обриви, вследствие на захранване?

  • 650
  • 4
Моля за съвет по-опитните мами. Синът ми е на 4,5 месеца. От около 15 дни започнах да захранвам - давам по малко зеленчуково пюре - картоф, после картоф с морков, от 3 дни картоф с тиквичка. Забелязах, че по личицето има ситни пъпчици - някои от тях с телесен цвят, няколко - червени. Сега излязоха две нови и няколко зад едното ушенце - пак червени. И се питам дали е реакция към някои от зеленчуците?? Няма другаде пъпки - нито по тялото, нито по ръчички или крачета. В началото го отдавах на жегата, после на това че си лапа непрекъснато ръчичките и маже слюнка по личицето. Но сега вече не съм сигурна. Та въпросът ми е - как точно изглежда проявата на алергия от захранването и дали да спра временно пюретата. Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Първо сподели проблема  с педиатъра си. Аз бих спряла всичко за 1 седмица, само АМ. Ако напълно са се скрили бих започнала захранването от начало , с повече паузи между новите храни, за да следя за реакция. Ако до седмица не изчезнат бих потърсила мнение на алерголог
Виж целия пост
# 2
Абслолютно подкрепям мнението на ursi! Аз бих постъпила точно така.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета. Така и ще направя
Виж целия пост
# 4
Напълно възможно е да е реакция към някоя от храните.
Сина ми също е алергичен към някои храни и имаше точно обриви по бузките.Изчезваха сами за 4-5 дни,като веднага спирах новата храна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия