Колко месо за едно пюре?

  • 753
  • 11
Мамчета, които правите домашни пюренца кажете? Скоро ще започна да давам на Иво месно пюре и се чудех колко пилешко месо трябва да сложа за една доза? Смятам да започна с пилешко бонфиленце-едно дали е достатъчно или трябва по-малко или повече? Аз мисля, че съотношението 2:1 в полза на зеленчуците е ОК, ама така ли е наистина?
Виж целия пост
# 1
за 220 - 250гр пюре аз слагам около 30-40г. месо. Иначе става много месно и мойто диване не ще да го яде.
Виж целия пост
# 2
Хехе и ние след около 2 седмици започваме пилешкото месце...
Та според нашата докторица около 40-50 гр на порция... останалото всякакъв зеленчук с каквото си захранила. Разреши ми да включа целина и пресен лук... Та след около 2 седмици, т.е към края на 8 месец ще се отчетем как вървят нещата...

Виж целия пост
# 3
Мерси, момичета:) Значи в правилна насока съм си мислела, че 1/3 месо в пюрето е ок!
Виж целия пост
# 4
аз лично правех предимно с пилешко бонфиле.
и слагах 30-40гр. около 2 бонфиленца Simple Smile и повечко зеленчук Simple Smile и така..... Simple Smile
имам си кантарче до 500гр и си ги правех на порциики, после ги замразявах в камерата и си вадех точно за една порция.

еех, как се върнах назад във времето Sad
Виж целия пост
# 5
Е добре де на тия готовите пюрета месото вътре им е 8%. Аз слагам на едно голямо пюре една форми4ка за лед . Това ок ли е ? Thinking
Виж целия пост
# 6
Аз също на едно пюре от 200 гр./краен продукт/ слагам една правоъгълна формичка за лед. Тя е около 30 гр.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: oranda
Е добре де на тия готовите пюрета месото вътре им е 8%.


и затова после, защо на много бебета хемоглобинът бил нисък.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: veselinap
Разреши ми да включа целина и пресен лук...

Целината е алерген и те съветвам да не даваш. По-добре магданоз.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: oranda
Е добре де на тия готовите пюрета месото вътре им е 8%.

Според мен е малко.
Виж целия пост
# 10
Значи правилно съм се ориентирала. И аз слагам по една форми4ка  Rolling Eyes .
Виж целия пост
# 11
аз не съм оразмерявала месото с формички за лед или нещо такова, но сега като си го представя май се получава между две и три формички за лед
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия