Месечна издръжка.....

  • 971
  • 15
 Колко грубо излиза месечната издръжка на детето\децата Ви - памперси, пюрета, дрехи, играчки, лекарства, учебници ......

П.П. Нямам предвид определена възраст. Просто да споделим. То е ясно, че е и до възможности.
Виж целия пост
# 1
Е, чак пък и учебници.....
Не съм смятала досега, но колкото повече расте, толкова повече се увеличават парите - бебето ми е на 8 месеца.  Grinning И много зависи, например какви пюрета купуваш - има за левче, има и за три. Така е за всичко - дрехи, памперси....
Всеки си прави сметка, според възможностите си.
Виж целия пост
# 2
Уточни все пак за каква възраст на детето питаш  Laughing
Аз лично идея си нямам  Confused и ще ми е интересно другите какво ще споделят.  Wink
Виж целия пост
# 3
Има толкова много "ако". Ако има кой да ти даде дрешки - няма да купувате. Играчки ще ви подаряват, ако купувате - има евтини, има и скъпи, памперси - също, за пюрета казахме, лекарства - моли се да не купуваш. Учебници - докато порастнат децата ни може пак да са безплатни.
Виж целия пост
# 4
Във всеки случаѝ повече от 180 лв. (колкото е маѝчинството)  #Cussing out
Виж целия пост
# 5
В периодите, в които вече е захранена и яде пюрета, издръжката за памперси и храна беше около 250лв. Като прибавиш към тях разни дрешки, кремчета, преглед при частен педиатър и т.н -300лв. Но да уточня, Мия не е яла български пюрета, хранех я с хип, семпер, гербер, сънвал, така че ако храниш с български пюрета ще е доста по-малка сумата. Ако е на кърма, също ще намалее с около 80лв. месечно. Много зависи.
Виж целия пост
# 6
Синът ми е на две. Все още купуваме памперси за през нощта, храна, дрешки, играчки...Налага се да му организираме и забавления някакви поне веднъж седмично или детски клуб, или разни специални люлки, коли, зоопарк или пък нещо друго. Да не говорим за посещения при лекар, стоматолог, а и лекарствата когато се наложи. Не съм правила сметка, но паричките са много повече от 180 лв.
Виж целия пост
# 7
Наистина не зная.
Дъщеря ми е още малка, но може би наистина между 200 и 300 лева приблизително.
Виж целия пост
# 8
а смятате ли бавачката?
 Laughing
Виж целия пост
# 9
200 - 250 лева на месец
Виж целия пост
# 10
Не съм ги изчислявала с точност, но минимума е грубо 250 - 280 лева.
Виж целия пост
# 11
Не правя сметка колко общо. Няма да те излъжа обаче, ако ти кажа, че ВСИЧКО отива за него - с предимство и голям кеф... Grinning
Виж целия пост
# 12
Всъщност, зависи от възрастта:
Като новородени ми "струваха" - по 30 лв. на кутия АМ за недоносени /1 кутия стигаше за 3 дни/; памперси - минимум по 2 лв. на ден; дрехи и лекарства - поне още 100 лв. на месец. Това е минимумът. Отделно - играчки, "консумативи" /шишета, биберони, мазила, спални комплекти и мн.др./ + еднократните разходи за количка, ваничка, кошчета за кола, люлки, столчета и т.н. Като бяха по-малки, ползвах понякога и почасова бавачка. Да речем, за 2 новородени бебета сме давали минимум 200-300 лв. на седмица.
В периода на захранването при нас разходите намаляха, защото вече давахме по-малко за АМ, а кашите и пюретата /дори и най-скъпите/ категорично струваха по-малко от АМ.
В момента - най-грубо - около 100 лв. за градината /такса + театри и подобни/, около 100-200 лв. за дрехи /износват ги за отрицателно време/, около 100 лв. за най-различни забавления; храната, лекарствата и другите разходи покрай децата са допълнително.

Честно казано, издръжката на 2 деца на месец е средно около 500 лв. и то без никакви излишни "изхвърляния".
Виж целия пост
# 13
Сметката е приблизителна, разбира се : 1 пакет памперси - 30 лв., детска кухня - 66лв., плодове и др. храни - 100 лв., козметика - 20,30 лв,дрехи/не всеки месец/-50-70лв, за излизане и разходки - 50-70лв/ако е хубаво времето/,играчки-много различно...Общо около 300-350 лв. месечно са си за бебока baby_neutral
Виж целия пост
# 14
Колкото по-порасва толкова по-скъпо ми излиза чадото  Laughing Пуберските години започват и направо жална ми майка...Нали се сещате маркови дрехи и т.н. чак смешни ми се виждат харчовете за пюрета... Колкото по-голямо детето толкова по-големи харчове, съответно издръжка..за учебници и помагала да не споменавам... Money
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия