"Ангелска целувка"?

  • 18 375
  • 46
Отдавна ме гложди един въпрос и сега вече ще ви питам. Бебка има между веждичките и на тила нещо като ситни червени обривчета, понякога с формата на кръгче, но през повечето време е като U или V. Според джипито е родилно петно, което по нататък ще изчезне. Една позната ми разказа градската легенда, че това се казвало "ангелска целувка". Но макар да се лаская от предположението, че детенцето ми е имало вземане-даване с ангелите /баща й каза, че това означавало, че сме връзкари там горе Simple Smile/,  ме интересува кога ще изчезне, все пак ще става дама! При вас имало ли е такива неща, кога преминаха?
Виж целия пост
# 1
и моята мома имаше, до 1г. изчезва не се притеснявай
Виж целия пост
# 2
Бебенцата имат такива родилни петна  Grinning
Това за ангелската целувка и аз съм го чувала.
Нашето на тила е доста ярко червено. Не знам кога точно изчезват, но изчезват  Wink
Виж целия пост
# 3
Ангелската целувка е по клепача на оченцето и не е като обрив ,а е само червено петънце
Виж целия пост
# 4
След годинката изчезва.Не се тревожи! thumbsup
Виж целия пост
# 5
Моят син също имаше такова родилно петно.Всъщност две-едно по-малко на главичката и друго по-голямо отзад на тила.Първото изчезна само няколко месеца след раждането,а другото вече почти не си личи.
Доколкото съм чувала такива петна има при много от бебетата родени по естествен път.
Виж целия пост
# 6
И малкия имаше на тила,изчезна към 10-тия месец.Сестричката му има и тя,пак на тила,още не е изчезнало,но тя е още на 7 месеца. Grinning
Виж целия пост
# 7
моите имат такива петна само на тила. Джи-пи-то каза, че е нормално да се махне до 2-3годинки.
Виж целия пост
# 8
Анди имаше такива петна по челото и на очето. Изчезнаха някаде след годинката. Но тези на тила още си седят, даже вече се съмнявам, че ще изчезнат.
Виж целия пост
# 9
моя син има такова петно на тила- не бях се замисляла дали ще изчезне /нали все пак там има коса/,но сега се заинтересувах и ще наблюдавам дали и кога ще изчезне  bouquet
Виж целия пост
# 10
и синът ми имаше, изезна на 7-мия месец (просто тогава забелязах, че го няма).
Виж целия пост
# 11
Синът ми имаше на нослето и на левия клепач. Роден е естествено и ми казаха, че е охлузване при раждането. Започнаха да избледняват към 8 месец и до годинката изчезнаха почти напълно. Сега на 2 год. и половина няма и следа от тях.
Виж целия пост
# 12

И аз чаках да изчезне към годинка, после към две, три... Сега е на четири и още има. Избледня значително с времето, повече се вижда, когато плаче или се ядосва. Чакам да се махне напълно.
Аз знам, че е 'палецът на акушерката' - нали ги хващат за главите, като се раждат, палецът попада там обикновено.
Мая имаше и червено като ожулено на носа (според мен от преминаването по родовия канал), което избледня постепенно до към средата на първата година.


Клик - снимките са линкове.



На третия ден след раждането:

Ето на ок. 5 месеца:

На две години:

И сега (по Великден):
Виж целия пост
# 13
Знам ,4е така се нарича червенината по клепа4ите,все едно няма кожа и вси4ки капилярчета се виждат.Момчил бе6е така като се роди.Изчезнаха около 7мия мвсец .
Виж целия пост
# 14
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия