Рецепта за леща

  • 2 974
  • 14
нещо като яхния,а не супа......
Разрових с търсачката,но ми излиза някаква арабска леща...пък аз си искам наща радиционната дето остава само на мазнинка(както се казва)
Ще ми помогнете ли?
Виж целия пост
# 1
Правиш си я както обикновената леща, като не прекаляваш с количеството вода и вариш до готовност, но после се запържва брашно в олио (аз слагам на око - приблизително половин ч.ч. олио и 3 с.л. брашно), прибавя се 1 ч.л. червен пипер и веднага си изсипва в лещата, разбърква се и се оставя да кипне пак цялата леща - готово е. Ако не искаш запръжка, можеш да сгъстиш и просто с разбити с вода до каша няколко лъжици брашно - майка ми така я прави заради стомаха на баща ми и пак е вкусно.
Виж целия пост
# 2
Правиш си я както обикновената леща, като не прекаляваш с количеството вода и вариш до готовност, но после се запържва брашно в олио (аз слагам на око - приблизително половин ч.ч. олио и 3 с.л. брашно), прибавя се 1 ч.л. червен пипер и веднага си изсипва в лещата, разбърква се и се оставя да кипне пак цялата леща - готово е. Ако не искаш запръжка, можеш да сгъстиш и просто с разбити с вода до каша няколко лъжици брашно - майка ми така я прави заради стомаха на баща ми и пак е вкусно.

Един въпрос за запръжката.Като се запържи брашното със червения пипер не се ли сипва студена вода да се разтвори брашното и тогава в тенджерата с лещата newsm78.Майка ми ме е казвала че иначе брашното остава на гранулки
Виж целия пост
# 3
Не - ако си сложила достатъчно олио за запръжката и го разбъркваш, не става въобще на гранулки, идеално си е. Като изсипеш запръжката, веднага трябва пак да разбъркаш яденето с лъжицата и това е.
Виж целия пост
# 4
Аз не запържвам. Ако я оставиш повечко да поври, сама се сгъстява. А опитвали ли сте червената леща. Peace От година насам само такава ползвам. Увира за около 10-15 минути.
Виж целия пост
# 5
Аз не запържвам. Ако я оставиш повечко да поври, сама се сгъстява.

 Peace

водата гледай да е не повече от 2 пъти по-висока от нивото на лещата, самата леща (както и другите бобови) има нещо като нишесте и то сгъстява. ако се налож после можеш да долееш водичка, аз направо с доматите от консервата доливам да не загори  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Аз не запържвам.
Винаги като сложа лещата да се вари, слагам вътре един-два картофа.След увирането на лещата, вадя картофите с малко от чорбата, пасирам ги и ги връщам в лещата.Разбърквам и готово. Wink
Виж целия пост
# 7
Аааа, и това е номер.  Peace
Виж целия пост
# 8
първо я слагам с малко вода и като заври, сменям водата. След това слагам  топла вода, около два-три пръста над лещата и като Кампари добавям цял картоф, морков, лук и 2 скилидки чесън. След като уври, пасирам моркова и картофа, а лука изхвърлям, добавям малко доматено пюре, червен пипер ,сол,девисил или чубрица и оставям да заври на бавен огън. Готвих и от червената леща- много ми хареса.
Виж целия пост
# 9
Аз по начало готвя без запръжки. Обикновено накисвам лещата във вода, но ако нямам време пропускам. Слагам да се вари и след 15 мин. изхвърлям водата, изплаквам, наливам пак вода, прибавям пиперка, морков, чесън, олио и червен пипер. Пет минути преди да сваля от огъня прибавям сол, настърган домат и чубрица.
Виж целия пост
# 10
Аз не запържвам.
Винаги като сложа лещата да се вари, слагам вътре един-два картофа.След увирането на лещата, вадя картофите с малко от чорбата, пасирам ги и ги връщам в лещата.Разбърквам и готово. Wink

можеш ако обичаш да добавиш и тиквичка  Peace аз така я знам, казвам й селска пролетна леща, мамина рецепта, май че и бабина де  Laughing става много свежо и с чесъна се допълват екстра  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Когато лещата е почти сварена, запържвам лук и чесън, като се позапържат, слагам брашно - 2-3 лъжици, като бъркам непрекъснато, след малко - червен пипер. После сипвам от горещия бульон на лещата на тънка струйка и бъркам непрекъснато, докато стане на каша, която после прехвърлям при лещата, добавям и 1-2 лъжици доматено пюре, чубрица и оставям да заври, след което изключвам котлона и я оставям. От време на време разбърквам заради брашното. Накрая обикновено добавям и малко чесън на прах.
Виж целия пост
# 12
Готвя лещата със запръжка.Зеленчуците слагам,докато ври лещата.А в олиото за запръжката слагам малко млян кимион,след това брашно,червен пипер и накрая доматено пюре.Всичко това изсипвам в лещата.Винаги ми е ставала много вкусна.
Виж целия пост
# 13
Аз не запържвам.
Винаги като сложа лещата да се вари, слагам вътре един-два картофа.След увирането на лещата, вадя картофите с малко от чорбата, пасирам ги и ги връщам в лещата.Разбърквам и готово. Wink
И аз така правя лещата.Слагам и няколко скилидки чесън.Много вкусна става.
(бихте ли ми казали на коя леща казвате червена  Blush  и марка ако може newsm78)
Виж целия пост
# 14
Аз не запържвам.
Винаги като сложа лещата да се вари, слагам вътре един-два картофа.След увирането на лещата, вадя картофите с малко от чорбата, пасирам ги и ги връщам в лещата.Разбърквам и готово. Wink
И аз така правя лещата.Слагам и няколко скилидки чесън.Много вкусна става.
(бихте ли ми казали на коя леща казвате червена  Blush  и марка ако може newsm78)

На тази която е с червен цвят. Марки не знам срещала съм, но до сега не бях купувала, но щом завира толкова бързо ще купя, веднага щом тази ми свърши. С чесън става по вкусна, а тези които не обичат чесън, може да го пасират не се усеща остава само по приятния вкус, като подправка. Аз слагам картофи настъргани на ренде, също така може и 1 шепа спанак или лапад, фини овесения ядки или просо, зависи какво имам от изброените.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия