Пак за Дуфастона

  • 819
  • 2
Здравейте! Изчетох доста полезна информация за Дуфастона, публикувана тук в различни теми, но за жалост така и не открих отговор на моя въпрос, така че с риск да е н-тата тема за него ще питам.
Изписан ми е Дуфастон заради нередовен цикъл, по схема 10 дена от 16 ден след менструация по 1 таблетка на 12 часа. Гинеколожката ми препоръча по време на лечението с него (4 месеца) да спра ОК (пия Линдинет 20) и съм малко притеснена тъй като прочетох, че Дуфастона всъщност е заместител на прогестерона и се препоръчва за задържане на плода и по-лесно забременяване. Мисълта ми е, по-голяма ли е вероятността да забременея докато го приемам? Естествено, че ще вземам други мерки за предпазване, но все пак въпросът ми се върти в главата?  Thinking
Виж целия пост
# 1
Да, доста по-голяма е вероятността да забременееш при тази схема на прием на Дуфастон. Това е прогестеронов препарат, който удебелява лигавицата на матката, кръвоснабдява я. По този начин се подпомага имплантирането на ембриона.
Когато Дуфастона се приема преди овулацията /във фоликулярната фаза/, той подтиска овулацията, съответно шансовете за забременяване се свеждат до минимум.
При теб приема ще е по време на лутеалната фаза, стига разбира се овулацията ти да е до 14 ден.
Презервативите вършат добра работа! Wink
Виж целия пост
# 2
Благодаря за инфото Hope  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия