Какво става с нашите зъбки ?

  • 543
  • 12
Здравейте ,моят  син е на 1,3месеца и първото му зъбче проби на 9 месеца и оттогава му пробиваха на месец по зъбче дори последните  2 му избиха  за 2 дни един след друг и ни станаха общо 6 доло са 2 горе 4 но от май месец до сега няма ново зъбче и аз започвам да се тревожа   Thinking , бих искала да знам има ли място за тревога или просто се иска повече търпение знам че без зъбки никой не е останал  Rolling Eyes, питам се на какво ли се дължи тази дълга пауза newsm78 ще се радвам да споделите мнения.
Виж целия пост
# 1
 За да те успокоя ще ти разкажа за моя син. Първия зъб му изби на година и три месеца. А на година и девет месеца имаше осем зъба. Сега вече има към 15 или 16. Всичко е индивидуално, така, че не се притеснявай.  Grinning
Виж целия пост
# 2
Наистина всикчо е индивидуално! И според мен нямаш никакъв повод за притеснения Peace
Виж целия пост
# 3
на Марин първият зъб изби на годинката - общо три наведнъж
след няколко дни изби и 4-тия
след това имаше дълга пауза от около 2 месеца и лека полека започнаха и другите
сега е на година и 4 месеца почти и има 8 зъба
т.е. не се притеснявай, ще избият и то няколко сигурно
поне при нас е така
Виж целия пост
# 4
спокойно не се притеснявай, моето дете беше със зъбче на 5 месеца, сега вече е с 12, ад е никненето, няма да избягат от вас зъбките, всичко е до време, и както другите мами - много индивидуално...успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
Не се дължи на нищо  Laughing, спокойно, ще пробият, когато им дойде времето, най - вероятно по няколко наведнъж! Flutter
Виж целия пост
# 6
Няма да остане беззъбо, не се притеснявай  Simple Smile
На моя син му изникна първият зъб когато беше на 9м., после 1-2 месеца затишие и 2 зъба на веднъж, пак почивки и отново 2 зъбчета. Докато чакам долен преден зъб, му изби първият кътник, после втори кътник...
Виж целия пост
# 7
Ние пък направихме годинка.. и още нямаме зЪбче  Cry
Виж целия пост
# 8
При Тери пък имаше 3 месеца пауза след резците.Не се притеснявай,ще излязат всички.
Виж целия пост
# 9
Няма нищо за притеснение, ще му дойде времето  Peace Търпение newsm78
Виж целия пост
# 10
така е по учебник:
долни първи - 6-8 месец
горни първи - 7-9 месец
горни 2-ри зъби - 9-11 месец
долни 2-ри зъби - 11-13 месец
долни и горни 4-ти зъби - 14-16 месец
долни и горни кучешки - 15-18 месец
долни и горни 5-ти зъби - 20-24 месец


Както виждаш на твоето детенце трябва да му излезнат сега долу вторите зъбки, които по схема са от 11 до 13 месец, детенцето ти е на 15 месеца, но това забавяне не е нищо. Нормални са забавяния от по няколко месеца, така че спокойно.
Виж целия пост
# 11
ние сме имали по 2-3 месеца промеждутъци между зъбоникненията. После тръгват по 4 наведнъж. Няма за какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 12
Много ви благодаря за изчерпателните и бързи отговори. bowuuОпределено ми е по - спокойно . Ами не ни остава нищо друго освен да чакаме  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия