Абсурдни реплики за нашите недоносени деца!

  • 28 466
  • 86
Здравейте   Hug
Нека в тази тема споделим за абсурдните думи /тези, които сме счели за неподходящи, груби, несправедливи/, с които са били наричани или описвани нашите недоносени деца! По- скоро да изкажем възмущението си и дано са малко майките с подобни изживявания! Praynig

Аз ще напиша за моите "положителни" емоции покрай раждането на моята недоносена дъщеря Теа- най- тежките думи, които няма да забравя никога, бяха отправени към мен през първия ден след нейното раждане- "от това дете човек няма да стане" и "това дете не го "харесвам""- бяха "най- окуражаващите думи" на лекар /д-р Радкова- завеждаща Неонатологията към Родилен Дом- Русе/, които могат да дадат "надежда" на една майка в такъв момент! Sad

Споделете и вие имали ли сте такива "благотворни" срещи с медицински лица, комшии, непознати, роднини...,които да са реагирали неадекватно на децата- било то като бебета или по- големи, ако са имали проблеми /физически, психически.../ или не...
Виж целия пост
# 1
ivi2000   ,темата е страхотна Hugхаресва ми  bouquet
Ама аз предлагам и да кажем кой го каза,не че съм гадна ,ама си го заслужават Mr. Green

Доц.Алексиева- /троснато/ Ами съжалявам майче........СЛЕПОТА
д-р Радославова в клиниката за ДЦП- Че то такива деца и без това ослепяват,не разбирам на какво се надявате.........

Мисля ,че тези неща ,които споделих ,можеха да ми бъдат казани малко по меко,предполагам и моето отношение ,щеше да бъде по друго впоследствие,да не говорим ,че сега пет години по късно,това което чух тогава, не е съвсем така
Виж целия пост
# 2
Viki i mama, здравей мила Hug Откога чакам да се включиш, бе душа? Heart Eyes Ами пак си вземам бележка /ти винаги ми даваш добри идеи- конструктивна критика Peace/- веднага редактирах отговора си с името на докито, ами малко ми беше странно Blush, понеже съм си притеснителна Embarassed, ама си е истина, само дето на тях хич не им пука и продължават в същия дух... Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Viki i mama, здравей мила Hug Откога чакам да се включиш, бе душа? Heart Eyes Ами пак си вземам бележка /ти винаги ми даваш добри идеи- конструктивна критика Peace/- веднага редактирах отговора си с името на докито, ами малко ми беше странно Blush, понеже съм си притеснителна Embarassed, ама си е истина, само дето на тях хич не им пука и продължават в същия дух... Crossing Arms
Тук съм бе Hug
Какво ти е странно ,а и от какво се притесняваш,на тях пука ли им за нас,не стига че си измъчена родилка,а и нали после ти ще се бориш PeaceВместо казано така ,че да имаш стимул,те се гаврят  #Cussing outОфффф ,ядосах се пак Mr. Green

П.п. Аз иначе не критикувам Wink,ама в малкото случаи все на теб се пада,ама не е с лоши чувства Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Здравейте! Моята история е по-старичка, колкото мен.Аз, родена седмаче с тегло 1.500 кг, майка ми -до мен и се радва на гарджето си, според нея много сладко, и лекарката-" Не се притеснявайте, прилича на маймуна, но от тия грозни бебета стават прекрасни деца!".Ами познала е жената, ама си представям майка ми, 19 годишна току що родила жена, докато гледа бебето си, какво ли си е мислела-"на кого се метна?!"
Виж целия пост
# 5
Темата наистина е чудесна. ))))

Аз слава богу още нищо не съм чула по повод моята дъщеря, но предполагам, че все ще има някой от тук нататък, който да се "изцепи" с някоя умна реплика. )
И лекарите и всички покрай мен са много положително настроени, постоянно ме питат как е бебето и т.н.
Е, не изключвам, че някой може да си е помислил нещо, но все пак се радвам, че е бил достатъчно тактичен, за да не го каже. )
Виж целия пост
# 6
здравейте!   няма да ги забравя тия думи-"тва кво е " " първо  звънкай по телефона за да разбереш дали ти е живо детето и тогава идвай на свиждане"или" това нещо няма да го бъде"това са думи на д-р Коларова  град бургас.
Виж целия пост
# 7
при нас преди изписването на детето: л-ка го взима за да му направят трансфунданална ехография  и връщайки ми гу ми каза че има мозъчни отклонения който трябва да се следят Shocked,не че могат да регресират ами трябвало да се следят bash - 2 дни ревах като си мислех че му има нещо на детето Cry
Виж целия пост
# 8
След като се роди дъщеря ни, една познат се обадила на съпругът ми и го попитала " Ама, то живо ли е още?" Без коментар...
Няколко пъти са ме питали с приглушен глас " Наред ли е всичко?.
Но пък няма да забравя думите на една чистачка в АГ-то.Отивах да раждам и тя ми каза" Не се безпокой, в неделя се раждат деца с късмет.Всичко ще е наред." Hug
Виж целия пост
# 9
В интерес на истината аз такива лоши неща за моя мъник не чух, нито от лекарите в тукашното отделение за недоносени, нито от близки и познати. Всички бяха съпричастни с мен и ме подкрепяха, лекарите ме уверяваха, че всичко ще е наред   ooooh! Сега си спомням как една колежка на баща ми му описала малкия ми бебок /тя имала позната в отделението, където беше бебчо и я пуснали да го види. Тук по принцип при бебетата пускат само майката, та татко си нямаше представа за Жоро./ Та въпросната колежка казала на баща ми:"Представи си бутилка кока-кола и един портокал отгоре! Толкова е голям внука ти!" Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост
# 10
В интерес на истината аз такива лоши неща за моя мъник не чух, нито от лекарите в тукашното отделение за недоносени, нито от близки и познати. Всички бяха съпричастни с мен и ме подкрепяха, лекарите ме уверяваха, че всичко ще е наред   ooooh! Сега си спомням как една колежка на баща ми му описала малкия ми бебок /тя имала позната в отделението, където беше бебчо и я пуснали да го види. Тук по принцип при бебетата пускат само майката, та татко си нямаше представа за Жоро./ Та въпросната колежка казала на баща ми:"Представи си бутилка кока-кола и един портокал отгоре! Толкова е голям внука ти!" Crazy Crazy Crazy
Това с бутилката кока-кола и на мен ми е идвало на ума, още повече, че дъщеря ми тежеше горе-долу толкова ( 1.480 кг.) Embarassed
Ами не съм чувала нищо неприятно за нея, но мен лично самата дума недоносено ме дразни.Дори смятах да се обадя при образуването на подфорума ни,но...
Предпочитам преждевременно родено.
Успех и здраве на дечицата ни.Моето пиле вече е почти на 3 г.- след 13 дни ще празнуваме и много се вълнувам.
Виж целия пост
# 11
Ами не съм чувала нищо неприятно за нея, но мен лично самата дума недоносено ме дразни.Дори смятах да се обадя при образуването на подфорума ни,но...
Предпочитам преждевременно родено.
Аз не съм се замисляла дали ме дразни думата Thinking- по- скоро "не"- за мен недоносените са беззащитни, мънички, прекрасни бебета като моите Heart Eyes и затова думата не ми е неприятна, само че недоносени не са само преждевременно родените деца  Naughty- децата с тегло под 2, 500 кг. също се водят недоносени, дори и да са родени на термин или след това- такава е и моята принцеса Лора- тя е хипотрофно бебе- родено почти на термина, но с ниско тегло...така, че смятам, че форумът е добре дефиниран Peace
Весело посрещане на празника на твоето детенце! Hug
Виж целия пост
# 12
Здравейте мили мами!
Аз вече не помня какво точно са ми казавали лекарите тогава / опитала съм се да го забравя/, но помня, че почти след всяко посещение на болницата се прибирах разплакана и сигурно е имало защо. Помня обаче, че много ми тежеше това, че мога да виждам Мишо веднъж в седмицата за по 5 мин Crossing Arms а той седя 4 седм в кувьоз/, че ми позволиха да го запиша чак след 1 седмица Crossing Arms, до тогава не го водеха роден, че всеки път ми казваха само много е зле детето, правим каквото можем, а веднъж не ми  казаха нещо окуражително.
А иначе като ни изписваха докторките станах много любезни, защото такива деца трябвало да се следят от неонатолози, пък това не го покривало здр.каса - заповядайте в частния ми кабинет.
Аз за това на тях им казвам бизнесменки, а не доктори.
Честит празник та всички, които имат днес първолаци!  bouquet
Виж целия пост
# 13
Здрасти и от мен! Когато се роди моето слънчице - Стилиянка (в края на 6тия месец - 1500кг/40см), чух какви ли не изказвания - "То нищо не може да се каже - дали ще живее или не - божа работа" - от една лекарка в бургаска неонатология, чието име, незнайно защо не мога да си спомня сега, "И да ревеш, и да не ревеш - все тая, нищо не можеш да направиш" - от една акушерка в следродилно отделение, "Къде ти е бебето? аааа, тя няма бебе - ясно" - от лекар, минаващ на визитация пак в следродилно. Изобщо такива хора заслужават  #2gunfire Даже "хора" е прекалено силна дума за тях #Cussing out
Виж целия пост
# 14
" недоносчето излиза " това е най-гадното нещо което съм чувала през живота си
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия