Бихте ли посетили психотерапевт?

  • 2 552
  • 61

Анкета

Бихте ли посетили психотерапевт?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 09 окт 2007, 23:49

Вече стана дума в една тема, че в работата на психиатри, психолози и въобще специалисти по душевното състояние на човек, имало доста хляб. Реших да проверя до колко вярно е това твърдение. Въпросът е простичък: Бихте ли отишли на психотерапевт? И по каква причина - заради сериозен здравословен проблем, за консултация или от любопитство?

Интересно ми е да разбера дали съвременните хора се притесяват от този род специалисти? Дали все още ги свързват само с лудницата? Вашите наблюдения какви са? Вие самите притеснявате ли се?

Моят отговор е - да, бих отишла на психотерапевт. Ходила съм. Не се притеснявам от този факт. Беше ми интересно и полезно. Даже понякога ми се иска да отида пак, просто да си поговоря с някой, който ме разбира.
Виж целия пост
# 1
Да.
Вече съм ходила, беше свързано с професионалните ми задължения.
Наистина е интересно.
Не смятам, че психичното здраве е по-маловажно.
Виж целия пост
# 2
Да, бих отишла, би ми било интересно, досега не съм ходила. Simple Smile

Какво имаш предвид под "да отидеш заради здравословен проблем"? newsm78
Виж целия пост
# 3
Да.

Засега съм посещавала веднъж психолог, заради поведението на голямата ми дъщеря. Честно казано, това което ми каза беше почти същото, като това, до което и аз бях стигнала като разсъждения и извод, след прочитане на няколко книги за отглеждането и възпитанието на децата и от теми във форума. Не повторих може би точно заради това, че не ми даде нова за мен информация и причини за въпросното поведение. Или пък аз съм била свръхинформирана  Laughing
Виж целия пост
# 4
О да! Дори съм на път! Wink
Виж целия пост
# 5
Какво имаш предвид под "да отидеш заради здравословен проблем"? newsm78

Има случаи, в които човек изпитва физическа болка (от задушаване например), но след редица прегледи и изследвания се установява, че проблемът е не на физическо, а на психическо ниво. Тогава се налага преглед при психотерапевт или психиатър. Има и случаи, при които е възможно да се преодолеят физически болки, чрез психологически техники.
Виж целия пост
# 6
Бих отишла, да. Досега не съм посещавала такъв специалист, може би защото не съм имала достатъчно сериозни причини, за да го правя. А може би съм и малко скептична от гледна точка на това, че не съм убедена, че в БГ има достатъчно добри специалисти.
Но пък и не съм проучвала сериозно.
Бих потърсила помощ от психотерапевт, ако изпадна в някоя сериозна депресия или имам голям емоционален проблем.
Виж целия пост
# 7
Да ходила съм като ученичка,мисля че ми беше полезно,разтоварващо и определено ми подейства добре.
По принцип бих отишла,ако имам проблем с главата,нервите или психиката си. Wink
Виж целия пост
# 8
Да. Ходила съм преди време, макар че те тогава не се наричаха така. Помогна ми да осъзная, че се чувствам нещастна заради решенията, които съм взимала и мога да променя сама това. Имало е и случаи, когато съм се оправяла сама. Горещо препоръчвам да се посети специалист, когато човек се чуди дали да го направи. Спестява време, понякога години...
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявам, бих отишла.
Радвам се, че все още (да се надявам и никога), не съм имала нужда да ходя на такъв доктор.
Виж целия пост
# 10
Ако беше без пари, съм първа.
Виж целия пост
# 11
Бихте, не бихте, по-интересно ми е
да знам защо бихте или не бихте...
Виж целия пост
# 12
Какво прави психотерапевта?
Виж целия пост
# 13
Какво прави психотерапевта?
Ми кво може да прави, не си ли гледал
филми с Ричард Гиър, примерно. Бърка
в душите с говняна клечка. Или Брус Уилис.
Виж целия пост
# 14
Бихте, не бихте, по-интересно ми е
да знам защо бихте или не бихте...
И на нас ни е интересно, ти защо би или не би, ама си мълчииииш, не каазвааааш  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия