Каква храна в яслите?

  • 1 476
  • 23
Малко тъпо звучи, но ми е любопитно каква храна предлагат на децата в яслите (да кажем за дете на 1 - 1 1/2 години). Моята дъщеря още не е тръгнала на ясла, но догодина и това ще стане и ми се иска да я свикна на храните, които вероятно ще дават.
Виж целия пост
# 1
интересувам се и аз от темата, моето тръгва на ясла на 01.10.07
Виж целия пост
# 2
Има голяма, хубава тема за храненето в яслите и градините, пуснете търсачка - тук и в архива.
Виж целия пост
# 3
Ами най-добрият начин да свикне с храната от яслата е, да я запишеш на 9-10 месеца на детска кухня. Така ще свикне с храната от яслата за няколко месеца и я даваш без проблем.
Виж целия пост
# 4
Ами най-добрият начин да свикне с храната от яслата е, да я запишеш на 9-10 месеца на детска кухня. Така ще свикне с храната от яслата за няколко месеца и я даваш без проблем.

напълно подкрепям Peace, в много ясли дават храна за вкъщи като кухня.
И мажи филии- с шипков мармалад, запечени с кашкавал и подобни.
Виж целия пост
# 5
В нашата ясла храната беше тази, която даваха в кухнята, преди да тръгне на ясла, от същата и взимах детската кухня. Да ти кажа....по-вкусно готвено не съм яла, не преувеличавам.
Виж целия пост
# 6
Има голяма, хубава тема за храненето в яслите и градините, пуснете търсачка - тук и в архива.

Намерих една голяма тема, но тя е за това, дали на децата им харесва в яслата, кога родителите водят и вземат децата, за отношението на персонала към децата, но не видя х нищо за това което ме интересува.
Виж целия пост
# 7
Аз храна от кухня не съм вземала, но мога да ти кажа кой беше най-големият проблем при нас с храната в яслата - филиите за закуска Wink
Вкъщи гледах закуските да са разнообразни и повече млечни, филии почти не бях давала и затова детето по-трудно свикна с този род храна, но сега си хапва сандвичи с удоволствие.
Иначе храната в яслата е като за големи деца - супа, основно ястие и десерт, като при нас основните бяха леко пасирани, за да няма много големи парчета. Мисля, че готвеха еднакви неща за яслата и градината.
Виж целия пост
# 8
Bi_k, тогава детето ти ще е достатъчно голямо, за да няма проблем с храната, не се притеснявай, не мисля, че е нужно да я свикваш. Достатъчно е да даваш супички и манджички  Simple Smile

Аз храна от кухня не съм вземала, но мога да ти кажа кой беше най-големият проблем при нас с храната в яслата - филиите за закуска Wink
Вкъщи гледах закуските да са разнообразни ...

И аз не храня с филии, сега на градина ще я водя след закуска, за да може да закуси нормална храна. Филия и на сутрешна, и следобедна закуска просто няма да допусна.
Виж целия пост
# 9
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195439.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174437.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189430.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=136556.0
Виж целия пост
# 10
в нашата ясла за закуска дават кус кус със сирене, мюсли с мляко, качамак със сирене, попара, доста рядко дават филии, дори и следобяд- тогава има кремчета, мляко с ориз, бисквитена торта, или ако има филия е с моркови и извара, със сирене, с мед...не е имало никога с мармалад, халва, шоколад, или вафли, бисквити и др подобни
на обяд хранат е като в кухнята, с тази разлика че десерта е плод впоред сезона, а в десет часа имат чай с мед, понякога през зимата сок от грейпфурт или друг цитрусов плод за подсилване на организма
директорката посещава различни семинари, някои във връзка с храненето на децата и менюто е доста прилично(е понякога дават на децата зеле с месо и боб, които са неподходящи според мен, ама поне е най- много веднъж в месеца)
в детската от миналата година към обедното меню имат салата, също и повече плодове, започнаха да правят и разни банички и други на място, но не са им сполучливи и вкусни като в яслата- там явно е добра и готвачката, не само че е разнообразно менюто
общо взето съм много доволна
Виж целия пост
# 11
mamavassi, браво на вашата ясла, жалко, че ми е много далече  Tired
Виж целия пост
# 12
мда, и аз все си ги хваля, но си мисля че щом на едно място може да е така- става въпрос за държавна ясла, защо на други да не може и да се дават филии и вафли?!
Виж целия пост
# 13
И в нашата ясла рядко има филии. Особено пък за следобедна закуска не съм виждала.
Виж целия пост
# 14
toninna, коя е вашата?

В нашата доколкото разпитах, закуските са подобни на тези:

Цитат на: Етиа
В нашата детска единствената закуска различна от филия е макарони и то един път на 10 дни.
Филия с маргарин и шарена сол
Филия с маргарин и две парченца шпеков салам
Филия с маргарин и маслини
Филия намазана с яйчен хайвер(маргарин,сварено яйце и малко сирене)
Филия с лютеница и малко сирене отгоре.
Всичко това гарнирано с чай(мляко много рядко).
Следобедните закуски - меденки, вафли, пасти, филии, и от време на време грис и крем. Сокове от готовите.

Цитат на: Iva_D
Топъл сандвич с шунка и кашкавал
Млечна баница
Курабия
Сандвич с лютеница и сирене
Филия с масло и мед
Бутербаница с кашкавал
Кускус с масло и сирене
Филия с масло и тахан халва
Сандвич с млечна руска салата
Шоколадова паста
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия