хранят ли бебетата през ноща докато са в родилното?

  • 3 780
  • 91
Много ми е любопитно тъй ката живот и здраве ката родя мисля да отуча или изобщо да не го свиквам бебето да яде през ноща Grinning
Виж целия пост
# 1
Да, хранят ги и известно време има нощно хранене, детето се нуждае от него.
Виж целия пост
# 2
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?
Виж целия пост
# 3
В болницата, в която раждах не хранеха през нощта бебетата Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Мислиш да не го "свикваш" да яде през нощта още като новородено  #Crazy
А мислила ли си с какво ще го забавляваш цяла нощ, докато реве от глад?
да позамисли се над думите на Керина  Peace сама ще се увериш че е права като ти дойде на главата




Виж целия пост
# 5
Действително няма как да не храниш новородено дете през цялата нощ.
Поне до към 3-4 месец със сигурност ще ти се налага да ставаш за нощни хранения.
Щом си поела отговорността да си майка, ще трябва да се лишиш от някои неща, като здравия сън.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Действително няма как да не храниш новородено дете през цялата нощ.
Поне до към 3-4 месец със сигурност ще ти се налага да ставаш за нощни хранения.
Щом си поела отговорността да си майка, ще трябва да се лишиш от някои неща, като здравия сън.  Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 7
Най-добре го "научи" въобще да не яде  Laughing
Виж целия пост
# 8
Това си го чула от някоя майка от градинката или позната, сигурна съм-с научаването да не яде нощем.Голямата ми дъщеря сама си спря нощното хранене още на 20 ден.Малката се роди недоносена и се хранеше на 2 часа.Няма нощ, няма ден.Храни се нощем до около 4 месец.Сега спи нощем, не се буди, на 6 месеца е, но я изчаках.Детето само показва, на глад не търпи, това не се приучава.Различно е даването на шишета със сок за залъгалка нощем.Ти, ако си гладна, няма ли да поискаш да ядеш?

И да-дават в родилното шишета на новородените, хранят ги.3 приятелки акушерки имам в детското отделение, всяка нощна смяна хранят бебета наред. Laughing
Виж целия пост
# 9
 ooooh!
Детето има нужда да се храни през ноща поне в началните месеци.
Щом е гладно даваш, каква ти е работата  Mr. Green
Аз все още понякога и давам мляко вечерта. Снощи например в 3 часа стана и пи мляко не виждам чак такъв проблем да ставаш през ноща, пък и то се свиква  Peace
Виж целия пост
# 10
има много майки които смятат че нощното хранене е излишно.освен това в началото ще свикне по -бързо с факта 4е през ноща се спи. отколкото ката по -голямо когато ще е мн по трудно
Виж целия пост
# 11
естествено говоря ако бебето е с нормални размери и е здраво
Виж целия пост
# 12
С риск да ме нападнете се включвам и аз с отговор.В болницата в която раждах се въздържаха от нощните хранения.Хранеха ги само в "краен случай"(цитирам дословно акушерката).По съвет на лекаря и аз се въздържах от нощните хранения.Според него изкуствено хранените бебета трябва да имат един интервал от около 6 часа в които стомахчето "почива" като по този начин се избягват и коликите.Естествено когато бебето се буди и плаче не му отказвах хранене.Но да му слагам шишето точно под час и то през нощта  Naughty(аз бях от изкуствено хранещите майки за съжаление).За протокола-моето бебе се будеше първите 2 седмици и то не всяка нощ.След това забравихме за нощните хранения
Виж целия пост
# 13
И аз двете на Адапте държа, не кърмя.Няма точен час за хранене, понякога детето пропуска.Този интервал от 6 часа детето само изработва.Понякога това е денем обаче.Случва се и до днес-детето ми да проспи две хранения например и аз не го будя-ето ти я почивката от 6 часа.
Ако кърмиш обаче това не е приложимо/нехраненето нощем, ако детето само поиска/
Този интервал от 6 часа се получава около 2 месец, и пак, ако не го нагодиш ти стриктно именно с хранения под час-може да си се върти както си поиска през цялото денонощие, гаранция, че ще ти е точно от 12 до 6 сутринта нямаш.А и в 12 вечерта за мен си е пак нощ.Представата ти, че бебето ще заспи в 9 вечерта и ще се събуди в 9 сутринта, за да си спите и вие ти е малко нереална.
Виж целия пост
# 14
има много майки които смятат че нощното хранене е излишно ...

Майките не са лекари. Може да смятат много неща, но това не значи, че са правилни. В България са останали много малко такива, които ще ти препоръчат спиране, а за другите държави, не знам да има такава, в която да не ги хранята нощем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия