Честит първи ден и ПЛАТЕНИ изследвания

  • 3 151
  • 31
Всички се радваме на първия ден в яслите и градините.
Но преди това трябва да сме си подготвили документите и изследванията.
Които от два месеца са станали платени. Платени изследвания за деца! Какво ли още ще измислят? Платена медицинска помощ за децата може би?

Айде честито да ни е!
Виж целия пост
# 1
как ще са платени? аз точно вчера взех направление за тези изследвания за ясла.
Виж целия пост
# 2
платени ли?ние миналата година си ги платихме, защото септември е ад, и се бяха изчерпали направленията...нормално, след като повечето деца тогава тръгват по ясли, градини и училища
да не би да е такъв случая?
Виж целия пост
# 3
Зависи къде ги занесеш, поне така ми каза нашата докторка.
Миналата седмица ми даде направленията и в понеделник ги занесох където ми каза - една стотинка не са ми взели Peace
Виж целия пост
# 4
Ами нормално е да са платени. Все пак това са вид профилактични изследвания
Както се плаща за медицинско за работа, здравна книжка и тн т
Дори много неща са ни безплатни в сравнение с чужбина. Направо сме си още Куба в това отношение.
Виж целия пост
# 5
Не разбирам какво имаш предвид под "платени" - при условие, че имаш талон от личната лекарка и не искаш ЕКСПРЕСНА услуга, в повечето лаборатории в София се плаща само такса за т.нар. работа с биологичен материал, която е от порядъка на един-два лева, а резултатите излизат за един-два дни.
Така че уточни малко какво точно имаш предвид, преди да честитиш и да се възмущаваш.
Виж целия пост
# 6
Току-що от НЗОК ми казаха че касата поема едно ПКК на дете след 3год. Моето е под - значи плащам.
Изследвания за урина също се плащат.
Само чревните паразити са безплатни /т.е. с направление/.
Виж целия пост
# 7
Не са платени изследванията!
Преди няколко дни водих децата до ЛЛ и ми предложи направления за всичко което поискат от градината. Но на нас нищо освен контактна бележка не са ни искали и ги отказах.
Така че, говори с вашия педиатър, проблема е при него, не в здравната каса!
Виж целия пост
# 8
Току-що от НЗОК ми казаха че касата поема едно ПКК на дете след 3год. Моето е под - значи плащам.
Изследвания за урина също се плащат.
Само чревните паразити са безплатни /т.е. с направление/.
Това е задължителното профилактично изследване, но ЛЛ винаги може да пусне изследвания по свое усмотрение. Щом моята ми пуска, значи и твоята може.
Виж целия пост
# 9
В момента аз също подготвям на Вики изследвания за градина. Лекарката ни даде направление за всичко,но каза че по принцип са платени. Та май е въпрос на преценка на личния лекар дали ще ти даде или не  #Cussing out
Виж целия пост
# 10
Е, значи по уговорка с педиатъра могат да се пуснат изследвания, които уж са за някакво заболяване, НО
профилактичните изследвания за детска градина за ПКК и урина СА ПЛАТЕНИ, особено ако детето е под 3 г. Идиотия!
Виж целия пост
# 11
Не разбирам какво имаш предвид под "платени" - при условие, че имаш талон от личната лекарка и не искаш ЕКСПРЕСНА услуга, в повечето лаборатории в София се плаща само такса за т.нар. работа с биологичен материал, която е от порядъка на един-два лева, а резултатите излизат за един-два дни.


Точно така. Всичките изследвания за яслата ги направихме с направление от педиатърката ни и не съм плащала. Може би нещо твоята лекарка си прави оглушки за талоните, не знам.

Е, значи по уговорка с педиатъра могат да се пуснат изследвания, които уж са за някакво заболяване, НО
профилактичните изследвания за детска градина за ПКК и урина СА ПЛАТЕНИ, особено ако детето е под 3 г. Идиотия!

Няма такова нещо.Ако искам, мога през два месеца да му пускам кръв и урина-пак не се плаща.Нещо са те объркали.
Виж целия пост
# 12
За деца под 2 години са безплатни, да.
Виж целия пост
# 13
За деца под 2 години са безплатни, да.

 newsm78Чакай сега-според теб(по скоро според това ,което са ти казали) за деца до 2 години е безплатно, а между 2 и 3 годишна възраст се плаща, така ли? Няма никаква логика-продължавам да смятам,че нещо те будалкат-или лекарят или от лабораториите.
Виж целия пост
# 14
Калина е на 3 г. и педиатърката ни даде направления за всичките й необходими изследвания. Не сме платили нищо.

Може би въпросът безплатни или не трябва да се зададе официално до компетентните институции и да се получи един еднозначен отговор, а не всеки да тълкува, както го разбира...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия