Ползата и вредата от анонимките

  • 4 515
  • 111
Темата ми е провокирана от една друга тема, а тя от друга тема.... и т.н. Какво е мнението ви за анонимните теми и авторките им? Въпросът може да бъде разширен и зададен и към самите анонимки - какво ги кара да пишат анонимно. Wink
Веднага и моят отговор. Има резон в писането под прикритие. Животът не е само красив и някои неща трудно се споделят лице в лице. Форумите са и затова - за да имаме възможността да запазим своята анонимност, да споделим неща, които по някакви причини ни е трудно да кажем дори на близките си. Гадното е, че се спекулира и някои скучаещи колежки започват да изграждат едни хлъзгави елементи и да ни пуууускат по тях да си поиграем.Naughty
Виж целия пост
# 1
Много рядко се доверявам на написаното в анонимните теми.  Tired
Мисля, че е крайно време да се направи и тук да могат да пишат само регистрирани потребители Crossing Arms
Виж целия пост
# 2
Заради няколко глупаци дето си нямат работа и пишат простотии може да се получи така, че когато някой човек наистина търси сериозен съвет, никой да не му обърне внимание.  #Cussing out
Виж целия пост
# 3

Ползата за (за мен), е че се развеселих, посмях се доста /на глас дори/.
Вредата - все по-малко ще се включват /анонимно или не/ с истински проблеми и търсещи наистина съвет и подкрепа. Подфорума си губи смисъла.

А иначе мой приятел преди няколко години от скука се представяше в ICQ за hot блондинка с мераци за запознаство и секс. Имаше си репертоар "аз съм от Враждебна и работя като кафеварка..." ooooh! Колко народ( се връзваше.
Виж целия пост
# 4
Заради няколко глупаци дето си нямат работа и пишат простотии може да се получи така, че когато някой човек наистина търси сериозен съвет, никой да не му обърне внимание.  #Cussing out
и аз така мисля
Виж целия пост
# 5
Заради няколко глупаци дето си нямат работа и пишат простотии може да се получи така, че когато някой човек наистина търси сериозен съвет, никой да не му обърне внимание.  #Cussing out

Такова е и моето мнение  Peace
Дори се срамувам и си посипвам главата с пепел, че веднъж пуснах анонимна тема - не беше пързалка, съвсем сериозна си беше, и до сега ме е яд, че не застанах с ника си зад нея. Истината е, че получих доста и все добри съвети. Но напоследък просто се прекалява, пък и историите са толкова "изсмукани от пръстите"...
Виж целия пост
# 6
На мен лично анонимните не ми пречят..само че повечето се драzнят и след като видят,че някой непоzнат пише и zаповат да се zаяждат, което намирам са супер голяма глупост...Все пак не можеш да zнаеш всико zа дадена личност, всеки има право на личен живот и анонимност... в един форум, всеки може да пише , както си иска... не е zадължителна регистрацията, zащото ако беше zадъжителна нямаше да я има опцията Анонимен  Hug
А вие като им се връzвате на шегаджиите , то си е ваш проблем...
Виж целия пост
# 7
Заради няколко глупаци дето си нямат работа и пишат простотии може да се получи така, че когато някой човек наистина търси сериозен съвет, никой да не му обърне внимание.  #Cussing out
и аз така мисля

Една наистина сериозна тема се разпознава.

Хайде, да не препращам към темата на Убавица.
Виж целия пост
# 8
Не виждам лошо да се пускат анонимни теми.Някои потребители са доста популярни,неудобно е да пишат за проблемите си ,някак си.Въпросът е,колко е анонимно?Модераторите виждат ай пи-тата,значи знаят и никовете.Познават се с останалите потребители,може и приятелски отношения да има.Какво им пречи да споделят тет-а-тет кой е пуснал въпросната тема?
Виж целия пост
# 9

Ползата за (за мен), е че се развеселих, посмях се доста /на глас дори/.


Слава богу!!!

На темата на Объркана това й беше целта.

За другите теми - не знам, там се получава спонтанно някак си Laughing
Виж целия пост
# 10
.Въпросът е,колко е анонимно?Модераторите виждат ай пи-тата,значи знаят и никовете.Познават се с останалите потребители,може и приятелски отношения да има.Какво им пречи да споделят тет-а-тет кой е пуснал въпросната тема?

А и по кюто вървят дъъълги обсъждания и клюки...  Whistling Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Какво им пречи да споделят тет-а-тет кой е пуснал въпросната тема?

Това също zа мен е голяма глупост, zащо трябва да се каzва кой е пуснал темата... Във всеки един форум, потербителя е с правата си да zапаzва анонимността си и модератора няма право да дава каквато и да било Информация zа него..
Въпреки, че нямат право (дали бил Модератор или Администратор) съм била на доста чслуаи ( в тоzи форум ) свидел, как се иzдава Информацията пред всики потребители...
Виж целия пост
# 12
Аз, и да имам проблем от такова естество, няма да го напиша тук, във форума, било то с ник или анонимно. Мое мнение  Naughty

За анонимните:
...
Една наистина сериозна тема се разпознава...
Peace
Виж целия пост
# 13
.Въпросът е,колко е анонимно?Модераторите виждат ай пи-тата,значи знаят и никовете.Познават се с останалите потребители,може и приятелски отношения да има.Какво им пречи да споделят тет-а-тет кой е пуснал въпросната тема?

А и по кюто вървят дъъълги обсъждания и клюки...  Whistling Mr. Green
Баси, след тия изказвания предричам бърза смърт на истинските анонимни истории. Tired Въпреки че надежда за анонимките има - все пак модераторите знаят кой пише, ама не могат да знаят това аджеба истина ли е  Laughing Peace
Виж целия пост
# 14
Когато Интернет стане единствената форма на между-човешко общуване, ще се събират данъци за бюджета на Интернет-полиция.
(Не, че сега няма такава, но е неофициална и малко аматьорска, неинституционализирана и нерегламентирана много ясно).

Ще има идеолози за "Нов световен Интернет ред", те ще казват кои са световните интернеттерористи, ще разделят Интернет пространството на "оси", "лагери" и пр. "сили на Злото" и "Сили на Доброто", ще ни информират периодично за техните "стратегически интереси" в Интернет и, потупвайки ни по рамото, ще ни призовават да направим "правилния цивилизационнен избор" - да работим за тези интереси...

Въобще "1984" предстои.
Никой няма да може да е анонимен. С изключение на Биг Брадър, естествено.

Дотогава, ако имате съмнения, просто не отговаряйте на анонимни.
Не се предоверявайте.
Така никой не би разчитал на това и, съответно, не би могъл  да злоупотреби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия