преодолеят обвивката на яйцеклетката). Процедурата ICSI представлява подбор на един сперматозоид и инжектирането му директно в ядрото на яйцеклетката. При това инжектиране съществува вероятност от увреждане на яйцеклетката и загиването й. Именно затова 18 произведени от мен яйцеклетки се получиха 9 жизнеспособни ембриончета. Медицинската практика в България напоследък е, да се трансферират не повече от 4 ембриона, тъй като многоплодната бременност е високо рискова и с малки шансове за успешно износване (всички сме чували за четиризнаци, петзнаци, има дори и шестзнаци, но самият факт, че ги дават по телевизията красноречиво говори, че повечето такива бременности завършват с аборт). Така че в случаи като нашия, когато в резултат на една стимулация са се получили повече от 3-4 ембриона с достатъчно добро качество, се предлага възможност за тяхното замразяване. Така на двойката се дава шанс само с една стимулация (която е скъпото нещо при тези процедури) да се реализират повече от една бременности и така да се увеличат шансовете за раждане на бебе, а защо не и на второ, трето след определен период от време. Ние с нашия татко се сдобихме с дългоочакваното ни съкровище след втора бременност (първата, която беше от незамразявани ембриончета завърши с аборт, както Ви разказах вече). Така сега ние имаме още 4 замразени ембриончета. На всички тях сме решили да дадем шанс да се превърнат в бебчета - сладоледчета. Ако е рекъл Господ и това ще стане и след време ще си имаме и други бебоци.

Подхванах тази тема, защото действително информацията е много оскъдна и когато аз бях бременна отчаяно се нуждаех от това, да мога да поприказвам с някоя успешно родила такова бебче мама. Сега, самата аз съм на разположение за информация на всеки, който има нужда от нея.
 
Виж целия пост
# 12
Радвам се, че има смели и непредващи се хора като теб!
  bouquet
Виж целия пост
# 13
БРАВО!!
Да е жива и здрава малката Сиана Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Къде сте мами на бебчета - сладоледчета, чакам Вашите истории. Не ме обеезкуражавайте. Не може да съм единствена в този форум. Моля пишете!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия