За детската градина пак?)

  • 1 712
  • 30
Здравейте! Как сте решили да действате за първия ден на детска градина ще ги оставите ли за целия ден или само до обяд?
Виж целия пост
# 1
Синът ми беше за първи път на градина в понеделник. Оставих го до 16 ч.
Първите два дни беше спокоен, но на третия падна голям рев сутринта. То този ден почти всички деца плачеха. Говорих с учителките и те казаха, че всички дечица са се успокоили бързо, целия ден са били спокойни, а разстроени е имало чак след ставане от сън.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми беше цял ден.Но в групата и има две деца,с които беше заедно в яслата и още две деца,с които е отраснала.
А детето ти ходило ли е на ясла?Ако не,нормално е първите дни да го взимаш по-рано.
Виж целия пост
# 3
      Сигурно първите дни ще бъде до обяд  докато се адаптира, тъй като я местим от друга ДГ.
Виж целия пост
# 4
Сигурно първите дни щв сме до обяд,защото мина доста време от яслата и сигурно е отвикнал...то не че беше свикнал... newsm78
Виж целия пост
# 5
Първия ден си го взех наобяд,а и така ме посъветваха и приятелките ми ,чиито деца вече ходеха на детска
Виж целия пост
# 6
                          Според мен е грешка да взимате детето си на обяд първия или там колкото решите дни.Ще се мотивирам / лично мое мнение и така постъпвах с моите деца/ - детето е по-голямо / не е ясла/ и много добре разбира промяната.То свиква ,че след като обядва и мама трябва да го вземе и след това много по-трудно се съгласява да легне и да си почива.Обикновено това става много по-трудно отколкото ,ако сте помолили персонала след като обядва , да се измие,да легне / ако щете за 5 минути/ и да си го вземете.Тогава в процедурата по престоя влиза и лягането.Детето разбира,че след като се наспи мама идва .На тази възраст е трудно да  прецени дали са 5 мин или 3 часа.Много често така сложените дечица да спят наистина заспиват и когато отидете трябва да се върнете  Laughing , но за сметка на това децата ви няма да плачат два пъти - веднъж ,когато ги водите за първи път и втори ,когато ги оставите да спят за първи път.Ако не ги взимате на обяд няколко дни двата момента съвпадат и адаптацията е по-бърза и лесна.. Peace  bouquet
Виж целия пост
# 7
Не смятам да експериментирам с прибиране на обяд.
Но пък Милен беше на ясла и познава децата с които ще е в 1-ва група.
Това не изключва тръшкане и ревове, но не съм привърженик на обедното прибиране.
Виж целия пост
# 8
Имам 22 г. опит и знам,че всяко дете е различно!Пожелавам ви да случите на учители,които да преценят правилният вариант специално за вашето дете.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Не знам още  Thinking Може би ще се посъветвам с госпожите й кое е най-добре или пък като се обадя в градината по някое време през деня, ще преценя.
Виж целия пост
# 10
Мислех първия ден и изобщо-колкото се налага-да оставям Иво до обяд.
Та, наредени зад едни храстчета, аз и още 2 майки на деца от групата на Иво, зачакахме да дойде момента с приключването на обяда. Добре, че се обадихме на лелката преди да отидем. Оказа се, че децата са спокойни. Тя ни посъветва да ги оставим да спят там.
Ние, обаче, невярващи- изпратихме агент за проверка. Едната майка излази до под прозорците и след като се ослушва известно време и направи няколко не дотам успешни опита да надзърне какво става вътре иззад пердетата, се върна и каза, че децата са добре, никой не плаче, в стаята имало весела глъчка.... и така-оставихме ги да спят там.
Мисля, че това беше добро решение.
Виж целия пост
# 11
Аз също мисля, че всяко дете е различно и трябва да се постъпва според собствения му нрав. Дъщеря ми беше спокойна и още от начало я оставих за целия ден.
Виж целия пост
# 12
Дъщеря ми за сега е настроена много положително към ДГ и няма търпение да ходи  Laughing. В това число влиза и спането там, сама си избра пижамките, обяснява на всички как ще си има нейно креватче и как ще спи в него. Това обаче на теория. на практика нямам идея как ще стане  Simple Smile.
Мисля да се въртя там на обяд, да изчакам да легнат и ако е спокойна, макар и да не спи, няма да я взимам. Ще преценявам според ситуацията, хубавото е, че градината ми е "под носа" дето се вика, та първия ден ще го изкарам в двора и, то е ясно  Laughing.

п.п. Уточнявам, че не е ходила на ясла.
Виж целия пост
# 13
                          Според мен е грешка да взимате детето си на обяд първия или там колкото решите дни.

Споделям това мнение, няма да го взимам на обяд.
Виж целия пост
# 14
Моето дете, което не е ходило досега на ясла, го пуснах на градина от 03.09. и три дни вече "стаж" му се събраха. Взимах го от първия ден към 16.30, защото и аз мисля, че като свикне от началото да го взимам след като обядва, после по-трудно ще се адаптира към спането там. Иначе първия ден не плака изобщо, но след това със ставането сутрин  започва да плаче. Иначе бързо се успокоява като лелките го вземат въртре и казват, че през деня е спокоен. Мен ме предупредиха от началото, че ако плаче много или е депресиран през деня, ще ми звъннат да си го взема, за да не се травмира, но така и не се стигна до там. Казват, че в градината е кротък, яде си, спи си без проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия