Помощ!Косопад след раждане!

  • 3 391
  • 12
    Ей момичета , адски ми пада косата след раждането.Не зная дали това има нещо общо с епидуралната анестезия , обаче имам чувството , че ще остана без коса.Беше почти до кръста , днес отрязах 10 см.Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Мен ме спаси подстрижката-късо.
Виж целия пост
# 2
..............Какво да правя?

имай търпение,това е нормален процес след раждането,
след около още три месеца ще спре косопада,сигурна съм  Wink
Виж целия пост
# 3
3 месеца Shocked!!!!!!!Ако продължава да пада с този интензитет цели 3 месеца , се опасявам , че още в края на 1-я мес. ще се наложи да си купувам перука Shocked
Виж целия пост
# 4
при мен беше така и двата пъти,
към третия месец започваше и към шестия спираше,
а и други мацки,с които съм говорила и при тях е било така  Wink
Виж целия пост
# 5
Споко! Нормално е след раждане и няма спасение, но няма да оплешивееш. Незнам как беше при теб, но аз докато бях бременна никаква коса не ми падаше. Така е при повечето жени в следствие на което след като родиш този процес се наваксва и затова пада така обилно. Наистина продължава 3 месеца ( поне при мен беше толкова) и падаше със шепите, направо беше страхотия. Не съм я рязала. Есдинственото, за което спомага рязането е че косата се скъсява и не изглежда толкова много като пада. Нещата ще се нормализират, търпение Peace
Виж целия пост
# 6
Да така е наистина , докато бях бременна ми падаха има-нема 2 косъма на сресване и може би десетина при къпане , но все пак адски ме притеснява... Thinking
Виж целия пост
# 7
май и аз не се различавам от общия фон - падна ми доста коса и адски ме дразнеха космите из цялата къща. Купих си ампули против косопад, има ги във всеки магазин с продукти за коса. Не си спомням името, само това, че бяха с екстрат от коприва. Втриваха се в корените след баня, на леко подсушена коса и имаха и друг благоприятен леко подсушаващ ефект за корените. С няколко ампулки спасих положението.
Виж целия пост
# 8
Аз си правих отвара от коприва против косопада. При мен помогна.
Виж целия пост
# 9
Аз си правих отвара от коприва против косопада. При мен помогна.

А как ползваш отварата?
Виж целия пост
# 10
Не зная дали това има нещо общо с епидуралната анестезия

За съжаление няма нищо общо с епидуралната анестезия, а е нормално явление след бременност.

За косопад ползвах шампоан и ампули Ducray, но косата ми много бързо се омазняваше от тях и ги спрях. Сега редувам нормален шампоан с този против косопад и като че ли намаля. Не е толкова силен, колкото беше в началото.

Виж целия пост
# 11
Много ви благодаря МАМЧЕТА!!!Ще опитам с ампулите против косопад , ако не спре , то поне дано да намалее , защото направо изпадам в ужас!
Виж целия пост
# 12
Аз си правих отвара от коприва против косопада. При мен помогна.

А как ползваш отварата?

Само си заливах главата с нея. Държах малко (колкото можеш) и после отмивах с вода. Смесвах и с шампоана. По всякакъв начин. Най-добре е, ако са корени от коприва, но такива не намерих.
 Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия