С възглавничка или без?

  • 2 472
  • 85
Момичета, нуждая се от Вашите мнения и съвет. Бебка е на 2 месеца и половина. Спи без възглавничка. Скоро ни гостуваха роднини и изразиха учудване, че не й слагам възглавничка, пък била тя и съвсем тънка. Убеждаваха ме, че така не й било удобно, аз как бих се чувствала да спя без възглавница и т.н. Моля мамите с повече опит да споделят мнение и да ме посъветват от каква възраст трябва да ползвам възглавничка и евентуално каква (пухена или някаква друга - пухът май е алерген).
Виж целия пост
# 1
аз бях купила възглавничката на Чико  Peace сложих я след 6-ят месец...доколкото си спомням !
Виж целия пост
# 2
Ползвах малка и тънка възглавничка, от вата. Не можех да си представя, че на бебето му е удобно без възглавница /аз не бих могла да спя така/. Но мисля, че за бебоците няма чак такова значение, но от гледна точка на хигиена за мен беше по-удобно всеки ден да сменям само калъфката на възглавницата, а не целия долен чаршаф.
Виж целия пост
# 3
Започнах да слагам възглавница когато дъщеря ми сама показа,че има нужда от такава.На около година беше.
Виж целия пост
# 4
До сега още не сме използвали възглавница  Peace
Виж целия пост
# 5
Когато GP-то дойде на преглед след изписването, махна възглавницата на малката и каза да и надигнем дюшечето с нещо, не я попитах защо. Ако питаш мен, ти си реши, какво те интересува мнението на околните, те от къде знаят как се чувства бебето, не вярвам да имат спомени от бебешките си дни. Все пак може да попиташ лекар, как да постъпиш.
Виж целия пост
# 6
Абе, според мен няма нужда, макар че аз от около месец слагам на Дани една съвсем тънка възглавничка (пълнежът е един пласт чист памук). И аз като baibibi предпочитам да пера калъфка, а не целия чаршаф. Преди му слагах тензухена пелена, но откакто почна да се върти, започна да се омотава с нея и се притесних да не се задуши Shocked. Затова сложих възглавничка. Реално погледнато тя не е по-дебела от сгъната пеленка Sunglasses
Виж целия пост
# 7
Главите на бебета са по - големи, затова без възглавница им е удобно. С течение на израстването, пропорциите глава - тяло се уравновесяват и към годинката се слага възглавница, която трябва да е висока, колкото разстоянието между рамото и главата.
Виж целия пост
# 8
До годинка - твърдо без. Бебето няма ни най малка нужда от нея. Синът ми още спи без, опитах след годинката, но не иска. И правилно  Peace
Виж целия пост
# 9
Сега слагам една пелена сгъната на 4, а имам и възглавницата на Чико, но ще поизчакам за нея.
Виж целия пост
# 10
Главите на бебета са по - големи, затова без възглавница им е удобно. С течение на израстването, пропорциите глава - тяло се уравновесяват и към годинката се слага възглавница, която трябва да е висока, колкото разстоянието между рамото и главата.
Peace
Така е но можеш да слагаш някаква много тънка за твое успокоение или сгъната пелена!
Виж целия пост
# 11
До годинка - твърдо без. Бебето няма ни най малка нужда от нея. Синът ми още спи без, опитах след годинката, но не иска. И правилно  Peace
Абсолютно. Малката ми дъщеричка още спи без възглавница. А на голямата слагам съвсем тъничка.
Виж целия пост
# 12
дъщеря ми е на 8,5 мес. и още е без възглавница
Виж целия пост
# 13
Аз и сега слагам пелена под главичката, така, ако плюне или повърне, сменям само нея.
Виж целия пост
# 14
Убеждаваха ме, че така не й било удобно, аз как бих се чувствала да спя без възглавница и т.н.
обикновено като някой започне да ми говори така само се усмихвам и кимам умно. след това си правя каквото си знам.

както са ти казали главата им е по-голяма, и освен това в началото гръбначният стълб е прав. така не само, че не им е удобно с възглавница, но може да доведе до изкривявания.
ако не ти се пере целия чаршаф слагай някоя калъфка за възглавница.
но такива умни съвети да има възглавница, само защото така сме свикнали да възприемаме пълния комплект просто ги игнорирай  Peace

за статистиката моето още спи без възглавница и се чувства съвсем добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия