Бирата? Полезна ли е за цветята?

  • 11 669
  • 33
Здравейте цветарки!
Бих искала да попитам за бирата дали е полезна за всички цветя? Чувала съм всякакви варианти и бих искала да ги сравня с вашите мнения!
Виж целия пост
# 1
Аз пръскам листата на моите цветя с бира, отвреме нарвреме за да лъщят, докато само с вода остават петънца. Но пак казвам отвреме навреме ги пръскам, защото бирата е доста скъпичка.  smile3521
Виж целия пост
# 2
Бирата - за първи път чувам  newsm78
Виж целия пост
# 3
чувала съм, че фикусите се поливат понякога с  бира.
Помагало им за по-бърз растеж  newsm78

Виж утайката от кафето отива директно в саксиите.
Пепелта от цигарите също им помага
Виж целия пост
# 4
Утайката от кафето и аз им я сипвам  Peace
Виж целия пост
# 5
Утайката от кафето и аз им я сипвам  Peace

От всякакво кафе ли?

Аз за бирата и фикуса и аз съм чувала, ама после чух 4е ставала и за другите цветя и дали е вярно питам всъщност?!
Виж целия пост
# 6
да, от всякакво кафе

честно казано, това за бирата само съм го чувала,
не съм го пробвала
Виж целия пост
# 7
Аз също мажа листата на моите цветя с бира отвреме-навреме. Отразява им се много добре  Peace
Виж целия пост
# 8
Аз също мажа листата на моите цветя с бира отвреме-навреме. Отразява им се много добре  Peace
не мога да кажа за някаква прогресивна разлика,но не им и вреди.когато се сетя,пръскам листата на по-големите цветя
Виж целия пост
# 9
А пепелта от цигарите закакво им помага?  newsm78
Виж целия пост
# 10
Да,и не само за тях Mr. Green

А пепелта от цигарите закакво им помага?  newsm78
И аз това се чудя Thinking
Виж целия пост
# 11
Пепелта от цигарите е като тор за цветята.
Виж целия пост
# 12
Пепелта от цигарите е като тор за цветята.
Благодаря за информацията smile3525 , никога не съм пробвала да ползвам пепел от цигари като тор за цветята, а как я слагаш- смесваш ли я с вода или не- направо си я слагаш?
Виж целия пост
# 13
Пепелта от цигарите е като тор за цветята.
Благодаря за информацията smile3525 , никога не съм пробвала да ползвам пепел от цигари като тор за цветята, а как я слагаш- смесваш ли я с вода или не- направо си я слагаш?

Това което съм виждала баба ми да прави е да изсипе пепелта (но не всеки ден  Wink) и на следващото поливане тя си сляга в почвата  Peace
Виж целия пост
# 14
Благодаря за информацията, майка ми и баща ми много пушат, ще пробвам днес...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия