гъби с чесън

  • 1 991
  • 10
много вкусно и бързо за приготвяне
начин на приготвяне:еди пакет гъби се измиват без да се обелват.нарязват се на едри парчета(ако са по-дребни се оставят цели).в тиган се слага малко мазнина и се загрява след което се прибавят гъбите и се задушават малко сол,черен пипер.след което се изваждат от мазнината.в същия тиган се слага нарязания чесън на парченца и той също се задушава.след което се прибавят отново гъбите в тигана за около 2-3 мин.пожелание може да се прибави и пикантна подправка.приятен апетит!
Виж целия пост
# 1
Вкусно и лесно,аз съм ги пълнила с масло и чесън,но за този вариант не съм се сетила
 Hug
Виж целия пост
# 2
И ние си хапваме гъбки така че ще ги опитам и с чесънче
Виж целия пост
# 3
И вкъщи са от любимите не ястия, а и става бързо - даже понякога, когато не ми се занимава, ги правя в микровълновата, за още по-бързо и лесно  Wink Слагам на гъбите масло, Маги "Вълшебен вкус",  малко черен пипер и чесън и стават божествени. Носят и ситно нарязан магданоз, който обича, де
Виж целия пост
# 4
Обожавам гъби и много ти благодаря за рецептата.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Правила съм ги по същият начин, но с лук, ще пробвам и с чесън  Crazy

Виж целия пост
# 6
С  чесън не съм опитвала-ще пробвам Wink Mr. Green
Виж целия пост
# 7
И аз ги приготвям така, но прибавям и наситнен копър накрая.
Виж целия пост
# 8
Много вкусни стават дивите гъби (най-добре пачи крак ), като се сварят и после отцедени ,поръсени с повече счукан чесън , олио, сол и оцет,мммм , получава се страооотно мезенце  smile3508
Виж целия пост
# 9
galq_niki, а нестава ли много тежко и гъби и чесън? Мисля че тези на Лео са по добър вариант. Хайде ще чакам да кажеш не са ли много тежки с чесън.
Виж целия пост
# 10
galq_niki, а нестава ли много тежко и гъби и чесън? Мисля че тези на Лео са по добър вариант. Хайде ще чакам да кажеш не са ли много тежки с чесън.
Laughing аз не мисля че тази комбинация може да е тежка
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия