???? - Гърнето

  • 1 437
  • 29
Здравейте, мили мами!
Бихте ли споделили, от кога започнахте да приучавате децата си към гърнето?
Виж целия пост
# 1
Неуспешни опити - след годинката. После спрях.
Като навърши две, из4аках лятото, т.е. още 2 месеца и много бързо стана.
Виж целия пост
# 2
Боян започнах да го слагам на гърне на 1,6г. - твърде късно и много трудно се научи,че там се правят нещата...А пък Дарин го слагам от 7-мия месец - в 90% от случаите ака там...
Виж целия пост
# 3
Пробвах на годинка, но поради непоседливост се отказах и реших да изчакам по - съзнателна възраст. На две и половина нещата се получиха бързо и лесно, направо на тоалетната чиния.
Виж целия пост
# 4
след втората година-когато тръгна на ясла
Виж целия пост
# 5
За първи път го сложих на 8месеца,тогава не ходеше и на гърнето му хареса,вършеше работа там,въпреки че беше неосъзнато.След това започна да става и категорично отказа гърнето.Вторния опит беше към 1год и 8месец,по негово желание.Сега вече успешно го ползва по предназначение.
Виж целия пост
# 6
Пробвах около годинката-отначало безуспешно, после за около седмица-две имаше известен резултат(мисля,че възприемаше вършенето на 'работата' там като игра).Но напоследък изобщо не иска да сяда на гърнето(явно,че играта му омръзна). Така, че за да не го травмирам излишно реших да отложа опитите за по-късно.
Скоро ще тръгва и на ясла,така че разчитам че там ще придобие някакви навици в това отношение,защото знам че ги слагат редовно на гърне.
Чела съм в 'дебелите книги' ,че преди детето да навърши година и половина не може да сдържа естествените си нужди, така че преди тази възраст приучаването му да ползва гърне е почти невъзможно.
Виж целия пост
# 7
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219250.0
Виж целия пост
# 8
Когато прояви желание. От няколко седмици вече го ползва по предназначение. А от два-три месеца е без памперс, водех я в банята.
Виж целия пост
# 9
Когато започне да седи стабилно, според мен, е най-лесният за детето вариант. Аз започнах на 9 месечна възрадст и се научи много лесно.
Виж целия пост
# 10
За първи път го сложих на 8месеца,тогава не ходеше и на гърнето му хареса,вършеше работа там,въпреки че беше неосъзнато.След това започна да става и категорично отказа гърнето.Вторния опит беше към 1год и 8месец,по негово желание.Сега вече успешно го ползва по предназначение.

и при нас беше по същия начин,вече трети месец без памперс караме  Peace
Виж целия пост
# 11
Още не сме започнали, а трябва вече, но събирам сили и нерви  Crazy Купихме го поне, де, първата стъпка е направена  Laughing
Виж целия пост
# 12
каката - от 7 месечна Peace
бебо вече се сдоби с гърненеце и смятам от другата седмица да започваме  bouquet
Виж целия пост
# 13
Цитат
Здравейте, мили мами!
Бихте ли споделили, от кога започнахте да приучавате децата си към гърнето?


Към година и половина. Когато аз съм в тоалетната и тя с мен. Кога седи, кога не...За изчишкване - според настроението и Simple Smile Навика да си изгради - затова повече я слагах, а не задължително да пишка. И така един светъл летен ден (преди 2 месеца) свалих памперса (на 1 г и 11 м.). След месец махнах и от дневния сън, след седмица и от нощния сън. Научи се бързо и безпроблемно. Без никакви напъни от моя страна. Сега не се сещам да я подканям. Сама си казва или направо сваля гащите и върши каквото има за вършене.
Виж целия пост
# 14
На 2 години и 6 месеца. Научи се за един ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия