Въпрос относно цеденето!

  • 377
  • 4
Сега да питам и за цеденето, защото взех да се обърквам.
Трябва ли всеки път да изцеждам гърдата, тоест ако не я изцедя ще намаля стимулацията от една страна, а от друга както е в моя случай може пак да си докарам запушени канали...
Ето един пример от днес в който не зная какво да правя:
 В 8 сутринта яде от лява, но много лениво и каквото и да правех не успя да изяде много/около 70-80/ и заспа. Аз съответно изцедих гърдата - 100. Да обаче към 10 взе да мрънка и в 10 и 30 вече ревеше според мен от глад. Понеже бяха минали 2 часа дадох дясна, яде с настървение няколко минути и взе да се пъне и почервенява и да не иска да суче, не знам защо, може би колики/тъй като после доста попръцка/, с триста зора после заспа/предлагах гърда -не/, но не посмях да я изцедя, да не би да иска още. Правилно ли не съм я изцедила?Ако пак се запуши канал...
Виж целия пост
# 1
Мога да ти кажа за себе си - първите 6 месеца съм изцеждала гърдите след всяко хранене. Беше ужасно, но имах много кърма. Гърдите ми се препълваха един час след цеденето, а ако не съм ги изцедила - половин час и край вдигам температура, от многото кърма. Сега е по-добре положението - изчеждам само когато замествам кърмене с твърда храна..Чела съм тук и мнението на доста майки е, че не трябва да цедиш (освен , ако не си като мен) и кърмата ще ти се регулира според нуждите на бебето. А малкото ти бебче сигурно има колики и го боли коремчето.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Както и Инчето ти е отговорила,наистина ако чувстваш ,че кърмата ти е много, изцеди се докато ти олекне,но и докато спре съвсем да тече,аз изцеждах докато тече като душ,после спирах и си имах достатъчно кърма,понеже не знам при теб как е като цяло изцеждането е да се предотврати мастит и запушване на канали а стимулацията е само за начало когато бебето суче "лениво".Твоето бебче сега наистина го мъчат коликите и докато минат няма да яде много о постепенно коремчето му ще свикне и нещата ще се регулират.Изключи от менюто си млякото и други дразнещи стомаха храни,така може и да помогнеш коликите да са по леки,при мен имаше ефект.Успех и приятно кърмене  Hug
Виж целия пост
# 3
Според мен правилно си направила като първо си дала дясната, а след ленивото хранене на бебето не си я изцедила newsm10.Аз мисля,че няма да си докараш запушване на каналите по този начин, тъй като времето до следващото хранене ще е може би максимум след 4 най-много 5 часа и  ти отново ще предложиш дясната гърда, за да може бебока да я изсуче цялата.Поне аз постъпвам така и за сега се справяме и двамата добре със задачата-хранене!!!Успех! newsm53
Виж целия пост
# 4
Запушването зависи не само от изцеждането. Аз цедях само в началото и то при напрягане, Сега често ми се налага да цедя, от запушване. Явно едната ми гърда е по- проблемна.  Честно казано от тези бучки и проблеми, аз лично ако знаех изобщо нямаше да цедя за да стимулирам. Сега си имам кърма,но тя е регулирана. Ако чустваш напрежение- изцеждай или ако усетиш, че кърмата намалява. Иначе недей, е моят съвет!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия