Злоядо дете

  • 508
  • 10
Детето ми е на 1и1м , откакто започна лятото почти нищо не яде.  Сутрин и вечер си пие млякото а през повечето от дните е кошмар , играем си с какво ли не само за да хапне нещо но някои път и това не помага. Има дни когато от сутрешното мляко 5и30 до 15-16ч отказва всичко и ако и направя мляко си го изпива.Още не съм пробвала да не и направя защото не ми издържат нервите. Дайте ми някакви съвети.                                                                                                                   
Виж целия пост
# 1
пробваи да даваш всичко все нещо трябва да яде
Виж целия пост
# 2
Остави детето на мира, с тази настойчивост го правиш злоядо.
Млякото за него е ценна храна. Хубаво е, че пие мляко.
Оттам натаък не казваш нищо съществено - умее ли да дъвче, какво предлагаш за ядене, заедно ли се храните.
Ако го слагаш заедно с вас на масата, и вие се храните правилно (спокойно, полезно и тн), детето няма начин да не поиска нещо от храната.
Ако не дъвче добре, има начини да се научи.
Ако просто не иска пюрета и каши, предлагай твърда храна.
Детето не е злоядо, а се разминавате някъде. Ако беше злоядо, нямаше да иска и мляко.
Виж целия пост
# 3
Като бебе и дъщеря ми беше много злояда, а лятото почти нищо не хапваше и млякото даже не успяваше да го изпие цялото. Сега вече се храни по- добре.
Виж целия пост
# 4
И при нас го имаше този проблем, докато не започнах да давам от нашата храна. Престанах да използвам "забранени" подправки и давам каквото има сготвено за нас. Но това доста ме задължава да готвя.  ooooh! Добре, че едната баба е наблизо до нас и помага през седмицата като сме на работа  Peace

Но дъщеря ми яде много плодове по всяко време на деня. Не знам при вас как е в това отношение?
Виж целия пост
# 5
Аз съм злоядо дете Simple Smile Дано детето ми някой ден да не прилича на мен, защото...

Не се отказвай обаче да си храниш детето. Тези работи 'остави го да огладнее и то ще се наяде' са глупости. На четири съм била, когато майка ми изпробвала това и цял един ден не съм хапнала нищо, не съм попитала за храна. Никога повече не го е правила. Децата не мислят какво е полезно за тях, а само какво им е интересно. Взимаш го при тебе в кухнята и непрекъснато тикаш по нещо в устата. И да не прояде, поне ще си го нахранила.
Откакто се помня с майка ми сме така, винаги си прекарваме времето в кухнята Simple Smile
Виж целия пост
# 6
и ние имахме такъв период, от 9м до година и нещо.
и аз уж не съм от майките, които тъпчат децата си, а се тревожех и все гледах нещо да и набутам в устата без успех защото го плюеше.
После се успокоих и започнах да слагам пред нея няколко неща, за да си избере.
Ако не ги яде - прибирам и предлагам пак след няколко часа.
Установих че яде: банан - цял, домат - цял, хляб, сирене - саламурено, обелена ябълка.
Хранеше се сама.
Постепенно започна да опитва и други неща и сега яде почти всичко, без готвени манджи.
Така че с опитване и без насилие...

Виж целия пост
# 7
И аз на 8-9 м.бях нарочила мойта беболина за злояда и с цената на какви ли не усилия -молби,песни,играчки,приказки се опитвах да я накарам да яде ,но успеха дойде именно като я записах на детска кухня и като и давах по малко от нашата храна-в границите на разумното,разбира се! И сега-на 1г.и 1м. с такъв апетит си хапва-и то всичко, остана навика от злоядия перод да държи играчки и книжки,но и това го измислих-връчвам и шарена купичка и детска лъжичка,слагам вътре нещо(краставичка,кашкавал на парченца,хляб или плод) и така хем свиква да опитва храни,хем вниманието и е заето за дълго време,а и мога да се похваля,че вече доста добре си улучваме устата...Така,че-само ние ги нарочваме за злояди,успех!
Виж целия пост
# 8
предлагам ти да почнеш да му даваш витамини, аз давах КИДИ, от тях се увеличава апетита и ще почне да хапва, но не настоявай защото то го приема като натиск и ще отказва още повече
Виж целия пост
# 9
При нас всичко е на периоди. Има дни когато се храни добре и достатъчно. Има и такива дни когато е само на мляко. В началото когато преставаше да се храни нормално аз умирах от притеснение и се чудех какво да правя. Сега вече не правя друго освен да скривам всякакви солети, бисквитки и разни други дребни нещица, които биха могли да залъжат апетита. И чакам да каже сам: "Мамо, хайде папкаме!"
Виж целия пост
# 10
При нас периодът на злоядството започна, след като Криси стана на годинка. В началото много се притеснявах, но вече свикнах с това положение. Поне яде плодове , пие прясно изцедени плодови и зеленчукови сокчета, хляб и кашкавал също не отказва, отвреме навреме и супа и манджичка си хапва (но много рядко).
Като не иска, значи не иска да яде, хич вече и не се опитвам да го карам, като огладнее ще яде.
Закуската не я отказва, след това яде плод и чак след обедния сън яде евентуално нещо, но не винаги, а вечерята я прескачаме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия