Очна клиника в София - препоръчайте

  • 165 067
  • 43
Искам да ви помоля да ми предложите добра очна клиника в София или направо доктор на когото имате доверие. Проблема е перде на окото, но си мисля, че ни лъжат, че е за операция, защото дори не са проверили колко процента е, а само са заявили цена 800 лв. Това се случва в Токуда. Та ако знаете за по-добро място или лекар ще съм ви крайно благодарна.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Пижулинка, аз ти препоръчвам моят очен лекар - д-р Кючуков, работи в клиника"Ден" и можеш да използваш направление. Честно казано имам голям проблем с очите си и съм му редовен пациент. Човекът е карал стаж в две от най-големите очни клиники в Европа, имах възможност да се убедя в качествата му. За съжаление, не знам как стоят нещата с перде на очите, но нищо не ти пречи да се обадиш и да попиташ. Ако ти трябва повече информация или телефони, пиши ми на лични и ще ти ги изпратя.
Виж целия пост
# 2
Аз съм доволна от д-р Топов. Препоръчаха ми го майките във форума, а сега и от собствен опит мога да кажа за него "ЗА". Ако искаш координати, пиши ми.
Виж целия пост
# 3
Благодар ви ще пиша на лични.   bouquet
Виж целия пост
# 4
O4na klinika DEN se namira na yl.Rositsa 21 i e mnogo dobra.
Виж целия пост
# 5
kazvam se Nikolai Angelov i sam ot Burgas. Moga da ti preporacam za konsultacia d-r Konstantinov ocna klinika Den Sofia.Dasteria mi ima dalekogledstvo i vece hodihme pri nego za sega sme dovolni.
Виж целия пост
# 6
Нека и аз да помоля за малко помощ в тази сфера: опитвам се да издиря академик Петя Василева-национален консултант по офталмология и единствения академик в тази област у нас..Някой знае ли къде има тя частен кабинет и как да се свържа с нея? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 7
Преди време търсих очен лекар за приятелка.

Намерих координати на д-р Петя Василева в тази частна клиника:

МЦ ЗА ЗРЕНИЕ "ПРОФ. К. ПАШЕВ"
Управител: ПЕТЯ ИВАНОВА ВАСИЛЕВА, ПЕТЯ ИВАНОВА ВАСИЛЕВА
СОФИЯ
ул. Емануил Васкидович №51
Тел.: 945 42 01.

Записваха часове за около месец напред.

Аз също имам проблеми с очите. Докато бях бременна ми казаха, че ретината на лявото око е изтъняла от късогледството и имам нужда от лазерно лечение. Лекар от медицинска академия ми обясни, че техният лазер не работи и ми предложи да отида на преглед при него в Клиника Зрение и да си платя за лечението.

След раждането отидох, за да си взема ново направление за преглед . Изпратиха ме при д-р Нина Николова. Тя работи в Медицинска академия и в частна клиника Зора - Светлина в сградата на 7 ДКЦ.

Оказа се, че ретината ми се е разкъсала. Залепи ми я веднага. Не се наложи да плащам - с подходящо направление плаща Здравната каса.



Виж целия пост
# 8
Да допълня информацията. Клиниката вече е официално със статут на болница и имат сайт.
sobalpashev.com
Виж целия пост
# 9
аз препоръчвам проф. В.Танев. има частна клиника, намираща се на ул."Балша" 5 невероятен подход към клиентите и много прецизно работят с всеки пациент.
Виж целия пост
# 10
Аз първо бих попитала за дете ли става въпрос или за възрастен,но така зададен въпроса явно е за възрастен.От друга страна 800 лв. е добра цена,като се има предвид ,че една от добрите лещи е толкова,не включвам цената за операцията ,която се поема от ЗК ,почти навсякъде вече,дори в частните клиники Peace
Иначе бих препоръчала доц.Андреев,той е най добър в катарактите на родна земя,за Василева бих си помислила,това че е академик не я прави добър лекар,мое мнение Peace
Успех и ако имаш въпроси в тази област ,с радост ще ти отговоря Hug
Виж целия пост
# 11
Аз лично ходих при Академик Василева защото имах язва на роговицата. Не останах доволен.

Това беще преди две години.

Сега имам нов проблеми - изтъняване на ретината и катаракта на задна капсула.

Следващата седмица съм на операция с лазер в 7мо ДКЦ - от там съм доволен, могат наистина да ти обърнат внимание а не да те претупат като Василева.

Това че е академик не я прави добър лекар   bouquet
Виж целия пост
# 12
Братовчедка ми се оперира в клиника ,,Вижън,,и е много доволна
Виж целия пост
# 13
moga da prepora4am o4na klinika vizus,tam sa strahotni,osobeno dr Chernodrinska
Виж целия пост
# 14
проф.Танев, един от най-добрите в бг, поне за мен, работи заедно с друго светило д-р Гугучкова - клиника "Зрение", ул.Балша 5
д-р Кючуков, много добър специлист - клиника "Ден", много добро обслужване!
За клиника "Вижън" съм чела и чувала различни отзиви, аз съм положително настроена и в моята класация е на трето място, но не бих могла да препоръчам лекар, не познавам достатъчно добре работата на никой специлано.
Виж целия пост
# 15
Въобще не ви препоръчвам клиниката на "доктор "петя василева, там ликвидираха на майка ми едното око, а трябваше да направят операция на перде на окото. вече две години тя се мъчи и има ужасни болки, но те грубо я отпратиха, тя плати около 500 лева за да я ослепят.
Виж целия пост
# 16
Въобще не ви препоръчвам клиниката на "доктор "петя василева, там ликвидираха на майка ми едното око, а трябваше да направят операция на перде на окото. вече две години тя се мъчи и има ужасни болки, но те грубо я отпратиха, тя плати около 500 лева за да я ослепят.
Имай в предвид,че и към която клиника или МЦ да се насочиш ще ти трябват много,ама много пари #2gunfireИмах тема за МЦ Светлина МЦ Зора,намери я и я прочети,горещо НЕ ти я препоръчвам
Виж целия пост
# 17
И от Визус има доволни.Мои познати водят там детето си и ми я препоръчаха.
Виж целия пост
# 18
някой може ли да ми даде информация как става записването в очната банка, или поне някакви координати, благодаря предварително
Виж целия пост
# 19
Здравейте,аз съм доволна от доц.Мишева.Аз ходя при нея,и дъщеря ми,която си криви очето също.Най-хубавото е че започва да се оправя с очилцата.Ето и координатите
GSM-0888 452 035
Виж целия пост
# 20
nqkoi znae li kolko izliza lazernata korekciq na zrenieto za6oto v saitovete na o4nite kliniki nqma informaciq
Виж целия пост
# 21
Присъединявам се към препоръките за клиника Ден - щом става дума за перде сигурно ти трябва лекар за възрастни така че препоръчвам доц. Андреев. Майка ми си прави операция от катаракт и на двете очи и сме много доволни, но цената беше 1300 лева.
Виж целия пост
# 22
ot 5 meseca stradam ot uporit iridociklit na lqvoto oko.moje li nqkoi da mi preporacha dobar ochen lekar koito lekuva specialno iridociklit.
Виж целия пост
# 23
д-р Телбизова тел.9312281 - 7ДКЦ 2етаж; клиника "Зора"
Виж целия пост
# 24
Препоръчвам ви очна клиника "Зора". Шефката им доц. Петкова има златни ръце  bouquet
Виж целия пост
# 25
Искам да използвам темата, за да попитам кой лекар/клиника бихте ми препоръчали за бебе на 1 месец. Родено е с бяло петънце в очето (изглежда все едно е отгоре). лекарите от Ямбол и Стара Загора не са имали такъв случай и са насочили майката към Варна и София.
Виж целия пост
# 26
И двете клиники,които бих ти препоръчала,за съжаление ще ти вземат много пари Confused
За Варна клиниката "Св.Петка"на доц.Митов.
За София или "Токуда" при Даскалов,или ИСУЛ при доц.Руска Христова(нея горещо ти я препоръчвам),а и може би ще минеш по клинична пътека.Добър специалист е,но провери ако се насочиш за ИСУЛдали работят,защото се канеха изцяло да го ремонтират.
Виж целия пост
# 27
Аз ти препоръчвам Вита-д-р Облашка,невероятна от личен опит.Там всичко се плаща ,но си заслужава.Тя ни прати във Визус,там си платихме прегледа 50лв,а интервенцията беше безплатна.Става въпрос за сина ми,който тогава беше на 1,5г.ДАНО СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА
Виж целия пост
# 28
Международният пакет услуги за EyeSTAR LASIK включва:

1. EyeSTAR LASIK лечение за двете очи, с най-модерната техника в света.
2.  Пълен предварителен преглед и тестове дали сте подходящ(а) за лечението.
3.  Wavefront Optimized процедура без допълнително заплащане.
4. Необходимите капки за очи.
5. EyeSTAR Вижън застраховка, покриваща зрението Ви пълно и доживотно, включително enhancement процедура, ако стане необходима.
6. Неограничен брой прегледи след лечението.
7. Транспорта от/до летището/автогарата, хотела и EyeSTAR.

http://www.lasik.bg/
Виж целия пост
# 29
Аз лично ходих при Академик Василева защото имах язва на роговицата. Не останах доволен.

Това беще преди две години.

Сега имам нов проблеми - изтъняване на ретината и катаракта на задна капсула.

Следващата седмица съм на операция с лазер в 7мо ДКЦ - от там съм доволен, могат наистина да ти обърнат внимание а не да те претупат като Василева.

Това че е академик не я прави добър лекар   bouquet
Виж целия пост
# 30
Аз лично ходих при Академик Василева защото имах язва на роговицата. Не останах доволен.

Това беще преди две години.

Сега имам нов проблеми - изтъняване на ретината и катаракта на задна капсула.

Следващата седмица съм на операция с лазер в 7мо ДКЦ - от там съм доволен, могат наистина да ти обърнат внимание а не да те претупат като Василева.

Това че е академик не я прави добър лекар   bouquet
Виж целия пост
# 31
Искам да споделя отрицателното си мнение за д-р Мария Капурдова от клиника Рес Био Мед.
Изпратих дядо си, който е на 80 години при нея и тя се е държала много грубо с него. Освен това му е казала, че има перде, което трябва да се оперира...веднага. Операцията струвала 1600 лв. Естествено човекът няма толкова пари и казал, че няма как да се оперира за момента. На което "докторката" е написала в амб. лист, че отказва лечение!!!
Явно при нея се ходи с големи пачки пари!
Виж целия пост
# 32
Здравейте,
Искам да кажа на всички хора- НЕ ХОДЕТЕ В МЦ СВЕТЛИНА/ ЗОРА- Д-Р АННА ДЕЛЕВА !!!

Днес бях записана при нея за преглед - след като чаках 15 мин., след приемния ми час, виждайки я за пореден път да излиза от кабинета си, без при нея да има пациент, я попитах кога ще ме приеме, на което тя арогантно отговори: " Ще ви извикам."  Отношението й ме възмути и й отговорих, че не съм длъжна да чакам, след като има записан час и текат  вече 15 мин. закъснение. Тя се врътна и изчезна. Отидох и съобщих на регистратурата, че отношението на " Д-р Делева" е недопустимо!!! Не желая да ме преглежда подобен "Д-р". Първо трябва да си "човек" и да имаш нормално отношение към хората, а после  да бъдеш" д-р"!Изразих мнението си  в "книгата за похвали и оплаквания" на регистратурата. Не мога да разбера защо някаква въпросна д-рка се изживява като "велика", при условие, че  има десетки други клиники  и специалисти, и че ако един пациент не е доволен-  има избора да отиде при друг!
Съжалявам само ,че си изгубих времето при подобни "професионалисти", а дори не получих извинение за случилото се!!!
Само можете да си представите колко държат на пациентите! Просто поредният, на когото искат да вземата парите- в замяна на какво?! Нали пациентите са тези, които трябва да получат специално отношение, а не грубост и безразличие на един толкова елементарен проблем!
Хора, не си затваряйте очите за нередностите, които се случват ! И не оставяйте, който и да е , дори и д-р да се държи с вас не етично!!!!
Виж целия пост
# 33
............. работи заедно с друго светило д-р Гугучкова - клиника "Зрение", ул.Балша 5.........
Чета, че препоръчвате проф. (вече академик) Гугучкова.
Аз не бих я препоръчала на никого!
Тя успешно ослепи майка ми при операция на катаракта, а и обещаваще че ще вижда като "16-годишно момиче", но не каза това момиче дали изобщо вижда.
А иначе фактите: при операцията и отлепиха на ретината при което настъпи пълна слепота. Разбира се изобщо не ни каза, нито записа някъде този факт, в резултат на което майка ми изпадна в тежка депресия и почти я бяхме загубили. Великата професорка каза: ами доведете я за нова операция и ако е неуспешна и този път ще затворим окото!!!
За отлепването научихме едва при заключението за инвалидност от друг лекар.



Виж целия пост
# 34
Талона ми изтича  на 10ти - дали може да препоръчате лекар работещ със ЗК?
Става дума за обстоен преглед (с разширяване на зениците).

Гледам във Висус има опция за запазване на час с 15 и 20 минутен преглед  Shocked Не е ли малко това?

ПП: Не бих препоръчал Пентаграм (зад Кенара)
Виж целия пост
# 35
Моля спешно за помощ препоръчайте ми добър специалист,баща ми е слеп с едното око изгоряло е повреме на работа в леарна.А сега има много слабо зрение с другото казаха му че има запушен кръвоносен съд от мозъка към окото и че не можело нищо да се направи,полека полека ще ослепее напълно 😢😢😢 ... Благодаря ви предварително....
Виж целия пост
# 36
Академик Василева или доктор Георгиев от очна болница "Академик Пашев".
Виж целия пост
# 37
Здравейте!
Моля за мнение за др. Топов от "Токуда" /бившата/, ако някой има впечатления. Става въпрос за възрастен, не за дете. Проблемът е разкъсване на ретина и поставяне на леща. Само при него може да се запише бързо час. Пробвах при проф. Ива Петкова и доц. Андреев, но за тях часовете са за след месец/и, а състоянието е спешно.
Виж целия пост
# 38
Искам да помоля някой ако може да ми препоръча много добра очна клиника в България ,тъй като имам сериозен проблем и съм много притеснена.Преди седмица ходих в очна клиника Зора в София и там ми откриха отлепена ретина в долната част от две години и ми казаха че понеже е старо отлепване и клетките са мъртви и няма да може да се оправи .Много ме забавиха нашите лекари аз съм от Враца и ходех постоянно на прегледи едни ми казват че ми няма нищо на окото други ме пращаха на скенери и най накрая отидох в София и ми казаха какво ми е. Съжалявам че не отидох на време а се доверявай на нашите лекари и се надявам да има някаква надежда на 30г.съм и не искам да я губя сега виждам само с едното око а с другото не много добре.Ще бъда много благодарна ако някой ми предложи добра клиника.
Виж целия пост
# 39
Казвам се Николай Табаков и искам да споделя мнението си за клиника"ЗОРА"
НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В ОЧНА КЛИНИКА "ЗОРА"!!!!! С травматична катаракта отидох с препоръка от познати, но бях стъписан още от входа...Посрещат те намръщени служители...Не се спазва запазения час, чакането е безкрайно, след което следва ад...Без моето съгласие безброй специализанти започнаха да ми светят с лампи в болното око и да ми бъркат с мръсни ръце, без ръкавици...все пак не съм опитно зайче!!! НИКАКВА ОРГАНИЗАЦИЯ!!! ХИГИЕНА НУЛЕВА!!!! Грубо, нечовешко, арогантно отношение от "шефката" Ива Петкова. След три часов престой въпросната "шефка" ми хвърли лист в лицето и каза: "ОПЕРИРАЙ СЕ САМ!". Направете си сами извода, мили хора!!!
Виж целия пост
# 40
Да питам и тук:  да ми препоръчате добър очен хирург в София?
Предстои операция на ечемик на сина ми. Понеже е на долната страна на клепача и е много близо до слъзния канал , операцията трябва да е много прецизно направена. В противен случай има опасност непрекъснато да му сълзи окото. Ако някой има отзиви за добър специалист, моля да сподели!
Виж целия пост
# 41
Ходих в очна клиника "Зора" зад McDonalds на спирка Окръжна болница, доста пари са хвърлени там, но и нямат никакво добро отношение към пациентите като човешки същества. Само за пари питат. Не ги препоръчвам особено! Стажанти ми правиха снимка на ретината, доктор Кунева си говореше по телефона и обсъждаше лични проблеми. Пипаха ми очите с ръце без ръкавици...чаках ужасно дълго и не си спазиха часа един от дните, а ме преместиха за друг ден, все едно аз не съм важен за тях!
Виж целия пост
# 42
Ходих в очна клиника "Зора" зад McDonalds на спирка Окръжна болница, доста пари са хвърлени там, но и нямат никакво добро отношение към пациентите като човешки същества. Само за пари питат. Не ги препоръчвам особено! Стажанти ми правиха снимка на ретината, доктор Кунева си говореше по телефона и обсъждаше лични проблеми. Пипаха ми очите с ръце без ръкавици...чаках ужасно дълго и не си спазиха часа един от дните, а ме преместиха за друг ден, все едно аз не съм важен за тях!
Потвърждавам. И при нас има подобни впечатления.
Липса на добра комуникация, отношение. Не се обяснява, не се говори, отношение като към олигофрени.
След корекция при Кунева и поради предозиране прилагането на антибиотични (стероидни) капки, имаше възникнал проблем с вътреочно налягане и възвръщане частично на диоптрите. Айде, набързо назначи обратно други капки, да чисти ефекта на предишните.
За радост се стабилизираха нещата към момента.
Като цяло – за такива цени на очните корекции професионализмът не е на ниво.
Виж целия пост
# 43
МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ДОБЪР СПЕЦИАЛИСТ ЗА КОРЕКЦИЯ НА ЗРЕНИЕТО ЧРЕЗ ЛАЗЕР? ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРНА!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия