Не ака от 2 дни - нормално ли е това

  • 721
  • 6
Здравейте мами!
Дъщеря ми непрекъснато ми поднася разни изненади - последната е, че не е акала от 2 дни. Тя е кърмаче, на 100 процента, без вода, шише, биберон. Понеже за мен всичко е за първи път и каквото и да се случи с малката, винаги първо ме обзема притеснение. Та и сега така - не е акала от 2 дни. Влоши се като настроение, нервничи, пръцка доста и се криви. Явно това, че не ака и се отразява на коремчето, защото си поплаква бая. Питам ви, нормално ли е да не ака така и каква може да е причината? Естествено, първото, което ми хрумва е, че не и стига кърмата и просто няма какво да изаква. А, забравих да добавя - дъщеря ми е почти на 3 месеца.
Виж целия пост
# 1
Да не се притеснявай нормално е за деца изцяло на кърма, моето беше така и не акаше дори по седмица.
С времето ще се урегулира стомахчето, няма нужда да я изхождаш ти , при кърмачета е нормално да не акат до 10дни, това значи,че усвоява много добре кърмата.
Лек ден !
Виж целия пост
# 2
Нормално е това.Усвоява на 100% кърмата.Мария също имаше такъв случай.Педиатърката беше на посещение в къщи и аз и казах .Веднага и изписа Duphalac.Познай дали и дадох. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Помисли ти как си се хранила тези дни, защото това може да даде отражение. Ако си на солети, сандвичи или друга суха храна, може бебка да се запече.
Виж целия пост
# 4
И аз знам, че е нормално за кърмаче (само на кърма) да не ака и до 10 дни, но когато при нас се случи да пропусне два дена и аз се притесних. И той доста си попръцкваше, но не съм забелязала да беше неспокоен. Опитай да му даваш повече водичка (при нас не беше особено усешно - хич не я иска), сок от круши и активия за теб.

Аз на третия ден не издържах (а това беше тъкмо вчера) и за първи път го "изходих" с термометър. Сега съжалявам. Нямаше никакъв запек детето.
Виж целия пост
# 5
Защо така бе хора!!Моята Миша беше само на кърма 4 мес.и половина и не сме имали никакви проблеми  с акането.Всеки ден по 1-3 пъти.Едва когато започнахме плод.пюрета акото се сгъсти-приличаше на пюрето и(иначе беше толкова рядко че изтичаше през памперса).А когато започнахме зел.пюрета е прескачала по 1 ден до сега.Мисълта ми бе, че навсякъде чета,че кърмените бебета са запечени и било бормално да не акат по 1 седмица.Ето че при нас е обратното-не мога да си представя ако беба не ака 1 седмица какво ще стане.(коремчето и ще се пръсне) newsm78
Виж целия пост
# 6
След първите шест седмици, когато е много важно бебето да ака всеки ден поне по веднъж, желателно повече, много бебета през 2-3 месец изведнъж забавят изхождането. След първите седмици е нормално както да ака по няколко пъти на ден, така и веднъж на няколко дена.
Няма нужда от необичайни мерки като сапун или термометър в дупето, ако бебето е спокойно и не дава признаци на дискомфорт. За сметка на това, като дойде ред да ака, очаквай подобаващо количество Laughing
Можеш леко да й помогнеш, като ТИ ядеш разхлабващи храни, да й направиш масаж на коремчето или 'каране на колело' с крачетата - но ако бебето е активно и спокойно, можеш и да не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия