въпроси за захранването

  • 614
  • 1
Здравейте отново!

Имам някой конкретни въпроси към вас за захранването.
1.Мисля да започна със соковети и пюретата след 4 навършени месеца,т.е. в пети месец.Според вас това подходящо избрано време ли е или да чакам още?До сега дъщеря ме е само на кърма и подсладена преварена вода.
2.Могат ли ваксинете да окажат някакво негативно въздействие ако началото на захранването съвпадне с тях?Дъщеря ме влиза в 5 месец на 01.10. , а на 11.10. ще и бъде поставена втора доза Пентаксим (нямаше проблеми при първия прием).Да изчакам ли да минат няколко дена след 11.10. преди захранването?
3.Не съм сигурна от кога могат да се включат някои продукти при храненето, а именно:
    - От кога мога да давам кайсии и праскови като пюре,сок или дори като пресен плод?Трябва ли да ги беля?
    - От кога мога да включа зелен фасул,грах и леща?
    - Кога мога да добавя зеле, домати и краставици?
    - Знам,че ягоди и малини не трябва да давам скоро,но все пак от кога ще бъде възможно?
    -  От кога трябва да слагам сол в храната?
    - Могат ли да се дават готови нишестета от пакетче,които се продават по магазините и от кога?
4. Вярно ли е,че в началото трябва да се използват само готови плодови пюрета в началото и че чак след 6 месеца може да се дават домашни?
5. Кога и под каква форма мога да давам на детето банан?
6. Мога ле да давам на детето надробени на ситно ядки като орехи например и от кога?А фъстъци(знам,че са опасни)?

Предварително благодаря за съдействието!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! При бебетата на кърма, ако тя е достатъчна захранването  е добре да започне при навършен 5 м. Ако кърмата не е достатъчна със захранването отпада едно от храненията- обедното.
1. Най-подходящи са продуктитуе моркови , ябълка като сокове и като пюрета.
2. Кайсиите, прасковите е добре да се дават при вече захранено с ябълки  и моркови бебе. Задължително трябва да се маха кожичката. могат да се дават като сок и като прясно плодово пюре.
3. При захранването със зеленчуци най-подходящата комбинация са картофи с моркови, може и тиква.
4. Бобовите и зелето правят газове и са подходящи като разнообразие в менюто при вече стабилно захранено бебе.
5. Домати можете да давате настъргани към зеленчуковите пюрета.
6. Краставиците са твърди и е добре да се дават когато има зъби- след 1 годинка.
7. Сол в малки количества се слага след 1 годинка.
8. Малините, ягодите и меда се дават след 3 годишна възраст.
9. Можете сама да приготвяте пюретата като прибавяте към тях АМ или кърма до рядкокашава консистенция- пюре 2/3 и 1/3 мляко.
10. Банан можете да давате във вид на пюре- по-лесно се размачква ако леко за 30-40 сек. го загреета във микровълновата фурна.
11. Ядки категорично не и фастъци също. Може да се задави и да попадне в дихателните пътища, което води до сериозни усложнения. По принципмогат да се дават след 4-5 год. възраст.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия