Бъбречна Агенезия

  • 2 867
  • 2
Искам да попитам има ли мами с такъв проблем? При мен е все още теория-бременна съм, и не могат да ми кажат на 100% дали липсва бъбрека или не..ще се види при раждането...но искам да се подготвя предварително с информация.

Моля споделете.
Виж целия пост
# 1
Здравей Мими, дано си остане само на теория липсата на бъбрека на бебо! Моята Йоанка е с липса на доста работи. Роди се с липса на анус,а по-късно установиха,че няма ляв бял дроб и ляв бъбрек. Оказа се ,че бъбрека все пак си е на мястото,но няма лява бъбречна артерия и не се храни. Само един лекар успя да го види когато беше 2,5 см.Сега е 2см , вече казват, че склерозира, т.е. изсъхва.Това е по-добрия вариант,защото отначало беше мултикистозен. В кой месец си бременна,а сигурно вече си родила? Задължително трябва да видите как са дробчетата на бебо! Не искам да се стряскаш,но нас ни откриха липсата на бял дроб едва на 7 месечна възраст. На слушалка се чуваше чудесно дишане и от двете страни. Забелязаха,че има проблем след рентгенова снимка,последвалото е дълга история. Вътреутробно първо се развиват бъбреците.Във феталната урина те отделят хормон,който стимулира развитието на белите дробове.Така ми обясниха лекарите връзката между тези малформации. Доно при вас всичко да се дължи на недобро диагностициране. Ще чакаме добри новини!
Виж целия пост
# 2
Извинявай за недоглеждането от моя страна! Виждам, че си имаш прекрасен бебо! Да ти е жив и здрав!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия