искам да сготвя кюфтета по чирпански

  • 1 535
  • 5
Привет момичета!! досега не съм готвила такива кюфтета дайте ми някоя лесна рецепта за приготвяне на тези кюфтета. Благодаря предварително!! ще бягам че бебо плаче..
Виж целия пост
# 1
ще ти кажа как аз правя моите кюфтета по чирпански,иначе в готварската книга сигурно има рецепта.
Обърквам си кайма като за кюфтета,слагам,лук яйце,кимион,чубрица,малко хляб и малко ориз.като попрестои 15-ина минути,овалвам кюфенца в брашно и ги пускам във вряща вода,варя около 10-ина минути и ги изкарвам.
Преглеждам с какви зеленчуци разполагам,но задължитело слагам червени чушки,картоф,и ако имам злен фасул,тука е фантазия вече.Нарязвам зеленчуците+лук и ги задушавам в малко мазнина+червен пипер,добавям и доматения сос да се позпържи малко и доливам водичка на око,добавям дафинов лист и като заври сосочето слагам и кюфтенцата,така 15-ина минути.
Виж целия пост
# 2
много любимо вкъщи  Grinning ето ги и моите кюфтенца: задушавам в мазнина и вода (не пържа по принцип) лук, моркови и червени чушки (2 обикновено), нарязани на по-дребно, като омекнат добавям кюфтенцата. тях ги правя също с лук и морковче, ориз слагам 1 кафена чаша на 1 пакет кайма, кисна го 15-20 минути преди това във вода да омекне малко, сол, черен пипер и чубрица. овалвам ги в брашно и ги пускам да врат във водата с лука, морковите и чушките (тоест водата трябва да е около половината тенджера, да ги покрие). като поуврат, добавям картофки на кубчета. като поомекнат и те, слагам 1 с.л. червен пипер и го оставям 10 минутки да го поемат. слагам домати от консерва и оставям да се посгъсти. това е  Grinning
Виж целия пост
# 3
simplyaven твоята рецепта ми се вижда бърза и лесна ще я пробвам дано да ги докарам
Виж целия пост
# 4
няма начин да не станат! бързички са, верно е, и мнооого вкусни!  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Аз правя кюфтета по чирпански по рецептата на Звездев като добавям от мен си ориз към каймата като оформям кюфтета  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия