ВЪЗДУХ!!!

  • 692
  • 10
Здравейте!
Има едно нещо, което се случва в България напоследък и ми се струва важно то да се чуе тук, защото именно тук са хората, които раждат бъдещето и именно нас трябва повече от всички да ни тревожи настоящето...
Вече се вижда - Природата умира! Разбира се, не тя, а ние ще умрем, защото ТЯ е по-силна от нас и на финала просто ще се "извърти" едно ново човечество и това е!
Усеща се, нали?
Да, но защо да става ЧАК ТОЛКОВА СКОРОСТРЕЛНО ТОВА!? Това със сигурност  НЕ Е личният ни избор, но...
Сигурно сте видели хората, които протестират по улиците. Те са там ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА ПРИРОДАТА и СПИРАНЕ НА НЕЗАКОННОТО СТРОИТЕЛСТВО на забранени територии. Аз мисля, че и нашето място е там.
Очевидно не става въпрос просто за опазване на някакви си видове; на някакви си диви пущининаци и хипарливи прищявки! Става въпрос за "държава, където си купуваш политици и съдии със същата лекота с която си купуваш зеленчуци на пазара или си поръчваш бира в ресторанта"!!! Става въпрос за
РЕЗУЛТАТЪТ ОТ ТОВА:
1- Вече не се къпем в море, а в лайна! В собствените си и тези на туристите, които ВиК системата не може да поеме, защото ТЕ СА ТВЪРДЕ МНОГО! Това го знаят всички.

2- Вече зима почти няма да има! Когато засерат, извинете-застроят Рила, и Пирин (направете си справка за проект Супер Перелик!!!) резултатът ще е покъртителен! Освен безумното изсичане на дървета ще се наложи да се слага изкуствен сняг, а това става с МНООГО ТОК и МНОООООГО ВОДА...= криза, суша, пожари, глад, болести, поскъпване на целия живот

3-унищожаването на ценни територии ще направи непосилни данъците, които ще трябва да плащаме към ЕС.

4-Замърсяването; изчезването на животински и растителни видове със сигурност ще доведе до още множество непредвидени катастрофи и бедствия. Все повече деца ще имат астми, малформации, нарушени умствени, дихателни и т.н. функции...

Даа, неугодната за споделяне с простия народ информация...

Защо не казват на хората с имоти, че биха спечелили повече, ако се захванат с устойчива развитие? Запитвали ли сте се НАИСТИНА!!! Лакомите инвеститори ги залъгват ги с бързи пари, изкупувайки земите им за жълти стотинки!!! Стотинки, които за тези хора ще се стопят за 1-2 години.
Налапват се инвеститорите, налапват се политиците продавайки разрешителни и когато всичко рухне и стане необратимо пак ние ще плащаме. Пак ще е късно.
И какво, Господа с Кинтите!? Да, Вие Ще Имате Пари, но къде ще си построите МОЛ-а за слънчеви лъчи и свеж въздух?

Аз не избирам това за детето си! Не ме мързи да Виждам и да Мисля! Избирам си да съм щастлива и не ми изглежда особено трудно! Само спрете да дърпате назад, Другари Страхливи Мижитурковци. Ограмотете се! Срамота!

Ето няколко информационни линка в темета:
http://www.nabludatel.blogspot.com/
http://forthenature.org/places/
http://www.bluelink.net/savepirin/problemgrowth.shtml?x=6769

И един приятен  текст на Люба Кулезич
http://www.zigzagbg.com/newsletter/index.php?article_id=38
и разбира се, за здраве:
http://www.gorichka.bg/

Питам се защо стана толкова модерно да си тъп в БеГе!
Виж целия пост
# 1
Ееееееееееееее пракелявате вече. От един на друг сайт, нон стоп се въртите из нета, ай стига де.
Виж целия пост
# 2
micro , стискам ти ръка  Peace

А  по темата, да, ние сме паплач, сган, която хал хабер си няма и ще страда жестоко, но вече ще е късно #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Т'ва с другарите към нас ли е насочено. Дай да се разберем ние сме другарки с малко изключения  Mr. Green. Смяна на тона ти предлагам.
Виж целия пост
# 4
Еееее, извинете, не Ви знам каде ходите! Просто се замислете, ако искате!
Все пак за мен темата е важна, а този форум е за това. Просто е! И стига с тези ние-вие паранои. Проблем има! Факт. Има, значи и нужда от дискусии! Греша ли?
Виж целия пост
# 5
Една добра кауза, която ще бъде намразена заради лош подход при огласяването й.


В частност за Южния плаж във Варна - там лайна е имало ВИНАГИ през последните 30 г., всеки път когато вятъра задуха от север ги връща от тръбата на брега.
Виж целия пост
# 6
Еееее, извинете, не Ви знам каде ходите! Просто се замислете, ако искате!
Все пак за мен темата е важна, а този форум е за това. Просто е! И стига с тези ние-вие паранои. Проблем има! Факт. Има, значи и нужда от дискусии! Греша ли?

Дискусиите са били не една и две. Закъснял си. Ако питаш дали ше лазим по пешеходните пътеки, ще те разочаровам.
Иначе мога да разшифровам всяко твърдение от първия ти пост и няма да ти хареса.
Виж целия пост
# 7
Еееее, извинете, не Ви знам каде ходите! Просто се замислете, ако искате!
Все пак за мен темата е важна, а този форум е за това. Просто е! И стига с тези ние-вие паранои. Проблем има! Факт. Има, значи и нужда от дискусии! Греша ли?
Определено грешиш. Да беше пуснал/а един сърч, преди да пуснеш поредното ридание??? Ти , лично, какво правиш по проблема?? Какви концепции измисли, какво можеш да предложиШ? Flutter
П.С. И аз се питам напоследък тъпотата що ли е толкова фЙешън? newsm78
Виж целия пост
# 8

Питам се защо стана толкова модерно да си тъп в БеГе!


Откакто разни идиоти си чупят пръстите да пускат от тъпи по-тъпи теми, оттогава дойде модата!  Sick
Не чувствате ли, че точно с идиотските си постинги отблъсквате хората и правите такива важни въпроси досадни мрънканици?
Не е това начинът, моме, не е това!
Хайде сега, като по-остра, ми кажи ти лично какво направи, за да се подобри положението, освен да обиждаш хора, които нямат нищо общо с проблема, освен, че и те са потърпевши? Спретна ли някакво движение, протест някакъв, лиши се от море или какво? Или докато хората ги биха на Орлов мост, ти си пече дупето на моренцето, а?
За твое сведение, нито съм ходила са се плацикам в лайната, нито пък съм увеличавала количеството им. Вярвам, че ти твоите си ги събра и ги върна в София, нали?  Hug
Виж целия пост
# 9
Кога сколаса да смениш за трети път заглавието на темата?
Виж целия пост
# 10
Извинявам се много, но ще ви счупя играчката.

Пусната по този начин, темата ще предизвика нищо повече от поредния скандал.


Към авторът:
Потърси други, подобни теми.
Има инициативи, в които можеш да се включиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия