Обриви след температура

  • 1 972
  • 14
Три дни АЛИ имаше много висока температура/ тя е на 7 месеца и 3 седмици/. От два дни цялата е в обриви. Вчера по малко днес доста /главата, лицето, вратлето и малко по коремчето/.
Нормално ли е?
Виж целия пост
# 1
Здравей.От вчера Деничка е с температура и днес я водихме на консултация.Докторката ни предупреди,че след въпросния грип е възпожно да се появи странен обрив-да не се притесняваме.Предполагам ,че караме същото,като вас-така че спокойно!
Виж целия пост
# 2
И ние го преживяхме. За 2 дни се появиха, завехнаха и изчезнаха.
Виж целия пост
# 3
Нормално е. При първото ни "боледуване" имахме Т 3-4 дни и почти веднага след спадането на Т се обрина. Мина ни за 2-3 дни.
Виж целия пост
# 4
Да не сте с шарка някаква? Те така протичат с висока температура и после като излезе обрива температурата спада. Да не е алергична реакция на някое лекарство?
Не ми се е случвало децата да се обринат без причина  Rolling Eyes .
Посъветвай се с лекар и дано бързо се оправите.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Pela
Три дни АЛИ имаше много висока температура/ тя е на 7 месеца и 3 седмици/. От два дни цялата е в обриви. Вчера по малко днес доста /главата, лицето, вратлето и малко по коремчето/.
Нормално ли е?

Пела, а подути лимфни възли зад ушичките и по вратлето?
Виж в нета и прочети за рубеола и розацея (шестата болест). Възможно е да е шарка. Обрива след спадането на Т  ли беше?

Тичайте на лекар да види от какво е този обрив.
Виж целия пост
# 6
И ние бяхме така, обрива мина за два три дни, а като диагноза т.н. "Шеста болест". Протича леко и няма проблеми. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
След вирус и висока температура преди 2 месеца Алекс се обрина много страшно, на големи и малки  розово-малиненочервени петна. И аз помислих че е шарка, заведохме го на лекар, тя каза това е така наречената розеола, реакция от високата температура. Петната са плоски, не изпъкнали като при шарка, постепенно избледняха и изчезнаха за 2 дена. Имаме и бая снимки Laughing . Педито си запази някои, като за учебник бяха. Ако някой иска мога да постна една.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: eli_c
Ако някой иска мога да постна една.

Я метни да видим.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Pela
Три дни АЛИ имаше много висока температура/ тя е на 7 месеца и 3 седмици/. От два дни цялата е в обриви. Вчера по малко днес доста /главата, лицето, вратлето и малко по коремчето/.
Нормално ли е?


Може да е нормално; може и да не е. Заведи я на лекар, задължително! Всъщност, щом от два дни е с обриви, явно не е нещо особено опасно, но висока температура с обрив налага незабавна консултация с лекар!
Виж целия пост
# 10
По молба на почитатели :

Обрива се появи след температурата, вече беше почти здрав, само на вид не го докарваше ...
На главата, ушите, врата, лицето бяхя повече, сливаха се в големи яервени участъци. Не сърбят, постепенно избледняват.
Виж целия пост
# 11
Ники от 2 дни вече не е с Т, но снощи изби и обрив.Обаче петната изобщо не са такива, по-скоро миниатюрни червени точици, само по корема и гърба.След малко ще дойде неговият лекар, да види за какво става дума Thinking
Виж целия пост
# 12
И на мен ми прилича на шарка. Видя ли я лекар?
Виж целия пост
# 13
Ааааа, момичета, не знаете колко щастлива ме направи нази тема!
И моята имаше обрив след по-висока Т. макар че тя вдигна само 37,7 и се нормализира след еднократен прием на парацетамол. Докторката, която я прегледа, каза, че е уртикария и ни назначи диета и на двете (заради кърменето). В момента се захранваме като малките бебета. А на мен ми се ядат портокали, та две не видя Mr. Green От три дена съм на ориз и картофи Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Само че нашите пъпки не бяха като тия от снимката.
М/у другото, в Стара Загора в момента върлува шарка.
Виж целия пост
# 14
в момента започва върлуването на шарки
Дияна също изкара вирус с висока темп., но слава богу не се е обривала
аз от скоро се обривам от един антибиотик, понякога става така, когато не се пият по-малко от посоченото време, т.е. при рязко спиране, демек аз насила си направих алергия
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия