Е, това пък какво е....

  • 4 658
  • 20
Цялата съм нахапана и не знам от какво. Sad
Четох, че ухапаното от бълха има тъмно червено в средата, а моите са като от комар, но по-големи. Cry
Имам котка, но тя не се чеше, нищо й няма, не вярвам да е от нея. (а и не излиза от нас, няма откъде да донесе!)
Сменях чаршафите, пръсках с Райд и никакво животно не виждам. #Crazy Нищо не скача, вече не знам, ако отида на лекар ще ми кажат ли какво ме е нахапало???? newsm78
Ужасно е направо! Sad
Освен бълха какво може да е Sad?
Страх ме е да си легна, че ще се събудя още по-нахапана. Sad
Виж целия пост
# 1
Бълха можеш да внесеш и от улицата.
Виж целия пост
# 2
Може и мравка да те охапала, има и едни хвърчащи, не съм запозната с наименованията им, у нас влизат през терасата, а сме на 8 етаж, все съм чудела, как летят толкова високо....мажи със спирт
Виж целия пост
# 3
намажи се с Алергозан да ти олекне, и иди на лекар
Виж целия пост
# 4
Може да е от паяк.
Виж целия пост
# 5
може да е алергия.

аз имам алергия от нещо (не откриха какво е) и изглежда като ухапано.
Виж целия пост
# 6
Бълха наистина и от улицата може да пренесеш, аз имах такъв случай и така беше ме нахапала че бях като болна от шарка, с големи усилия спрях да се чеша и пъпките се смалиха, но ако я пипнеш пак започва да сърби, но наистина може и алергия да е, най добре отиди на лекар той ще ти каже дали е ухапване от насекомо или нещо друго. Ако си с чувствителна кожа наистина може да е от паяк, мравка или друго насекомо.Дано ти минават и да не ти се случва повече че е наистина непоносимо човек може фобия да получи  Sad
Виж целия пост
# 7

Да,  и на мен на такова ми прилича по описанието.Намажи с Алергозан.
Виж целия пост
# 8
В началото на лятото нещо ме беше ухапало, докато спя.
Първоначално пъпките бяха като от комар, после станаха гнойни! Shocked
Сърбеше ме ужасно. Имам белег и се силно се съмнявам, че ще се махне!
Не е от бълха, нито от комар. Колкото и смешно да звъчи, оттогава
спя на светната лампа!
Виж целия пост
# 9
Странно , ама и на мен ми се случва веднъж, дваж годишно. Единственото обяснение което си дадох, е че може би е от акарите. наистина няма никакви буболечки вкъщи.  В такива моменти пера чаршафи на 90 градуса, гладя ги, бърша всичко в стаята със спирт, пръскам срещу насекоми и пак по няколко седмици ходя нахапана.  #Cussing out Това стана от няколко години насам, преди и пчела да ме ухапе ще има само леко зачервяване, а сега не съм сигурна дали ще оцелея.
Виж целия пост
# 10
Странно , ама и на мен ми се случва веднъж, дваж годишно. Единственото обяснение което си дадох, е че може би е от акарите. наистина няма никакви буболечки вкъщи.  В такива моменти пера чаршафи на 90 градуса, гладя ги, бърша всичко в стаята със спирт, пръскам срещу насекоми и пак по няколко седмици ходя нахапана.  #Cussing out Това стана от няколко години насам, преди и пчела да ме ухапе ще има само леко зачервяване, а сега не съм сигурна дали ще оцелея.

точно така става и при мен от няколко години насам.развила съм алергия към някаква буболечка явно и като ме ухапе пъпките сърбят ужасно и приличат на пъпки от комар.нищо чудно да е от акарите или бълхи не знам.
Виж целия пост
# 11
име едни странни мравки, които ни бяха нахапали миналата година. Една е достатъчна да ти се появят около 10 пъпки. В аптеките има препарати за такива гадини, напръскай но внимавай с малки деца наоколо, че са много отровни.
Виж целия пост
# 12
Средната ми дъщеря има същия обрив в момента и се чудя от какво е... Ние сме в този апартамент от месец и половина, всичко е абсолютно ново и не виждам никакви буболечки, матраците им също са нови, не би трябвало да са акари... Факт е обаче, че не се оправя този обрив и се появяват нови пъпки...
Има ли нещо универсално, с което да напръскам срещу насекоми?
Виж целия пост
# 13
може да не е от буболечки в апартамента.мен ми казаха,че ако съм алергична към бълхи,тъй като навън имало доста и "скачали" по краката.ако ме ухапе ,получавам алергична реакция.малко смешно звучи,но друго обяснение на обривите при мен  не виждам.
Виж целия пост
# 14
Какво съвпадение...миналия месец когато пуснах темата ми мина за седмица-две, ходих по лекари - не се разбра какво е.

И в момента същото от 1 седмица! Sad Ходих на кожен ПАК - "ами или е ухапано, или е алергия" Shocked Е, мерси, това и аз се сетих. Пак ми изписаха мазила + хапчета. Утре съм на алерголог, този път ще настоявам да ме тества за алергии, не като миналия път да ме претупа за 2 минути...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия