Студени ръце и крака

  • 4 666
  • 13
Здравейте момичета. Да споделя и аз един от моите здравословни проблеми с надеждата тук да намеря решение. Откакто се помня имам студени ръце и крака, но от две години положението стана сериозно, в смисъл освен че ми стават отвратително лилави и по никакъв начин не мога да ги стопля, започнаха да ме болят от студ. Миналата зима пих Гинко билоба, вечер мажех с неосолена свинска мас и спях с ръкавици и нищо. Сега обаче проблема ми започна веднага след застудяването, а къде му е края на дългата зима  #Cussing out И този път освен силната болка, имам чувството че движенията ми стават по-трудни, казано просто сковавам се от студ. Моля помогнете!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 1
Правила ли си изследвания за анемия?Според мен трябва да се обърнеш към лекар.Иначе масаж със спирт,но пак е временно.
Виж целия пост
# 2
Отиди на лекар, нека да те види невролог
Виж целия пост
# 3
Да и аз мисля че ви е нужна консултация със специалист.
Виж целия пост
# 4
от тийн съм със същите симптоми.

иди да се изследваш. не боли.

при мен откриха Синдром на Рейно. пият се хапчета. аз не ги пия. Confused

никакви цигари, здравославно хранене, препоръчаха ми и вълнени дрехи на голо през зимата, за да се масажира кожата.

а да - казаха ми, че не се лекува, но не се и умирало  Wink

иди и се изследвай!
Виж целия пост
# 5
И аз откакто се помня съм така. О три дни ръцете са ми ледени, а краката освен че са ледени са и лилави. Много трудно ги сгрявам. Но аз не съм се замисляла върху този проблем. Просто вече се примирих
Виж целия пост
# 6
и аз съм така, но ако се движа повече, особено краката ако раздвижвам редовно и изчезва студенината, ако те притеснява наистина отиди при специалист Peace
Виж целия пост
# 7
И аз откакто се помня съм така. О три дни ръцете са ми ледени, а краката освен че са ледени са и лилави. Много трудно ги сгрявам. Но аз не съм се замисляла върху този проблем. Просто вече се примирих

ами не си се замисляла, защото не е дошла следващата фаза...

моите стават лилави не само когато е студено.при 15 градуса пак се случва.

стане ли ми студено, кръвта ми се изтича от ръцете и те остават бели като на мъртвец. започваш да не можеш да си контролираш мускулите, боли. Confused

при затопляне, когато кръвта се връща, болите са неописуеми. ooooh!

та затова се ходи на лекар. обикновено те наблюдават, опитват се да спрат влошаване.
Виж целия пост
# 8
и аз съм така, но ако се движа повече, особено краката ако раздвижвам редовно и изчезва студенината, ако те притеснява наистина отиди при специалист Peace
Точно така, при раздвижване кръвта се раздвижва и всичко си идва на място. Колкото по-заседнал начин на живот се води, толкова повече проблеми има с кръвообръщението и съответно студени крайници. Освен това ниското тегло и диетите предразполагат към този проблем.
Виж целия пост
# 9
Мисля че сте прави момичета, трябва да се консултирам с лекар. Ако до сега подценявах проблема и ме притесняваше по-скоро грозния вид на ръцете ми, то вече нещата стават сериозни Cry Cry Cry
Лошото е, че хич им нямам доверие на тези наши лекари, но ... 
Виж целия пост
# 10
 HugАз имах същият пробблем като вас но трябваше да взема мерки бързо защото положението се усложнаваше. Затова отидох на преглед в София в университетска клиника ''Св. Иван Рилски ''и там ми направиха съответните изследвания и ми откриха синдром на Рейно. Изписаха ми необходимото лечение. От тогава минаха три години и нямам никакви проблеми. Съветът ми е да потърсите специализирана помощ без да отлагате.
Виж целия пост
# 11
Hug Съветът ми е да потърсите специализирана помощ без да отлагате.
моя също
Виж целия пост
# 12
Здравей,
аз имам същия проблем. Имам го още от ученичка като за първи път го получих като бях 8 клас. Освен, че яха студени, синьо-морави, започнаха да ми се подуват и станаха с ужасен вид - хем подути, хем синьо - лилави и страшно сърби и боли - просто непоносимо. Тръгнах по доктори, като във Варна ги обеколих всички най-големи светила в съдовата хирургия. Правиха ми всевъзможни изследвания и в райна сметка ме пратиха в София при проф. д-р Левичаров. Не зная дали  все още практикува - ходих при него преди 15 год. сигурно. Изследва ме с някакъв апарат и се установи, че имам нарушено оросяване от лактите към пръстите почти не се чуваше движение н акръвта, а в самите пръсти - нищо. Същото беше положението и на краката. Изписа ми лекарства, които трябваше да вземам няколко месеца.
Диагнозата от Варна беше болест на Рейно - като ми казаха, че излекуване няма, но и не се умира от нея. Професорът от София не я потвърди съвсем, каза, че се доближават симптомите до болестта на Рейно, но не е същото.
Тогава пих лекарствата - те са в общи линии съдоразширяващи, като в тях беше включен и аспирин, който трябваше постоянно да пия, имаше и от рода на спазмолитиците - Папаверин и разни други, които не помня вече.
Но принципно се пазя много. Пролет и есен, да не говорим за зима ръцете и краката трябва да са на топло - в джобове ръкавици, топли памучни чорапи, да се избягва изпотяване, миене със студена вода и т.н.

Така, че те съветвам да отидеш на съдов хирург и да те изследваш. А междувременно вземай аспирин поне по 1 път дневно, действа съдоразширяващо. Ако пушиш - спри цигарите, защото водят до свиване на кръвоносните съдове. 
Виж целия пост
# 13
Аз също имах проблеми с оросяването на крайниците.
Започнах да ходя на сауна - два пъти в седмицата. Процедурата се изразява в следното:
15 /или 10/ мин. в сауната /100 градуса/. Влиза се след като си намокриш цялото тяло.
След изтичане на времето /колкото можете да издържите/ се обливате със студена вода.
Лягате на лежанка в зоната за релакс за 10 - 15 мин.
После пак в сауната.

Повтаряте процедурата 3 пъти, като след последното влизане в сауната се измивате с топла вода.
Процедурите не са подходящи за бременни, сърдечно болни и хипертоници.
При мен ефекта се появи почти веднага, като след втория месец се чувствах съвсем здрава и нямах проблеми с оросяването.
Във всеки случай, добре е да се направят необходимите изследвания и процедурите в сауната да се комбинират с медикаментозно лечение.

Ако нямате възможност, просто редувайте горещи и студени бани у дома. Завършвайте винаги с горещата. След това 1 Аспирин и топли дрехи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия