Не ходете с дете в хотел Еврика, Созопол

  • 2 877
  • 1
Ето какво се случи на нас:

Резервирахме го от София, препоръчан, търсехме точно в този район на Созопол за да сме близо до почивната станция на Булбанк - там записахме храна в стола им заради детето - всичко е пресно и качествено.
Току-що пристигнали, доволни от видяната обстановка - свети от чистота, просторна стая със спалня и място за сгъваемото ни детско легло, голям хол детето да тича на воля когато е вътре, голяма и добре обзаведена баня, тераси, изглед към морето, климатик ... и т.н. ; нашия татко качва багажа, а аз се опитвам да подреждам и не изпускам от очи детето, защото обстановката е нова и още непозната. Минаваме покрай телевизора, малката на половин метър от мене, опира се с едната ръка на масичката на телевизора и тя заедно с телевизора се катурва напред и захлупва детето отгоре. Аз ужасена, с чанта с багаж в едната ръка реагирах в последния момент и омекотих донякъде удара хващайки телевизора. Малката пищи под телевизора, аз я измъквам, започвам да я успокоявам и да я оглеждам за контузии. Няма нищо видимо и тя след 10-тина минути престава да пищи неистово. Таткото се качва, аз му разказвам случката, той се ядоса, оглежда отвсякъде детото, после вдигаме телевизора, слагаме го на масичката и разглеждаме конструкцията - тръбна мебел, висока и тясна, основата на телевизора по-широка от основата на масичката, телевизора огромен и тежък отпред, като натиснеш масата с два пръста точно пред екрана на телевизора, всичко - маса и телевизор полита напред. Пускаме го - той работи. 
Колебаех се какво да правя - току-що пристигнали, привечер, да търсим друг хотел точно в разгара на сезона ... и понеже се разминахме само с уплаха на детето (наблюдавахме я внимателно доста време), решихме да останем. Веднага сложихме отпред друга мебел за да няма детето достъп до опасното място. Не търсихме веднага собствениците за да изясняваме ситуацията. На следващия ден сутринта отидохме на плаж, връщаме се и те ни чакат - "Имаме проблем с вас, видяхме, че телевизора е с пукната пластмаса от падането му върху детето и трябва да ни го платите" - и ни връчват фактура за телевизор. Моя мъж скача - "Ние сме тези, на които е създаден проблем ..." аз за да успокоя обстановката му казвам - вие с детето идете в апартамента, аз ще се разправям. И като ме нападнаха мъжа и жената (това е семеен хотел) - да плащаме, отварят ми една стая да видя, че и там има същите маса и телевизор но телевизора е здрав, аз им демонстрирам как без усилия всичко това полита напред, казвам им, че те също са наясно с нестабилността на конструкцията след като бяха сигурни, че телевизора е паднал върху детето, но те си знаят тяхното - да плащаме, аз взимам фактурата, казвам - "ако е виновно детето, ще плащаме" и изчезвам.
Веднага се консултирахме с приятели адвокати, въпроса досещате се не е в парите за телевизора...200 лева, които те избиват от нашия престой за отрицателно време ...
Мълчим си до края на почивката, аз постоянно нащрек от нестаболните мебели - масата в хола трикрака и при най малкия натиск от някоя страна тя се килва и пада, нощните шкафчета и те трикраки !!! - детето си беше подредило на едно играчки и книжки и както беше коленичила пред шкафчето да си търси нещо, едва не си извади окото - леко се опря на него в единия му край и шкафчето се килна към нея с ръба в главата й ...

Последния ден изнасяхме багажа и отиваме да плащаме, броим парите на мъжа точно за нощувките, той не ни дава никакъв документ и дори не ни е регистрирал като гости на хотела откакто сме дошли. Той пита "А парите за телевизора?", аз отговарям "Няма да го плащаме, защото детето не е виновно и телевизора си работи" и той започва "Знаете ли какво значи това? На мене второто ми образование е "Право", ще заведа дело, ще трябва да наемете адвокат от тук и да пътувате до местния съд, аз нямам какво да крия - съвестен данъкоплатец съм, ще ви осъдя и телевизора ще ви излезе златен..."
Аз му отговарям "Понеже и ние не сме без образование сме наясно, че можем срещу тебе наказателно дело да завдем ..." и обяснявам защо, ..."ако ти заведеш дело, не тук а в София трябва да го водиш и ти да търсиш софийски адвокат и да пътуваш, не си никакъв съвестен данъкоплатец, а укриваш доходи - със сигурност приходите от нашия престой не са регистрирани...." .... "детето ни не е виновно - нито се е катерило по масата, нито е бутало телевизора, и една чаша дори не е счупило за десетдневния ни престой, у дома при два телевизора живее, миналото лято също е ходило на море в хотел с телевизор - сега за първи път има такъв инцидент" ...да не се впускам в подробности,. Наговорим му ги и се изнесохме.
Това е, някои може би ще кажат, че не сме постъпили почтено, но и нашето не беше почивка с тези техни нови и красиви, но изключително нестабилни мебели; в крайна сметка искахме срещу парите си да получим почивка и спокойствие, но не би.... А малката докато спеше там постоянно скачаше на сън и крещеше, и щом аз или баща й се доближавахме в района на телевизора тя скачаше и викаше "Не коди там, тивизола ти падне на гавата", откакто сме се върнали и познати я питат как е прекарала на морето, започва разказа си развулнувана и разказва точно тази случка ... Повече там със сигурност няма да стъпим - опасно е за деца, колкото и добре да изглежда обстановката...
Виж целия пост
# 1
Много неприятно, още повече, че детето е травмирано и сигурно ще помни случката поне известно време. Но какво да ти кажа - често собствениците на хотели се опитват да стрижат вълна от костенурка... не се учудвам, че са купили нестабилни мебели - сигурно им е излязло по-евтино  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия