няколко чуденки за готвене във вградена фурна

  • 9 920
  • 39
до скоро бях с Раховец и сега искам да използвам пълноценно новата си придобивка, която има доста опции, та като начало искам да ви питам как използвате опциите грил и вентилатор, т.е. какво готвите там newsm78

ако сложа кюфтета или пържоли на опция грил например ще се получи ли ефектът на грила, или поне на електрическата скара?
Виж целия пост
# 1
В общи линии за пържолите първо печеш на двата реолтана с вентилатор и накрая запичаш с грила.

p.s. Това е просто фурна екстрите не променят нищо.
Виж целия пост
# 2
p.s. Това е просто фурна екстрите не променят нищо.

не съм сигурна  Rolling Eyes това е като да сравняваш лада и мерцедес (раховец и нова фурна)  hahaha
Виж целия пост
# 3
Аз използвам вентилатора за абсолютно всичко.Става доста вкусно в сравнение с Раховеца.И не стигам до грила,запича си доста добре. Wink.Но все пак пробвай,защото моя приятелка си купи на скоро Gorenje и на вентилатор става все едно е варено, а не печено.

Виж целия пост
# 4
Аз използвам вентилатора за абсолютно всичко.


да, но нали си има специални програми - за сладкиши, манджи, пици и т.н. не съм много сигурна, но си мисля, че там също се включва вентилатор  Rolling Eyes (от самата програма)
Виж целия пост
# 5
Аз готвя само на вентилатор. Отначало се червих, че става малко по-бавно, но пък е много вкусно. Готвя и кексове и пилета, абе всичко става. Само регулираш градусите.
Виж целия пост
# 6
вентилаторът разпределя топлия въздух равномерно навсякъде. така можеш да печеш едновременно 2 сладкиша на 2 нива да кажем, без долният да е неизпечен отгоре и горният да е изгорен.

аз друга функция на този вентилатор незнам.

за грилът и готовите програми нищо не мога да ти кажа, но аз имам готови програми на микровълновата и не ги ползвам, защото има значение количеството на продуктите... същото е и за печката.

та в този ред на мисли, и аз ползвам вентилатора винаги, защото фурната се загрява по-бързо и не се налага да я загряваш предварително.



Виж целия пост
# 7
еми едната ми чуденка е дали вентилаторът не се включва така или иначе, защото снощи например пекох пица на програма пица и съм почти сигурна, че през цялото време работеше вентилаторът  newsm78

то иначе защо съм дала толкова пари за повече програми, ако не ги използвам  Mr. Green

Виж целия пост
# 8
При различните модели е различно. Моята старата на Горение/не беше за вграждане/ и работеше винаги вентилатора, нямаше опция за изключване. Зависи колко и какви програми имаш - при всяка програма е различно. Имаш стандартно печене; само долен нагревател;само горен; тези в комбинация с вентилатор, инфрачервен нагревател; същият с вентилатор и т.н
Виж целия пост
# 9
внимателно прочетох упътването (винаги го правя, когато купувам нов уред и добре, че знам езици, защото тук нямаше такова на бг newsm78) и там нищо не пишеше по въпроса.... затова реших да питам тук Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Я си дай модела на фурната, да я разконспирираме Simple Smile
Виж целия пост
# 11
внимателно прочетох упътването (винаги го правя, когато купувам нов уред и добре, че знам езици, защото тук нямаше такова на бг newsm78) и там нищо не пишеше по въпроса.... затова реших да питам тук Rolling Eyes

Schneee, упътването е как да се ползва, а за програмите трябваше да питаш консултантите...
аз поне така си мисля.Thinking

майка ми си купи преди 5-6 години печка за вграждане с отложен старт. ами до сега 1 път не е ползвала тази опция....според мен печката се купува с такива екстри, каквото биха ти свършили работа на теб. т.е. част от възможностите на печката може да не са чаак толкова удобни и за теб.

иначе, предполагам че програмата за пица е на по-висока температура програмирана, отколкото тази за сладкиш (ако има такава де...)

за вентилаторът ти обясних Wink
Виж целия пост
# 12
те консултантитееееееееее.... е, ние бяхме при познат на брат ми, та добре, че той ни обясни някои неща... иначе според мен опитът му е майката и всеки си познава фурната, защото си готви в нея Mr. Green а програмите звучат добре, в упътването има кратко описание на начините на използване на отделните програми и ефекта, който би следвало да се получи....

като се замисля, пералнята ми колко много програми има, а аз пера основно на 1 hahaha но никога не бих си купила пералня с 2 програми bowuu

иначе фурната е Индезит Fie 76  Wink
Виж целия пост
# 13
тука я намерих в един сайт цък
Виж целия пост
# 14
Нашия вентилатор винаги се включва и все с него си готвя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия