оригване

  • 1 424
  • 20
Мами дайте съве моето бебче е на 3 месеца и някои път след храна не го оригвам защото той спи и яде, това става при първото храрене за деня, но през деня ни си случва да не оригва. Споделете задължително ли и оригването всеки път след хранене и до каква възраст ?
Виж целия пост
# 1
моатя дъщеря само през първия месец от живота си се оригваше след всяко хранене...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, ако има нужда да се оригне то ще плаче докато не се оригне, щом си спинка нищо му няма.
Виж целия пост
# 3
Бебка (на 2.5 месеца) задължително трябва да се оригне след хранене и то не само веднъж, а многократно. Това понякога е доста трудно. На няколко пъти се е случвало, ако не се оригне достатъчно добре и не успее да изкара всичкия въздух да повръща в легнало положение, а това е доста неприятно. И стресиращо, както за нея, така и за мен. Но това е при нас. Чела съм, че оригването съвсем не  е задължително. От детето си зависи. Щом е спокойничко и не повръща, според мен няма проблеми.
Виж целия пост
# 4
Мойта мишка е на 10 дни и също заспива до като яде и не винаги се оригва,за това после започва да хълца.  Rolling Eyes Много ми е жал,ама няма какво да се направи...
Виж целия пост
# 5
Не е задължително а препоръчително за да излезе въздуха навън и да се освободи коремчето и избегнат образуването на неприятните колики.Моята дъщеря също заспиваше и не всеки път я правеше тази процедура не се притеснявай!
Виж целия пост
# 6
лекарката ми беше казала,че ако до 20 мин не се оригне,няма проблем,може да си го оставям да спи,значи не е имал нужда.
Виж целия пост
# 7
Оставяй го да спи, но го обръщай на една страна, та ако повърне да не се задави.
Виж целия пост
# 8
И ние като сме сънливи не се оригвахме Rolling Eyes , така че не е задължително Peace
Виж целия пост
# 9
Препоръчително е, но чак задължително - не. И Ники има случаи, в които не се оригва. Peace
Виж целия пост
# 10
Докато беше бебе не съм го чака да се уригва,държа го малко,ако се уригне уригне ако не може да си седим така с часове.
Виж целия пост
# 11
Изобщо не съм го оригвала.
Виж целия пост
# 12
Не, не е задължително. Опитите ми за оригване не винаги бяха успешни, само го разсънвах и не искаше после да заспи. От доста време спрях да опитвам.
Виж целия пост
# 13
Никога не съм го оригвала.  Peace
Виж целия пост
# 14
Моят също много редовно си заспива след хранене без да се оригва.Но е имало случаи,в които се буди и като го вдигна се оригне миличкото,значи му е тежало на коремчето.А ако не спи всеки път се оригва,дори по няколко пъти,но той е много лаком.Така че ако съдя по моя заек-би трябвало да е задължително оригването,но всяко бебе си е индивидуално и то само си показва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия