Отслабвам и се цепя на зверски стрии - помощ !

  • 7 844
  • 22
Момичета помагайте защото ще откача #Crazy Докато бях бременна ми се нацепиха гърдите и паласките но не много. Сега отслабвам и се цепя на някакви ужасни стрии каквито не съм виждала никога #Shocked  Направо се цепва кожата до кръв. Мажа всяка вечер с Контратубекс но ви моля да ми дадете някаква идея за оправия ... Praynig
Виж целия пост
# 1
Няма спасение-отслабвай по-плавно и се мажи с мазни кремове.Контрактубекса има ефект след дълга употреба-над 6 месеца. Така, че не очаквай светкавичен ефект. Пък и да те успокоя, малко се поскриват после, но не изчезват съвсем.
Виж целия пост
# 2
Продължавай упорито с Контратубекса и можеш да си вземеш крема против стрий на Чико.На мен тази комбинация от кремове ми помогна да залича няколко гадни стрий,но моите бяха малки и много пресни!
Успех!
Виж целия пост
# 3
След куп препарати, мазила, ампули и т.н .се оказа, че върху моя тумбак, най-добро действие имаше гел-кремът на Ейвън против стрии  #Shocked . Първата опаковка ми я подариха, втората си я взех аз ( вече 4-ти месец се мажа и е почти на свъшване). Съжалявам, че не си снимах корема в началото и сега - просто за да видите разликата (не, че е перфектен, напротив още не се е прибрал, но стриите са пъти по-малко  и по-бледи), но не очаквах такъв ефект.
Истината, е че докато са лилави има шанс и то голям !
п.с. с контрактубекса се мазах като бременна в последните месеци, щото тогава изкочиха гадините  #2gunfire  и ме сърбеше ужасно, може би защото кожата трябва да се разтяга, а той има свиващ ефект, но не бях особено доволна.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
За първи път чувам кожата да се цепва чак до кръв Shocked Защо не се консултираш с дерматолог?Мисля, че това не е нормално...В смисъл - че проблемът може да е по-сериозен от най-обикновени стрии Thinking
Виж целия пост
# 5
Аз пък си мисля , че стриите се получават докато дебелееш, а не докато отслабваш.Тогава кожата се растяга и влакната се късат.  като отслабваш просто започват да си личат.Така че не знам какво би могло да ти помогне. Пък и доколкото знам май е генетично обусловено. Общо взето може да се мажеш и пак да се нацепиш  и обратно. Но и според мен трябва да се консултираш с дерматолог , ако наистина е до кръв.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: belinda
За първи път чувам кожата да се цепва чак до кръв Shocked Защо не се консултираш с дерматолог?Мисля, че това не е нормално...В смисъл - че проблемът може да е по-сериозен от най-обикновени стрии Thinking

Освен това да не си развила алергия кам мазилото. Докато бях бременна ползвах гела на Лиерак (специално за бременни)против стрии и нямам нито една. Но те съветвам да омазняваш кожата си по какъвто и да е начин след като отслабваш светкавично. Знам, че сухите кожи са предразположени към тази напаст.
Но съм сигурна, че от стриите няма отърване(освен ест-на хирургия). Вслушай се в съвета на другите-иди на дерматолог. Може да става дума за нещо съвсем друго.
Успех. Thinking
Виж целия пост
# 7
@Desika не виждам никаква връзка между стриите и цепене на кожа до кръв
това което се описва като "цепене на кожата до кръв" не е стрия

да не би да иде реч да дерматологичен проблем

инак поздравления за отслабването  Laughing
Виж целия пост
# 8
Може би има предвид, че стриите са ярко червени или лилави.
А Контратубексът може ли да се използва по време на кърмене, не за гърдите, разбира се.
Виж целия пост
# 9
Лошо нещо са това стриите #Cussing out  #Cussing out  Имам едни огроооомни по мен, направо кошмар Imp . Бяха лилави, вече избледняват. Няма логика да получаваш лилави стрии докато отслабваш, може да имаш съвсем малки и бледи, които просто по-добре личат, когато се отпусне кожата. Thinking
Виж целия пост
# 10
Ами няма нищо чудно в това, че стрии се получават при рязко отслабване.
Пак е свързано с късане на колагенови нишки/влакна... Wink
Аз точно така се нацепих. Imp  При бързото отслабване.
Ама то не зависи от мен.
Просто всичко си е ген и никой не може да избяга от него.
Убедих се на 1001% вече,ч е е точно така, сега с второто раждане. Сега съм 1:1 като майка ми!!! Imp
Ама даже стриите са ми на точно същото място, както е и при нея. В горната част на бедрата, точно под тазовата кост. Отпред.
А що мазане съм мазалааааааааааааааааааааа.... Imp  #2gunfire
Виж целия пост
# 11
На Чико крема за стрии, на мен дори ми заличи част от стриите отпреди години. По Време на бременноста нямам грам стрия. Само с него съм се мазала.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Slunce
На Чико крема за стрии, на мен дори ми заличи част от стриите отпреди години. По Време на бременноста нямам грам стрия. Само с него съм се мазала.
кач пара е?
Виж целия пост
# 13
Цитат на: THERION
Цитат на: Slunce
На Чико крема за стрии, на мен дори ми заличи част от стриите отпреди години. По Време на бременноста нямам грам стрия. Само с него съм се мазала.
кач пара е?


Да не те излъжа, но мисля че е към 20-25 лева, но е голяма опаковка. На мен една ми стигна за цялата бременост.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Slunce
Цитат на: THERION
Цитат на: Slunce
На Чико крема за стрии, на мен дори ми заличи част от стриите отпреди години. По Време на бременноста нямам грам стрия. Само с него съм се мазала.
кач пара е?


Да не те излъжа, но мисля че е към 20-25 лева, но е голяма опаковка. На мен една ми стигна за цялата бременост.

Миналата седмица го купих за 36лв. от мага зина на Чико.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия