Безопасно ли е?

  • 1 450
  • 19
Наскоро ни подариха люлка с батерии. Характеристиките на продукта са за деца от 3 кг. до 9 кг. Столчето става и на шезлонг (най-ниското положение е леко изправено, а не напълно легнало). Бебка е на 2.5 месеца и много обича да се люлее, ако я оставя, може да седи в люлката с часове. Притеснява ме обаче, дали е напълно безопасно, от гледна точка на извивката на гръбчето. Дали не се получава някакво натоварване на гръбначния стълб, като не е напълно легнала (но пък и кошничките за пътуване в автомобил на новородени също не са напълно легнали). Според Вас, колко време да я оставям да се люлее. Ако заспи в люлката, да я местя ли в креватчето или да я оставя.
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че има проблем за гърба на бебето. Аз лично повече бих се притеснявала какво ще стане след като стане над 9кг Wink и кой ще я люлее тогава.
Виж целия пост
# 2
Ами щом е пусната в продажба и я и има тази люлка,би трябвало да е безопасно,но в последно време съобщават за толкова опасни стоки от търговската мрежа,че....... почвам да се чудя може ли да се доверяваме Crazy
Моят съвет е да си оставяш детето докато ти трябва спокойствие да си посвършиш някоя работа,да  го местиш,когато е заспало там,а най-сигурно сподели и поискай съвет от педиатъра Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Цитат
Аз лично повече бих се притеснявала какво ще стане след като стане над 9кг Wink и кой ще я люлее тогава.
И аз така  Thinking
Виж целия пост
# 4
Аз лично повече бих се притеснявала какво ще стане след като стане над 9кг Wink и кой ще я люлее тогава.

Честно казано, не бях се замисляла за това. По принцип има люлки и за по-големи деца, но според Вас, грешка ли правя, че я оставям да се люлее. Просто много ми се иска да, тя да се забавлява. Но разбира се, никак не ми се ще да допусна това да се превърне в някаква глезотия.
Виж целия пост
# 5
Рая спи денем в такава люлка, щом навърши 2 м. Така даже й е по-удобно, отколкото в напълно хоризонтално положение. Нашата люлка има едни въртящи се рибки над шезлонга и малката много обича да ги гледа. Не се притеснявай, не е глезотия. На детето му е удобно и се забавлява, това е по-важно. Peace
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, не е глезотия. На детето му е удобно и се забавлява, това е по-важно. Peace
Peace
А освен това, като стане 9 кг, сигурно вече ще пълзи, ще иска да се изправя и едва ли ще и е до люлката. Laughing
Виж целия пост
# 7
А освен това, като стане 9 кг, сигурно вече ще пълзи, ще иска да се изправя и едва ли ще и е до люлката. Laughing

Точно така, я да се опитам сега да вкарам Кая в нейния шезлонг  Crazy, а по едно време си заспиваше там.
Виж целия пост
# 8
Няма проблем, щом и харесва, оставяй я и се наслаждвай на спокойствието и тишината. Много бебета мразят да ги люлеят (синът ми е от тях... Mr. Green), така че, ти си от щастливките. Wink
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай, не е глезотия. На детето му е удобно и се забавлява, това е по-важно. Peace
Peace
А освен това, като стане 9 кг, сигурно вече ще пълзи, ще иска да се изправя и едва ли ще и е до люлката. Laughing
Точно това щях да кажа и аз. Доколкото знам бебетата с възрастта откриват все повече и нови неща, с които да се занимават.
Виж целия пост
# 10
В никакъв случай това не е повод за безпокойство!
Нека бебка си я ползва със здраве Peace
Виж целия пост
# 11
На 2.5м е вече по-голяма.  Би трябвалод а няма проблеми. Не съм виждала люлката, но нашия спи в подобна от 2-рия си месец. А сега е на 17 месеца. Голямо удобство е, а и на него му е удобно и уютно в нея.
Виж целия пост
# 12
Според мен няма проблем да я слагаш:hug:
Виж целия пост
# 13
Според мен (поне така ми е препоръчвано от докторите) НЕ трябва бебчето докато е малко и не е научено още да седи като твоето да се оставя за дълго да лежи в такива люлки или кошчета за кола, където гръбчето не е изправено. Казвали са ми около 30 мин. е добре или час най-много. Иначе последствията излизат наяве доста късно, в пуберитета или даже след това...  Аз много внимавах за дъщеря си и чак след 7-8 месеца я оставях вече без да се притеснявам, тогава гръбначето е по-укрепнало. Имаш право да се замисляш, за съжаление много майчета не обръщат необходимото внимание или просто никой педиатър не си е правил труда да им каже...  Wink
Виж целия пост
# 14
и аз не мисля, че е проблем, щом не дава признаци да й е неудобно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия