рецепти за сандвич-тостер

  • 37 444
  • 36
Днес си купих сандвич-тостер. Вътре е на триъгълничета.

Как да си приготвя филийките - да ги нарежа на триъгълничета или да си ги поставя цели? Rolling Eyes

Мажат ли се филийките с масло?

Вътре какъв пълнеж да сложа - може ли сирене и яйце или колбас и кашкавал?

Ще съм Ви много благодарна ако имате някакъв опит в тази насока и го споделите с мен!!!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ако успяваш да затвориш тостера с цели филийки, мисля че няма да е нужно да ги режеш.
Иначе между филийките може да сложиш всичко, което обичаш или имаш в наличност, аз примерно обичам с много сирене и много кашкавал, силно препечени.
Виж целия пост
# 2
Филийките може и цели да сложиш.Мажат се с масло аз винаги ги мажа, между две филийки намазани с масло можеш да сложиш много неща сирене, колбаси, кашкавал, аз след като извадя филийките слагам кетчуп, майонеза и домат или краставичка, стават страхотни сандвичи, а и са бързи и лесни  Peace, аз моя сандвич - тостер редовно си го ползвам. Може да направиш на него и принцеси с кайма просто филийките трябва да са 2 и да са гръб с гръб една към друга (дано си ме разбрала че не знам как точно да го обясня). Почистването след това става със салфетка след като изстине де, бяха ми казали че не е хубаво да се мие. Сирене и яйце не става много е течно, а и няма как да се изпече.

Успех със сандвичите ама внимавайте че стават много вкусни и калорични  hahaha
Виж целия пост
# 3
Хубаво е да ги намажеш с малко масло от външната страна, че иначе стават сухи. Ние много ги харесваме с пълнеш от пушено св.филе, кашкавал и сирене Ементал. Аз лично не ги реша, тъй като като се изпечат много лесно се разделят на триъгълничета.
Виж целия пост
# 4
За садвич-тостера купувай нарязан хляб за тостер(квадратните филии). Става по-вкусно и не ти се налага да режеш хляба. Филиите не се режат .Намазват се с масло и слагаш каквото ти харесва между тях. Слагаш на тостера и затваряш плътно.Като се препекат си стават две отделни триъгълничета. Peace
Виж целия пост
# 5
Аз ги мажа отвън с масло и използвам нарязания на филийки хляб.Не ги режа допълнително.Отвътре ги правя със всичко но мисля че със сурово яйце няма да стане.Слагам и маслинки,домати кетчуп,сосове,и естествено с каквото обичате салам,шунка,кашкавал сирене.
На нас са ни фаворити с шунка,кашкава и домат.
Успех и Бон Апети
Виж целия пост
# 6
Аз разбивам яйца със сирене,малко черен пипер.Наливам от сместа,колкото да се напълнят триъгълничетата и затварям.Стават вкусни и ефектни омлетчета.
Виж целия пост
# 7
Не се бях сетила за омлетчета
Много оригинално
Виж целия пост
# 8
Купувам от хлябът за тостер,когато ще пека такива филийки.По-вкусни стават.Вътре можеш да сложиш каквото се сетиш-кашкавал,сирене,колбас,яйце.Аз ги мажа само вътре с масло,отвън-по-рядко.Покритието на уреда е тефлоново и не залепват.
Това за омлета не се бях сещала-ще го пробвам Grinning
Виж целия пост
# 9
В магазините продават топено сирене за тостери,май Тост се казва.Има го в различни вкусове: натурално, с подправки, с вкус на пица и др.В опаковката са 8 на брой, всяко е в отделен целуфан и е горе-долу с големината на квадратна филийка.
Тостерите стават невероятни с тях! Grinning
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички, които писаха!

Дано само от много опити по правене на сандвичи не започна да се търкалям!  Joy

Между другото, купих си и теглилка, така че ще контролирам теглото! (поне ще се опитам)   bouquet
Виж целия пост
# 11
Лена вкъщи имаме същият сандвич- тостер, е може да не е същата марка, но също е на триъгалничета както каза че е и твоят. Та да ти кажа как правя сандвичи в него....хляба е пълнозърнест- типов от този тънкият който е нарязан и в пликче....ние такъв си ядем по принцип. Намазвам филийките- толкова колкото ще се консумира, с маргарин и ги слагам така че намазаното да е отдолу- слагам кашкавал, сирене, колбас, или каквото имам и отгоре филийката с плънката слагам другата филия хляб, пак намазана с маргарин- сложена така че намазаното да е отгоре....затварям тостера и оставам 2-3 минути.... след това консумирам... Това е, дано съм ти била от помощ!
Виж целия пост
# 12
Вкъщи тостерът е може би единственият уред в кухнята, която се ползва почти всеки ден. Сандвичите, както вече са написали, са кой с каквото иска. По принцип, ако искаш да станат по-хрупкави, ги намазваш отвън с малко масло или маргарин. Аз и отвътре не винаги ги мажа.
Половинката ми много обича яйца и понеже няма как да слагам направо сурови, първо счупвам яйцето в малка чинийка, пробивам жълтъка и го слагам за около две минути в микровълновата на програма размразяване - става си сварено яйце, само че плоско и е много удобно за сандвич (видях този номер в едно заведение за бързо хранене и бях много впечатлена). Може да се сложи и филийка сирене, който харесва комбинацията, малко сол и черен пипер също слагам върху яйцето - от топлината поема по-добре вкуса на пипера.
Луканковите салами също много ни харесват в такива сандвичи, комбинирани с кашкавал обикновено.
Спирам да пиша, че ще се покапя вече, а уж съм на диета   hahaha
Виж целия пост
# 13
Natka, това за яйцата е  много поучително!  Laughing

Ще опитам!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Стават и чудесни бутерки - режеш тестото на квадрати с големината на тостера и принципа е същия като на сандвичите - между двете парчета тесто пъхаш каквото ти душа иска  Grinning стават страхотни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия