Има ли поредност при ваксините?

  • 929
  • 1
Здравейте!
Имам въпрос свързан с поредността на ваксините.Дъщеря ми е на 2м. и пет дни и откакто сме изписани от болницата не са и бити ваксини.Прочетох , че първата реимунизация с противохепатитна ваксина се прави в края на първия или началото на втория и следват ДТК,полиомиелит в края на втори, трети и четвърти месец.Проблема е , че отложихме противохепатитната ваксина поради малко по-продължителна жълтеница, а днес на консултацията ми казаха ,че все още не е доставена и ще има чак след 10.10.2007г.Питането ми е следното:
Възможно ли е да започнем с първия прием на Pentaxim сега през септември, а противохепатитната да се бие тогава когато е налична/т.е. когата бебка стане на 3м. и половина/ или е задължително първата ваксина да е Противохепатитната.
Благодаря ви предварително !    bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Жълтеницата не е причина за отлагане на противохепатитната ваксина. Тя е синтетична и се прави независимо от състоянието на детето и е съвместима с всякакви други ваксини. Това значи, че може да се направи и с следващите, но ще има три убождания, което не е много приятно. Така ,че можете първо да направите противохепатитната и след няколко дни да направите следващите две.
Можете да направите първо Пентаксима и след като се получи противохепатитната тогава да направите втория прием. Добре е третия да е не по-късно от 6-7 м. от първия прием на противохепатитната ваксина. Така ще получите добър имунитет срещу хепатит В
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия