Потреперване???

  • 1 474
  • 21
Здравейте мамчета!
Наблюдавали ли сте при вашите бебчета потреперване на краче, ръчичка или гърдички докато се унасят да заспиват? Смятам, че не е сериозно, защото съм забелязвала, че и при големите хора се случва
Виж целия пост
# 1
Да! Нормално е .
Виж целия пост
# 2
Да,нормално е,особенно при бебетата,защото все още не е усъвършенствана нервната система....с възрастта намаляват тези прояви/е не нацяло/,но не е повод за притеснение/ако няма друго съпътстващо ги/
Виж целия пост
# 3
да нормално е и отминава от само себе си Peace
Виж целия пост
# 4
Това, което ще ти напиша не е с цел да те плаша.
Момичетата по горе са ти казали, че в повечето случаи такива потрепервания се свързват с несъвършената бебешка нервна система, но има и други случаи.
Както беше при моята щерка. Беше на 20 дена, когато обърнах внимание на личната ми лекарка за тези треперения и тя ни назначи изследване с венозна кръв. Оказа се понижено ниво на калция. Тя нарече това състояние -хипокалциеви гърчове.
Не е лошо да се посъветваш с педиатъра ви.
Виж целия пост
# 5
Ами сега на последната консултация попитах, но сестрата, защото педито я нямаше и тя каза, че е нормално, но аз не се успокоих напълно...защото искам от педито да го чуя. За това другата седмица ще отида пак на консултация и щ питам
Виж целия пост
# 6
Права си да искаш консулт. И моята първа лична лекарка сметна първо, че нищо няма, а после реши пък, че малката има епилепсия. Дори се отказа от мене, защото не исках да давам на щерката разни фенобарбитали. Чак следващата ми лекарка откри това нещо, но беше вече късно. Потреперванията бяха почнали да отшумяват, но се беше отключила пък друга болест, която си и е била генетична.
Ако при вас има такава липса на калций най- вероятно ще се мине само с повишен прием.

Дано обаче е просто от несъвършената нервна система  Peace
Виж целия пост
# 7
Когато спи и го помилвам по главичката и юмручетата му потреперват.Не мисля,че е проблем,но най-добре питай педито както си си намислила Peace А другото е,че зависи какво разбираш под потреперване.
Виж целия пост
# 8
При условие, че съм на кърма и тя е хранителна със сигурност, защото малката наддава много бързо...възможно ли е да има недостиг на калций?
Виж целия пост
# 9
При условие, че съм на кърма и тя е хранителна със сигурност, защото малката наддава много бързо...възможно ли е да има недостиг на калций?

Не! Wink
Виж целия пост
# 10
Аз не съм специалист, но мисля, че ако ти нямаш достатъчно калций, значи и в кармата ти няма да има. Така, че има вероятност макар и бебчето много да суче, пак в него да не влиза достатъчно калций.
Но това са само теории и затова най-добре специалист да ти каже.
Виж целия пост
# 11
Мисля че е нормално, но за всеки случай се посъветвай с педиатъра си. Моят дребчо също от време на време като беше съвсем мъничък имаше такива тикове. Четох че се получават заради недоразвитата им нервна система.
Виж целия пост
# 12
Нормално е и според мен. Flutter
Виж целия пост
# 13
Нормално е, случва се поради недозрялата нервна система, с времето отшумява.
Виж целия пост
# 14
Да,нормално е,особенно при бебетата,защото все още не е усъвършенствана нервната система....с възрастта намаляват тези прояви/е не нацяло/,но не е повод за притеснение/ако няма друго съпътстващо ги/

 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия