Курабийките на Франклин

  • 7 495
  • 23
Дъщеря ми е голяма фенка на книжките за Франклин и при купуването на поредната попаднахме на рецепта в тях за курабийки. Днес ги направих и станаха изненадващо вкусни Grinning. Ето рецептата но снимка нямам защото курабийките свършиха!
1 яйце
125 гр. масло или маргарин
1 чаша захар
1 чаша брашно
1 чаша шоколадови мидички /използвах 50 гр. настърган шоколад/
Яйцето и маслото се разбъркват, добавят се захарта, мидичките/шоколада/ и брашното. Слагат се в на мазнена тавичка и се оформят с лъжица. Дадени са като 12 броя. Пекат се в загрята фурна на 180 градуса 10 минути. Аз лично малко повечко от 10 ги пекох но пак са вкусни.
Виж целия пост
# 1
Интересно и лесно  Wink
Виж целия пост
# 2
Ще опитам!Харесва ми,че се оформят с лъжица-нямам шприц... Blush
Виж целия пост
# 3
Малко ОФФ: понеже и синът ми е луд по тези книжки - може ли да ми кажеш коя точно е книжката с тази рецепта (а ако ми я и покажеш - супер)
Виж целия пост
# 4
Рецептата е от книжката "Франклин прави курабийки" - от жълтата серия.
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=23121

и аз се канех да я пробвам някой ден  Simple Smile
Само имам питане - маслото достатъчно ли е за слепване на всички материали? Не трябва ли да се добави и някаква друга течност - портокалов сок или водичка?
Виж целия пост
# 5
Много интересно ми стана Simple Smile. Определено ще се пробва  Peace.
Виж целия пост
# 6
mama_mima Благодаря за рецептата която сподели с нас.   bouquet Сега ще я запиша в тевтера си, а някой ден- в най- скоро време ще я приготвя.
Виж целия пост
# 7
Аз имам 1 пак.шоколадови пръчици-дали ще се получи с тях? Мисля,че са малко като грамаж-само 30 гр. са.
Виж целия пост
# 8
Ммммммммммм и ние сме фенове на Франклин, но точно тази книжка я нямаме. Непременно ще пробвам.
Виж целия пост
# 9
И моя син все ме кара да му правя курабийките на Франклин , (правех ги обикновени ) ще се възползвам от оригиналната рецепта!!!   bouquet
Виж целия пост
# 10
Само имам питане - маслото достатъчно ли е за слепване на всички материали? Не трябва ли да се добави и някаква друга течност - портокалов сок или водичка?
Достатъчно е разбира се! Grinning
Виж целия пост
# 11
Аз имам 1 пак.шоколадови пръчици-дали ще се получи с тях? Мисля,че са малко като грамаж-само 30 гр. са.
Аз доста умувах какви точно са шоколадовите мидички newsm78 та за това и сложих настърган шоколад. Иначе като мярка мидичките са 1 чаша.
Виж целия пост
# 12
И моята дъщеря все иска курабийките на Франклин.  Laughing Не ми беше хрумвало наистина да ги направя по рецептата от книжката, но и аз ще пробвам.
Виж целия пост
# 13
Като прочетох заглавието на темата, първата ми асоциация беше за курабийките с мухи, които на Франклин са му любимите Joy
Виж целия пост
# 14
Снощи ги направих. Приличат ми на ореховките, но с шоколад. Другият път ще сложа по-малко захар и малко повече брашно. Пекох ги 30 минутки. Станаха наистина вкусни  Simple Smile

Благодаря за рецептата, мама_мима   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия