Уж нямахме проблем с кърменето, а то?

  • 828
  • 10
вчера бяхме на консултация и се оказа, че бебка не е наддала нищо за един месец!? Shocked
на ръст е добавила 2 см. , обиколката на главата е повече с 1 см., обиколката на гърдите е същата. излишно е да ви обяснявам колко се притесних!

вариантите са два: грешка на кантара миналия месец или недостатъчно количество кърма.

аз съм в шок! имам кърма, тя си суче, не плаче... видимо не изглежда недохранена и нещастна.

сега я меря преди и след всяко кърмене. след седмица ще решим да дохранвам ли или какво?

вие какво ще ме посъветвате? имали ли сте подобни случаи? как решихте проблема?

Виж целия пост
# 1
Как пишка и ака, Спаске? Все пак на тази възраст трудно ще си скрие глада Grinning
Виж целия пост
# 2
ака 3-4 пъти на ден, пишка си нормално.
мерките й са 6020 гр., 65 сантиметра
Виж целия пост
# 3
Не се тревожи тогава Simple Smile Щом е пораснала на ръст и обиколка, пишка и ака нормално (което излиза, трябва да е влязло преди това), яде и изглежда жизнена и доволна - няма за какво да се притесняваш.
Заведи я за едно контролно теглене пак след 2 седмици, но общо взето нещата по описание изглеждат окей (може да е грешка в кантара).
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти! дано да е грешка на кантара. ще я меря поне седмица. педиатърката ми каза тази седмица да спра да давам плодов сок и да видим! но ме натискат да дохранвам ... Confused
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти! дано да е грешка на кантара. ще я меря поне седмица. педиатърката ми каза тази седмица да спра да давам плодов сок и да видим! но ме натискат да дохранвам ... Confused
Дохранването не го изключваме като вариант Simple Smile Но първо дай време да се види дали е нужно - поне седмица-две. И разбира се, още едно теглене. Да не е имало разлика в памперса, в дрехите? Един добре напишкан памперс може да тежи 250-300 грама даже.
Виж целия пост
# 6
Само набързо да споделя, че моята педиатърка преди няколко месеца си смени кантара. Между двата и кантара (и за двата тя много уверено твърди, че са "съвсем точни" има 500 грама разлика!?!? Сигурна съм, защото аз имам електронна везна в къщи и отчитам разликите в показанията на 2-те везни на докторката към моята везна, която си е същата.
Виж целия пост
# 7
"Re: маймунската тема
« #120 събота, 10 септември 2005, 17:28 »   --------------------------------------------------------------------------------

Maлко за наддаването.
Когато бебето е изцяло на кърма(до 6 месеца) и е хранено на поисване наддаването на бебето се следи до толкова дали то наддава.  прегледите са на 15 дена, на 4 , 6, 8 седмици, после на 4, 6 и 9 месеца. Следващия е на 18месеца. Разбира се майката и бебето могат да си отидат и в извън графика, или лекаря да ги извика по-начесто ако има защо.

Наддаването се следи до толкова да се отчете , че бебето е наддало.
Ако е наддало 150 грама за месеца се казва БРАВОООООО, ако е наддало 2150 също
Т.е. няма малко или много наддаване докато е на кърма. Ако бебето не е наддало никак за 30 дни, те пращат да си кърмиш по-начесто у дома, разпитват следваш ли препоръчките(хранене на поискване, нощно, недаване на вода, биберон-залъгалка и т.н.).Паника още няма. Обикновенно следва преглед след 2 седмици - ако пак дори и след засилване на кърменето не е помогнало, чаааааааааааак тогава казват НЕ НАДДАВА. Няма понятие малко наддава - и 50 грама да са - значи наддава и няма за какво да се мисли "
 
Копирах ти част от удивителния разказ на Деси в маймунската тема. Тази нощ я изчетох и много се впечатлих от всичко за раждането, а също и от горния цитат.  Това се случва в ЮАР.
   
   При теб съм сигурна, че има проблем в кантара. Моето бебе пък премериха, че втория месец е пораснало -2 см.! Ама аз си знаех, че така ще стане, защото първия месец отчетоха +10 см.
    В родилния дом след раждането ни раздадоха термометри и заповедничиски обясниха как точно да мерим, че след малко започва визитацията. На едната майка температурата беше 41 градуса. А то 1/3 били счупени...
    Запази спокойствие! От моя опит- не мери преди и след кърмене! Това изнервя всички страни и довежда до намаляване на реалния прием на храна, а не до увеличаване!
   
Не се тревожи тогава Simple Smile Щом е пораснала на ръст и обиколка, пишка и ака нормално (което излиза, трябва да е влязло преди това), яде и изглежда жизнена и доволна - няма за какво да се притесняваш.
Заведи я за едно контролно теглене пак след 2 седмици, но общо взето нещата по описание изглеждат окей (може да е грешка в кантара).
Виж целия пост
# 8
Ламята, и аз те съветвам да не мериш.
При нас имаше проблем - къса юздичка на езика, и Дария не наддаваше особено. По едно време, мислех, че ще влезна в лудницата с тоя кантар. Мерех я, преди, по време и след кърмене. Резултата беше майка на ръба на нервна криза. Кантара ми е електронен, на Тефал, но такива разлики ми дава, че.. И установих, че се влияе от това как съм поставила бебка, мърда ли, батериите стари ли са и т.н. После, психясването от кантара ме завладя напълно и взех да я меря и с ролетката дали расте на ръст..... Embarassed

Ако ти усещаш, че бебето е нахранено и то не дава признаци на глад, мисля, че нямаш проблеми.

Виж целия пост
# 9
За твое успокоение искам само да споделя моя опит с мерките и теглилките.
Дъщеря ми първите 3 месеца наддаваше по 1200 гр средно. И на четвъртия се оказа, че е наддала само 350 гр. - толкова много се притесних, въпреки че много добре знам, че в един момент почват да наддават по-малко.
Ако бебе се е изходило преди посещението при педиатъра, махате памперса и е било време за кърмене скоро, това общо прави поне 300 гр. Мисля си, че ако не сте от най-наддаващите бебета /извинявай, но не познавам историята ти в детайли/, този месец сте наддали 200 гр. и горните неща са били така няма място за притеснение и времето ще ти го докаже  Wink А сте наддали цели 2 см - те едва ли от въздуха са дошли  Simple Smile
Успех! Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
страхотни сте! благодаря за куража!
Амалия никак не ми изглежда слаба - не случайно в профила пише за Кюфтелина... Здраво, пухкаво бебенце. Е, не е снажна и висока, ама и ние не сме ...
шашнах се здраво, признавам си. не толкова заради възможността за захранване, колкото от притеснения дали усвоява храната...
тя е много бясна - обръща се по корем още от 3-тия месец и почти не стои мирно. вече се придвижда назад, търкаля се, клати се на коленца... Но това, че не е наддала нищо за цял месец наистина вчера ме ошашка.

аз имам също електронен кантар в къщи, но да си призная от 1 месец изобщо не съм го ползвала, именно защото бебето изглежда сито и си расте...

обаче ще продължа с меренето - действа ми по-скоро успокояващо, защото количествата кърма са си съвсем добри...

ще ви държа в течение. дано темата е полезна и за другите - наистина трябва да гледаме децата си, а не да се вторачваме в таблици, стандарти и диаграми.

и си стискам палци да сте прави и да е грешка в кантара!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия