Да си поговорим в цифри.

  • 1 918
  • 40
Я да ви попитам ,като си купите нещо (по-значимо да речем) държите ли околните да резберат на всяка цена колко пари сте похарчили за въпросната покупка или говорите за паричната стойност единствено в краен случай?
Понякога попадам на разни изказвания,които ни в клин ,ни в ръкав се натъртва най-вече за цената на нещо си,да се знае колко пари е дадено.То да се изфука човек според мен няма нищо лошо,но някак си финес трябва и за тази работа.Та така,обявявате ли цената директно или го карате завоалирано Wink
Виж целия пост
# 1
Обикновено премълчавам цената.Ако някой се интересува,ще кажа,но иначе ми е кофти.
Виж целия пост
# 2
как да се изфукам с финес
изобщо фукане и финес не ми се вързват

казвам си цената, без да се притеснявам
общувам с хора, които имат много повече от мен, и няма да ги впечатля, ама изобщо

ако съм платила за нещо неприлично висока цена, си премълчавам
Виж целия пост
# 3
Ако съм приятно/неприятно изненадана от цената - да!
И пак зависи с кого говоря, де.
Не казвам на съседката/колежката "Виж къв панталон си купих за 45.00 лв"
Виж целия пост
# 4
много често чувам израза :"Хич не е скъпо " и следва цена, която за много хора е доста
лошото е, че и аз започвам да го използвам този безумен израз, без да искам е влязал в речника ми Sad
Виж целия пост
# 5
Не.  Ако някой ме попита впоследствие, ще му кажа ориентировъчната или точната цена. Но не бих я казала като неразделна част от обявяването за новата придобивка.
Виж целия пост
# 6
Гледам да не го казвам, в крайна сметка кой го интересува как си харча парите Peace
Виж целия пост
# 7
Не, по принцип не споменавам колко струва. Ако проявят любопитство- тогава.
Виж целия пост
# 8
само ако ме попитат  Peace. защо ми е иначе да се изтъквам по този начин - грозно е, да не кажа селско Confused.
Виж целия пост
# 9
Не, не обявявам цената на покупките си нито директно, нито завоалирано.Каквото и да си купя-значимо или съвсем дребно нещо-дори не споделям с околните, в процеса на ползване на дадената вещ ще я видят.
Напълно си права, има много хора, които държат да всички да разберем дадена вещ колко струва и колко са добри доходите им.Точно такива хора ме питат кое за колко съм купила и не се отказват докато не получат отговор.Много са ми смешни когато моят отговор, че съм си купила нещо скъпо, над техните финансови възможности ги разстройва. Laughing
Виж целия пост
# 10
Мии зависи знам ли..ако ме попитат тогава казвам..иначе сама не.

Ама това с финеса и фукането не го разбирам

- "Муцка, купих си едно БМВ, много готино, ще повозя..ма знаеш ли на промоция го взех, САМО за и........... и хвалената сума" newsm78 Laughing
Ми..не ми се връзва...

Виж целия пост
# 11
Не, тези, които биха оценили въпросното нещо, определено знаят колко струва Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 12
Обикновено не казвам цената. Но зависи и от конкретния случай - ако говоря с много близки хора и ме попитат, не се притеснявам да кажа. Иначе е имало случаи, в които ми е неудобно дори като ме питат да кажа цената.
Парадирането и фукането определено ме дразнят. Избягвам да контактувам с такива хора.
Виж целия пост
# 13
Я да ви попитам ,като си купите нещо (по-значимо да речем) държите ли околните да резберат на всяка цена колко пари сте похарчили за въпросната покупка или говорите за паричната стойност единствено в краен случай?
Понякога попадам на разни изказвания,които ни в клин ,ни в ръкав се натъртва най-вече за цената на нещо си,да се знае колко пари е дадено.То да се изфука човек според мен няма нищо лошо,но някак си финес трябва и за тази работа.Та така,обявявате ли цената директно или го карате завоалирано Wink

Никога не обявявам цената. Ако ме попитат с интерес към купуването на подобно нещо, казвам.
Виж целия пост
# 14
Рядко обявявам цени. Само ако препоръчвам на някого да си купи същото нещо, което съм купила и аз и видя, че проявява някакъв интерес, все пак. Иначе-не се перча с вещи и цени, не разпитвам и не се интересувам кой колко е дал, за да си купи нещо си.

Познавам една женка, която освен за марки и цени за друго не може да говори. Непрестанно. Не млъква просто. Адски е досадно. "Купих си това, то е еди каква си марка и струва еди си колко". Няма друга тема за разговор с нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия