За бибата...

  • 3 495
  • 87
Нямам нищо против бибите, когато са в устата на бебе, но винаги ми е било смешно, когато вече ходещо и говорещо дете е с биба в устата. До скоро се радвах, че малката само спи с бибиа, но от един месец насам тя постоянно я търси и се разхожда навсякъде с нея. А при нас бибата е придружена и с едно малко перденце, с което заспиваше, а сега го носи навсякъде. Това ме побърква... Като се сети и се започва - биба... де(така казва на пердето) и докато не й ги дам няма мира. А най-странното е, че ги търси само когато е с мен. Ако някой друг я гледа рядко се сеща, трябва да й се приспи или да се е разсърдила за нещо.

Какво да правя? Аз съм противник на насилствените методи, но вече ми идва да ги изхварля, пък каквото ще да става...

Виж целия пост
# 1
Точно в тази фаза съм и аз  Grinning  Малката е почти на година и напоследък все търси бибата да си я пъхне в устата - направо полудявам. Не ми пречи, че заспива с нея, ама през деня  Crazy И аз все си мисля как не одобрявах ходещите 2 годишни с биберон в устата, ама май натам вървим  Embarassed
Виж целия пост
# 2
Дано това да е най-страшното нещо, което преди не сте 'одобрявали', а сега следва да 'преглътнете'.  Mr. Green

Vladi_Mira, много ми е странно това, че си търси тези 'успокоителни', когато е с теб точно /нали ти я гледаш предимно?/, би следвало с теб да е най-спокойна и най-малко да й трябва.

Като цяло аз съм на обратното мнение на вас и смятам, че децата не трябва да се разделят насила от вещите, които им дават спокойствие и сигурност, в това число биберон.

Ако я насилиш и я лишиш от пердето и биберона, може просто да замени едно нещо с друго, включително с това да си смуче палеца, който няма да можеш да й отнемеш. Помисли си...

Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай!
Имаше един момент, в който опитвах да махам бибата и детето ми се сърдеше насреща, оставих я, скоро след това дойде моментът, в който малката реве, аз й тикам бибка в устата, а тя я плюе и не я иска. Crazy Ще дойде и при вас този момент и ще се чудиш с какво да й затвориш устата.  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Йоана все още е с биберон.Даже с два.Не ме притеснява.Ще ги откаже някой ден сама.Вероятно скоро , защото вече започва да се срамува да се покаже пред чужди хора с нея.И да си призная, вече се дразня , когато някой възкликне:"Ауууу, защо си с биба още?Ами ти си голяма!"Ами така й харесва на този етап.Ще го забрави някой ден, но няма да я травмирам само защото на някой му било смешно.
Виж целия пост
# 5
И ние отскоро имаме подобен 'проблем'-преди само заспиваше с биберон,а сега го търси и иска и през деня.
Понякога се опитвам да го залисам с нещо друго и  да му отнема биберона в резултат на което той започва да нервничи.
Друг път си казвам:'Голяма работа, никой не ходи с биберон в първи клас!' и го оставям да си смуче биберона-доволен и спокоен.
Виж целия пост
# 6
Моника не може да заспи без биба и нощем понякога се буди за нея. Не мисля да я отказвам насилствено.
Виж целия пост
# 7


Vladi_Mira, много ми е странно това, че си търси тези 'успокоителни', когато е с теб точно /нали ти я гледаш предимно?/, би следвало с теб да е най-спокойна и най-малко да й трябва.





И мен това ме учудва. По принцип тя си е моето глезанче и правя всичко, за да е щастлива и може би точно затова при мен се глези най-много. Знае, че при мен номерата минават. За най-малкото се кисили, а при другите не е така..., но не знам... Трудно е да го обясня с думи, трудно ми е дори да го разбера.

Иначе вече писах, че съм противник на насилствените методи и мисля, че децата сами показват като са готови за промяна, но просто не ми харесва тази привързаност към бибата.

 
Виж целия пост
# 8
И синът ми - на година и половина, беше така. До миналия ден. Ще тръгва на ясла, затова реших да опитам да я махнем тая биба, ако може. Отрязах върха (това го прочетох тук) и му я дадох, когато я поиска. Не му хареса, помрънка малко ...  и вече я забрави. Дори и през нощта не я търси.
Виж целия пост
# 9
Стефи вече е на 2 години и все още си иска бибата не само като заспива,но и през деня.Не искам да изнервям детето,когато покаже че е готова - тогава.
С гърнето имахме същия проблем-сърдеше  се когато я слагах на гърне, и реших че когато реши -ще седне.Сама започна да пишка в гърнето и от раз махнахме памперса.
Безсмислено е да изнервяме децата-та те са си все още бебета.Голямата ми дъщеря до 3 години ходеше непрекъснато с една мека малка възглавничка-"нани" и с бибата.Не се разделяше никъде с нанито и бибата-и сама ги остави като стана на 3 год.
Виж целия пост
# 10
Синът ми си смучеше пръста до преди няколко месеца. Понеже съм противник на насилствените методи и аз изчаках, докато можах да го убедя да не го лапа. Не го взимай още, малка е! Почакай, ако много се разстройва.
Мисля, че при теб го прави най-много, тъкмо защото й обръщаш най-много внимание и усеща, че ти става зле, когато се разстройва.
Аз съм спала с два биберона до 3 годишна.  Embarassed
Виж целия пост
# 11
И ние сме с подобен проблем,а скоро ще навършим 2 годинки.Незнам как да я махна  newsm78,мисля да изчакам докато родя и после сам да види,че само бебето цока биба.Пък може да реши и сам да се откаже.
Виж целия пост
# 12
О, при нас е същото, но вместо перде сме с едно Мишле, което се казва Мишето, но бибата и говоренето ни се ограничават до Би и Ми и е денонощно с тях,  Crazy като наркоман е, но не ми пречи и не му забранявам. Все някога ще отмине  Hug

Племенницата ми също имаше почти перденце, една носна кърпа и запсиваше с нея върху лицето си  Laughing
Виж целия пост
# 13
Vladi_Mira, В момента, в който спреш да се дразниш и волно или неволно да й го демонстрираш, сигурно няма да се сеща толкова. Не съм се дразнила, когато голямата ми беше с биба. Просто един ден реших, че й е време да се откаже и я срязах напречно, след което й я върнах. Опита се да я смуче и така, но явно не я хареса. Порева един ден и после я забрави...
мисля да изчакам докато родя и после сам да види,че само бебето цока биба.Пък може да реши и сам да се откаже.
Така ли мислиш Mr. Green Моята почти 7 г. кокона, покрай бебето пак си поиска биба. Дадох без коментар - посмука два - три дни и я забрави. Но определено това, че бебето смучеше и подейства стимулиращо Wink
Виж целия пост
# 14
Ние сме още малки ,но и аз ще опитам със съвет..Като я поиска,започни да го занимаваш с нещо друго,попей му ако трбва,знам ли.Всяко дете е различно.Може и да кажеш ,че мецата или друго нещо страшно за децата я е взело, Simple Smile  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия