Имаме ли нужда от одобрение?

  • 3 433
  • 81
Породена от разговор с близък човек, искам да ви запитам: "Имаме ли нужда и необходимост от одобрението на другите около нас? Колеги, познати, непознати, приятели, съпрузи и съпруги, началници и подчинени?"

В една или друга степен и в повечето случаи подобно одобрение е 99% лицемерие. Кой по-добре от теб самия ще знае що за личност си и колко пълноценна е твоята работа, добър е характерът ти и бърза е твоята предприемчивост, на ниво е твоята професионалност и образование...

Вярно, хора сме и понякога имаме нужда от признание и похвали. Но имате ли страхове, че няма да бъдете харесани и стремите ли се да докажете пред някого, който не ви зачита, просто защото се страхува от вас, а вие не го осъзнавате. Затова може би и се терзаете впоследствие.

Споделете дали сте осъзнали знанието колко пълноценни сте в живота си и не ви е нужно одобрението на хора, които дори не харесвате.

Кога сте го разбрали и спокойни ли сте вече.
Виж целия пост
# 1
Всичко е пари. Останалото са приказки за балъчета.
Виж целия пост
# 2

Споделете дали сте осъзнали знанието колко пълноценни сте в живота си и не ви е нужно одобрението на хора, които дори не харесвате.


Е, има няколко човека, които все още харесвам и тяхното одобрение ми е нужно.

Одобрение и ласкателства от непознати, дори и 90% лицемерни тоже.

Явно никак не съм се осъзнала. Но като порасна................... Sunglasses
Виж целия пост
# 3
имам нужда, да. Имам нужда изобщо да се сверявам, особено след 3 години вкъщи.
Виж целия пост
# 4
В службата ме одобряват, но не ми увеличават заплатата. Какво ме топли това? Достатъчно ми е одобрението на хората, които обичам.
Виж целия пост
# 5
  Аз рядко коментирам другите,особено ако става ? за одобрение или не и не ме интересува особено и тяхното мнение...Обаче някъде в мен,едно гласче се обажда,ако разбера,че някой ме е наплюл,без да знае за какво точно иде реч BlushТа уж не ме интересува,ама не мога и да оставя да ме одумват и топят за некви глупости Naughty
Виж целия пост
# 6
Ох, болната ми тема, Кросич...терзаят ни еднакви мисли виждам...за жалост никак не съм над тия неща и търся одобрение почти за всичко. Обичам да се чувствам удовлетворена от себе си, но доста често това зависи и от мнението на околните. Търся подкрепа и одобрение за толкова много неща, че действително го отчитам повече като минус, отколкото плюс...
Виж целия пост
# 7
Нямам нужда. Живея собствения си живот.
Виж целия пост
# 8
Имам разбира се, не знам дали е правилно, ама още не мога да се отуча. Нужно ми е със сигурност това н моя любим, на семейството ми, но често съм се засичала,че търся и това на чужди хора. Не можем обаче да се харесаме на всички. Факт. Тогава ни остава поне сами да се харесваме.
Виж целия пост
# 9
Ох, болната ми тема, Кросич...терзаят ни еднакви мисли виждам...за жалост никак не съм над тия неща и търся одобрение почти за всичко. Обичам да се чувствам удовлетворена от себе си, но доста често това зависи и от мнението на околните. Търся подкрепа и одобрение за толкова много неща, че действително го отчитам повече като минус, отколкото плюс...

Мдааа... Ти си като второто ми АЗ. Това лято много мислих, премисля и измислях, та да видим как ще тръгнат нещата. Увереността се гради постепенно, всичко, което знаеш и можеш, никой не може да ти го отнеме. От там се започва.


Е, има няколко човека, които все още харесвам и тяхното одобрение ми е нужно.

Одобрение и ласкателства от непознати, дори и 90% лицемерни тоже.

Явно никак не съм се осъзнала. Но като порасна................... Sunglasses

Наистина одобрението от хора, които наистина те познават и ценят и на които държиш, е несравнимо. Нали  Simple Smile Подобно признание дори може да те накара да направиш още и да започне началото на самостоятелността пред лицемерието и фалша...


Не е вярно.

В службата ме одобряват, но не ми увеличават заплатата. Какво ме топли това? Достатъчно ми е одобрението на хората, които обичам.

Вярно, вярно... И в много други офиси е така.  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
За добро или лошо винаги търся одобрение,
а когато е от сърце направо мога да полетя  Hug
Виж целия пост
# 11
имам нужда, да. Имам нужда изобщо да се сверявам, особено след 3 години вкъщи.
взе ми думите от устата...това майчинство ми е изпило мозъка,и съответно самочусвието,имам такива страхове  Rolling Eyes,несигурна съм
Виж целия пост
# 12

Така си мислиш. Лъжец ли ме нарече? Приел съм суетата си и знам, че е част от мен. Не ми пука кой кво си мисли за мен или дали ме харесва. По незнайна за мен причина се харесвам на хората, които ми харесват. Тва ми стига, но повярвай ми, не полагам никакви усилия за това. Надживял съм желанието си да се харесвам някому. Навремето не беше така. Сега не ми пука, бейби, не ми пука!
Виж целия пост
# 13
Имам нужда от постоянно одобрение и потупване по рамото. Добра дума или жест ми оправят настроението за дни напред.
Иначе се демотивирам Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 14
Нямам нужда.Трудно е човек да ме засегне с демонстрирано неодобрение.Даже невъзможно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия