Трудно изхождане

  • 1 553
  • 7
Здравейте, моето слънчице е почти на 2 месеца и от 2 седмици не иска да ака пробвах с термометър но неможе да продължава тъка затова ако някой може да ми помогне моля да ми пише ще му бъда благодарна.За да стане по-ясно за какво става въпрос акотата не са твърди което значи че няма запек а са гъсти и лепкави като тесто и след  всяко напъване на слънчицето ми следва силен и смутителен плач.Все още сме само на кърма което би трябвало да предизвика по-чести изхождания.Пожелавам на всички майки здрави и усмихнати деца и лека и спокойна нощ !Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
 Най-добре се консултирай с детски гастроентеролог.Чувала съм ,че някой майки варят овесени ядки и дават на бебето да пие водата.
Виж целия пост
# 2
Ако сте почнали да давате някакъв сок, това може да е причината. Особено, ако е от моркови или ябълки.
Виж целия пост
# 3
Може би бебчето има по-лениво стомахче и е най-добре да се консултираш с GP-то.
Виж целия пост
# 4
точно когато каката стана на 2 месеца имахме същия проблем, по скоро акаше на 2-3 дни, като почнеше да се напъва аз я събувах и я издържах като тя като си свиеше крачетата и се притиска коремчето, естествено тежеста я разпределях равномерно, но така си почна да ака, и даже в памперса нямахме акане, само над гърненцето, пробвай дано имате успех и вие
Виж целия пост
# 5
Привет! Не можах да разбера дали детето има запек и не е акало от цели 2 седмици, или ака по-трудно от 2 седмици  newsm78 Като мярка за бързо изхождане препоръчвам класическа клизма - аз съм я правила с помпичката за нос и хладка водичка - резултатът е бърз и "изчерпателен"  Mr. Green  За всеки случай махам силиконовия накрайник ( от шубе на не остане в дупето) и намазвам крайчето с Лансинох ( пречистен вазелин, който ползвах за зърната). Естествено, това не може да бъде ежедневно решение, ако т.нар. "запек" продължава. Така че, най-добре е да се посъветваш с педиатъра какво да се прави.
Есе пак искам, за всеки случай, да споделя нашия опит от сходна ситуация. Моята бебка до преди 10ина дни беше също само на кърма, като след като направи 2.5 месеца започна много да се запича, но и да плаче много често, да е неспокойна и много мрънкаща, а когато акаше, акото беше с доста неприятен мирис.
Четох за това, че било нормално изключително кърмените деца да не ходят по голяма нужда всеки ден, тъй като усвоявали кърмата на сто процента, но така й не се успокоих с тази теория, защото виждах, че на детето нещо не му е ОК. Отидохме на консултация и се оказа, че детето е наддало много малко за близо месец и педиатърката ни посъветва да започна да дохранвам. С мъка на сърце започнах смесено хранене и запекът изчезна още на съшия ден. С него и голямото реване и вкисване. Така че при нас е било от глад  Cry
Надявам се при вас да не е такъв случая и да продължите да се кърмите изцяло успешно! Peace
Виж целия пост
# 6
Най-добре се консултирай с детски гастроентеролог.Чувала съм ,че някой майки варят овесени ядки и дават на бебето да пие водата.
  много сте малки за това,те съдържат глутен Naughty
Виж целия пост
# 7
понякога храненето на майката дава отражение върху кърмата и оттам на детето. ако майката се храни с повече ядки и храни, които предизвикват запек това ще се пренесе чрез кърмата на детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия